Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: wertykulator  (Przeczytany 691 razy)

wertykulator
« dnia: Kwiecień 09, 2016, 20:03:25 »

jak wiadomo w naszym zacofanym aczkolwiek pięknym kraju nie da się żyć z samego cięcia i pielęgnacji drzew [ubolewam nad tym ] .
Mam zamiar kupić wertykulator i nic mi do głowy nie przychodzi wypożyczam czasem coś z silnikiem hondy ale nie wiem co to chyba jakieś solo czy coś lub jondere prawie takie same w użytkowaniu . koledzy i koleżanki doradzcie coś ciekawego bo nie mam pomysłu a roboty co raz więcej. Z góry dziękuję Marcel
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: wertykulator
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2016, 21:00:18 »

Ja 2 lata używałem jakiegoś klamora z firmy której nawet nie pamiętam, w zeszłym roku kupiłem John deere d45c i porobilem nim z 30 mtg i się popsuł:) leży właśnie w serwisie, mam nadzieję że gwarancja obejmie naprawę. I zamiast pracować nowwym sprzętem, jedziemy dalej rozklekotanym chiniolem:((

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2016, 02:41:01 »

Ja sądzę że kraj wcale nie jest zacofany -mamy (jeszcze) świetnych fachowców, dobrą technologie i stosunkowo świadomych usługobiorców.
Ekonomia jest słaba i tyle. Rak systemu ją nadal toczy.

Niestety nie znam się na wertykulatorach, aż musiałem wyggolować co to w ogóle jest.

hqv

• Fanatyk!
  • Pilarki!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2016, 12:34:31 »

Jak roboty coraz więcej to nie ma sensu się pchać w jakieś dziadostwa. Podstawowe pytanie ile chcesz przeznaczyć na zakup?

http://www.husqvarna.com/pl/products/turf-care/dethatchers/s-500-pro/

Możesz sprawdzić jeszcze Wertykulator Pubert i Weibang.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2016, 15:34:07 »

myślałem nad czymś tańszym około 2.5 tyśa ale chyba dozbieram . kiedyś miałem kosiarkę STIGA była nie do zdarcia, co sądzicie o ich wyrobach

hqv

• Fanatyk!
  • Pilarki!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2016, 19:03:39 »

Jak coś tańszego to pubert robi dość dobre maszyny, sporo poszło kultywatorów z silnikiem subaru i odpukać żadnych zastrzeżeń.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2016, 21:38:57 »

kultywator (glebogryzarkę) mam oleomac i muszę przyznać warta swojej ceny drugi rok orki bez zarzutów a nie jeden korzeń i sporo kamieni wyrwał z ziemi .
A co myślicie o używanych maszynach

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2016, 22:28:30 »

Mam glebogryzarke vikinga vk54 osobiscie popecam

hqv

• Fanatyk!
  • Pilarki!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2016, 20:11:15 »

kultywator (glebogryzarkę) mam oleomac i muszę przyznać warta swojej ceny drugi rok orki bez zarzutów a nie jeden korzeń i sporo kamieni wyrwał z ziemi .

To jest zawsze loteria, na pewno warto przed kupnem sprawdzić niż później dołożyć drugie tyle.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2016, 10:45:20 »

Trzeba dokładnie sprawdzic bo w części  brakuje nozy tnących, o ile silnik to nie problem to dopasować potem noze jest ciezko.
ALe  żeby dac 3800 za wertykulator tylko dlatego ze ma "H" to jest chore, sam silnik to koszt ok 1500zł i co 2300 za reszte tych blach?????

A teraz najlepsze  kazdy z tych wertykulatorów, Husqvarna, Pubert oscar 50 i Oleo mac SH50  to są te same produkty ( zapewne produkcja Puberta)  jedyne co  to oelo ma silnik Hondy i jest duzo drozszy,
teraz zobaczcie za co si płaci , za inna naklejkę na blachach, w jednym blachy te kosztuja 2300a w drugim 3200!!!!!
http://www.markab.com.pl/oleo-mac-sh50-h60-wertykulator-spalinow-p870.html
http://midor.com.pl/wertykulator-spalinowy-pubert-oscar-50.html( lustrzane odbicie i silnik GC160)
http://allegro.pl/wertykulator-pubert-sarp-oscar-sc50hpr-i6112309484.html
http://www.agrocentrumwb.opole.pl/index.php/product/show/id/2923

Spokojnie mozna już kupić  Wert z silnikiem briggsa czy hondy do 3000, a nawet w okolicach 2000, moze byc  SOLO, MTD, STIGA, PUBERT

Dalej jest to samo  W cenie ok 2000 jest WOLF GARTEN V389 , MTD OPTIMA, PUBERT Cesar 40B, to są dokładnie te same maszyny tylko w innych kolorach i naklejkach, różniace się drobnymi szczegółami i ceną  zależnie od producenta, a wychodzące z tej samej fabryki!!!!

Większosć z tych maszyn są takie same konstrukcynie gdzie moze się popsuc to samo, tylże że jedno się popsuje za 2500 a drugie za 7000.

Wybór jest spory ważne zeby był  dobry silnik.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2016, 10:51:35 wysłana przez krzychu1 »
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2016, 22:05:33 »

Chyba 4 lub 5 lat temu zakupiliśmy używany wertykulator  Billy Goat 6,5 HP na B&S ( wymienione noże , paski ) maszyna śmiga choć dziś wysypały się zabieraki i musiałem palić na sznurku  ;D . Na większe powierzchnie BCS  740 z kosiarką bijakową z dołożonym nożem wertykulującym.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2016, 22:13:11 »

A mamy jeszcze jakieś solo na Hondzie ale wg mnie maszyna zabawkowa lekka , cienka blacha , noże stałe a nie uchylne

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45