Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Piła ręczna teleskopowa  (Przeczytany 8224 razy)

Odp: Piła ręczna teleskopowa
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2013, 20:08:31 »

Czytał ale szkoda mi Hayate tak o sobie w kosz wyrzucić, zwłaszcza że prawie nówka sztuka, niecałe 200 drzew dopiero zrobiła :)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wir

« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2013, 19:51:07 »

Sznowni koledzy, a w zasadzie użytkownicy tyczek Silky chciałbym poznać Wasze sugestie co warto kupić żeby się dobrze pracowało, a w zasadzie bardzo dobrze. Nie musi być super długa, ważne żeby dobrze cięła, z resztą robicie to wiecie co potrzeba ;)
DREVO
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2013, 20:07:08 »

http://drzewnyekspert.pl/index.php?route=product/product&path=44_84&product_id=77

właściwie to pewnie wszystkie tną jak wściekłe...;) - myślę że do góry optymalna jest 4.9 - u mnie przerobiła 3 lata - niestety nastąpiło zgięcie środkowego elementu ...    sam myślę o zakupie i jeśli będę wybierał to na pewno pomiędzy Hayauchi a Zubata - decydujące będą fundusze...
Z trochę tańszych opcji - http://www.euroflora.pl/tabid/448/Type/ProductDetails/ProductID/893/Default.aspx - w intensywnym użyciu wyrabiają się zamki ale można je reperować.....
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2013, 23:56:08 »

Ja mam Hayate i Hayauchi. Na górę raczej ta druga i raczej nie w najdłuższej opcji. Obie tną bardzo dobrze i wytrzymują wiele. Mogę tylko polecać. Przydaje się opcjonalny haczyk.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 22, 2013, 22:06:04 »

http://www.wolf-garden.pl/index.php?id=3368&tx_sytproductdb_pi24[showUid]=170&cHash=4c46838e12    - zestaw ostatni  u dołu strony. RE-PM + ZM-V 4. Dostępna u miejscowego dealera Husq.

nabyłem - jutro wypróbuję. Koszt około 230-240zł
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2013, 22:09:00 wysłana przez Tomeq »

Wir

« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 22, 2013, 22:30:49 »

Stary, bardzo dobry zakup! Napewno nie wyrzuciłeś pieniędzy w błoto, możesz spać spokojnie, a jak się dobrze wyśpisz to będziesz miał miły dzień w pracy czego Ci życzę ;) Mam takie dwie (ale jestem rozdarty na wschód i zachód Polski, a te mam na zachodzie). Jak dla mnie ten unikatowy system blokowania segmentów jest po prostu fenomenalny! Ostrze może nie silky ale też bardzo dobrze się spisuje, dość twarde do ściągania zawieszonych elementów, tyczuszka lekka! BARDZO FAJNA SPRAWA! Gratuluję wyboru i polecam ten sprzęt innym urzytkownikom!
DREVO
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 22, 2013, 22:37:09 »

ale będę teraz dobrze spałłłłłłłłłłł  :D :D

dzięki

A z tej firmy dobre jest jeszcze to, że na tyczkę robią też inne  kompatybilne narzędzia, np. sekator.

Kolego Wir masz może?? Bo na zdjęciach i filmach YT trochę budzi mieszane uczucia ten sekator
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2013, 22:41:03 wysłana przez Tomeq »

Wir

« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 22, 2013, 22:45:35 »

Nie, nie mam sekatora na tę tyczkę... mam sekator fiskarsa (dostałem także nie wybrzydzam ;) ale i tak jest fajny)
DREVO
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 23, 2013, 21:31:10 »

piła od Wolf-Gartena sprawdziła się świetnie :D

A że jestem trochę zielony ze śmiganiem z 2-metrową tyką po drzewie może ktoś mi podpowie: Jak Wy przemieszczacie  się ze sprzętem na drzewie? : przypinacie do uprzęży? zostawiacie w jednym miejscu?

Miałem trochę problem z poruszaniem się w koronie z piłą na teleskopie. Do dołowego opuszczać - zbyt pracochłonne i wkurzające; przytroczona do uprzęży - ogranicza ruchy i może się pogiąć podczas przechodzenia pomiędzy ciasnymi rozwidleniami; najbardziej mi pasowało kiedy wisiała na zatrzaśniku wpiętym swobodnie do pętli na zwisającym wolnym końcu liny.

a Wy jak?

Wir

« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 23, 2013, 21:37:10 »

właśnie też nie lubię pracować z teleskopem ;( a właśnie jedną wadą tej piły jest brak kabury (te plastikowe osłonki gubią się:( ) uważaj zatem żeby sobie liny nie uszkodzić... ja staram się w miarę możliwości zapinać ostrzem do góry (nie niszczy gałązek i wolny koniec lepiej się prześlizguje w rozwidleniach), ale i tak muszę uważać... tyczka w ogóle to pomocna ale i upierdliwa sprawa jak dla mnie.
DREVO
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 23, 2013, 21:48:10 »

właśnie praca to jest fajna - za to poruszanie się... :-\ ;) ;)

ale higiena cięcia to jednak nie to samo, co ręczną. A czym dalej tym gorzej. Teleskop dobry do posuszu, do pielęgnacji chyba mniej?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 23, 2013, 22:36:50 »

Tykę można na krótko zawiesić w koronie na haku, jeśli akurat tyczka taki posiada. Można podejść czy zjechać metr, dwa i mieć wolne ręce. Hak przydaje się też do ściągania bardziej kruchego posuszu.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 29, 2013, 23:32:00 »

ja wieszam tak, jak na obrazku - duzy karabinek pozwala na wieszanie na galazkach, petla na wiekszych galeziach...na deby mam znacznie dluzsza petle, zeby moc powiesic na grubszym konarze. wciagam i opuszczam zawsze z zalozona oslona, "goly" brzeszczot moze niezle zmasakrowac line  >:(  oslona ma taki malutki karabinek, sluzy do wieszania oslony na pasie w trakcie pracy. probowalem zakladac rozne haki, ale byly albo za duze albo za male.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 29, 2013, 23:33:04 »

aha, fotka
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 30, 2013, 22:37:20 »

z tego co widze Silky i  mocowanie ok.

Ja kupilem se cienkiego repa z 2/3 mm przewiercilem na koncu tyczki  otwor repa  z  50 cm  i zaczepiam albo karabinkiem albo na ala "szubienice " jak  karabinek nie starcza "karabinek wokolo galezi i o repa". tyczka to wielki problem w koronie urzywam 2 duza i mala zabieram tą jaką potrzeba na drzewo. nieda sie poruszac z tyczka zawadza blokuje sie klinuje trza sie jebac doslownie z nia ale lepiej ja miec jak na drzewie duzo posuszu.Niekiedy jak sie wspinam sam mamy park i 10 drzew 3 drzewiazy kazdy na innym drzewie  i nie ma dolowego, wtedy trza se tyczke podwiazac pod koniec liny i w razie w wciagnac i opuscic problem jest z przekladaniem liny przez konary  ::) nie jest latwo
z uprawnieniami European Treeworker / Germany

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45