Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Odświeżam prośbę o informację z terenu na temat Protekta  (Przeczytany 2892 razy)

Odp: Odświeżam prośbę o informację z terenu na temat Protekta
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 04, 2016, 17:15:07 »

i ja życzę miłego piątkowego wieczoru oraz soboty i niedzieli
@Drzewny

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 04, 2016, 18:15:16 »

A właściwie to w KOŃCU  o co chodzi ?

Że Protekt z własnej ciekawości sprawdził sobie inne liny - ich parametry ?

no sprawdził , wyniki były niepokojące

Piszę NIEPOKOJĄCE ponieważ często kożystam z takich patentów jak potężny ciągnik zapięty do liny BULL ROPE  i wierząc że lina ma zapas wytrzymałości na uciąg ścinam stosując przeciąganie np białodrzewia o średnicy 150 cm wiszącego nad liniami energetycznymi lub zabudowaniami ,ot taka dygresja

na szczęście nie we wszystko co pisane wierzę i zazwyczaj zakładam drugą linę = ot na wszelki wypadek

do tej pory ta druga nie była wykożystana ale od pewnego czasu często się zastanawiam ==były dyskusje że lina , blok , hydrant wytrzymają a drzewo pęknie - chyba jednak nie jest to prawda

co do tej personalnej dyskusję

Panie Marcinie Leszczyński jest Pan doświadczonym arborystą i dobrym menadżerem w firmie oraz znanym wielu z Nas z różnych spotkań = zdało by się zastanowić jednak nad tą sytuacją z parametrami lin

bo widzę że wszędzie Pan szuka , że zrywarka może inna  że źle przeprowadzone testy = testy są robione w kilku innych instytucjach ale produktów naszej polskiej firmy inne nie wiem gdzie są przeprowadzane , może w Bangladeszu ?

sprzedając wyroby Protekt-a ma Pan z tą firmą osobisty kontakt = proszę się SAMEMU  zainteresować i popytać o co chodzi w końcu 

a pisząc w sprawie róźnic = minimalnych w podawanych parametrach mocy pilarek - na pilarce nie zamierzam podwieszać klocy w ścince sekcyjnej więc to żadne argumenty
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 18:32:54 wysłana przez piotr880 »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 04, 2016, 19:00:27 »

i ja życzę miłego piątkowego wieczoru oraz soboty i niedzieli
@Drzewny

Tak myślałem ::)

Również życzę miłego weekendu :)
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 04, 2016, 19:53:03 »

chodziło mi o to że różnice pomiędzy badaniem jednego wyrobu w serii a resztą serii mogą odbiegać delikatnie od normy które są zapewne gdzieś zapisane i raczej nikt tym sie nie przejmuje jeśli chodzi o setne oczywiście poza forum arborystów. ciekawe czy chińczycy mają ten sam kłopot z linami stalowymi którymi ładują kontenery na promy.oni mają po jednej linie.  myślę że do tematu musiałby podpiąć się ktoś kto poprostu robi te testy na codzień i siedzi w laboratorium a nie na drzewie. jeśli chodzi już o sprawy prawne konkurencje, zawyżanie, zaniżanie, i wszystko co z handlem związane. nic nie jest idealne, i kazdy dobrze wie że obliczyc siłe uderzenia w line o rozciągliwości x z węzłami czy też na zaplotach, z wysokości x z chamowaniem na hydrancie czy też na sztywno kloca o średnicy x i dłogości też x brzozy w maju , co do kn..... graniczy z cudem siedząc na drzewie... bez miary wagi i kalkulatora. dlatego ten który zrzuca takiego kloca na linie 50kn nie robi tego zakładając że lina może strzelić i woli zrzucać mniejsze niech pierwszy rzuci kamień...........
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 20:05:37 wysłana przez grimper »
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 04, 2016, 20:05:04 »

Jak dlugo ktos nie wystapi na tym forum z twierdzeniem "Jestem inzynierem odpowiedzialnym za testy wytrzymalosciowe lin arborystycznych w firmie "X"(imie, nazwisko, pozycja)i wedlug moich testow lin firmy "Y" ( tutaj wyniki w formacie pdf) wartosci podane przez firme nie odpowiadaja wartosciom nominalnym. Zawiadomienie do prokuratury wyslalem w dniu..." Cala przepychanka na forum arborystow to jest konkurs szczania na odleglosc,
http://gentlemanredux.com/wp-content/uploads/2015/04/Pissing-Contest_Header-500x194.jpg
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 04, 2016, 21:48:32 »

Ale przy takim zalozeniu zycie robi sie okropnie nudne. Czy nie byloby ciekawiej, gdyby istniala "swiatowa konspiracja producentow lin", ktorzy raz do roku zbieraja sie noca na zamku Teufelberg w Transylwanii, wilki wyja, ksiezyc swieci a oni testuja liny na niewinnych ofiarach? Podczas balu oczywiscie.
https://www.youtube.com/watch?v=GopEzcxYcR8

Adam, zdaje mi się, że  przytoczony przez ciebie bal odbywał się gdzieś w podziemiach Paryża. Relacja z Transylwanii jest chyba tutaj :
https://www.youtube.com/watch?v=-GNv_3EbKXc

Taka mała uwaga a może mieć olbrzymie znaczenie w kwestii tego wątku
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 04, 2016, 21:50:48 »

Sorry, miało być "Ciebie"
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 04, 2016, 23:15:53 »

Miało być o Protekcie, a zrobiło się o zrywarkach i wzajemnym obrzucaniu błotem. Starczy.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45