Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Odświeżam prośbę o informację z terenu na temat Protekta  (Przeczytany 2889 razy)

Odp: Odświeżam prośbę o informację z terenu na temat Protekta
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 22, 2016, 18:29:11 »

Lina na pewno była nowa.
Mają kawałek jeszcze i  przebadają.
Jeśli ktos z Was ma kawałek tej liny . (wystarczy 2m) używanej , lekko czy dosć mocno albo i tak i tak. To napiszcie na PW, wysłałbym do testów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 22, 2016, 19:13:56 »

a może właśnie chodzi o długość zrywanego odcinka ?
te 2 m które zrywa Protekt to jakiś międzynarodowy standard?  czy każdy zrywa ile chce?
a może chodzi o sposób mocowania? - jak zamocować 2 m odcinek, aby nie osłabić go żadnym miejscu
mi osobiście zawsze się wydawało, że testować powinno się liny zaplecione na obydwu końcach - ale to moje osobiste refleksje

może niech sprawdzą jeszcze inne liny na rynku np.  Yale Cordage Double Esterlon, Goliath ArbPro, taufelberger Bull rope . Tendon Meltemi ? jeśli wszędzie im wyjdzie że pękają o 30 -40% poniżej wartości podanych przez tamtych producentów to może być jakiś znak..
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 22, 2016, 19:35:07 »

Marcin, oni maja specjalne szczęki na które zawija sie line, bez załamywania jej pod ostrymi kątami. Nie ma możliwości zeby tam  cos było nie tak.  Wystarczy minimalnie 1,5m liny do testów, ale moze to być i 1500m, nie ma zadnego znaczenia jak jest jej długość, bo nie mierzy się rozciagalnosci jakiegoś odcinka.

Podejrzewam ze jeśli bym wysłął te liny do nich to bez problemu by przebadali,  jeśli maci takie kawałki na zbyciu to  prosze bardzo,  sami zapewne byli by ciekawi  takiego zestawienia.

Ale i tak Marcin tu chodzi tylko o tą line  tego producenta, co mają inne do tego , jaki znak by był skoro każdy robi liny wg  swoich receptur i w różnych krajach  ???   o innych nic niesłyszałem, byc moze  po prostu  tą kupili do testów, bo jest z tego samego materiału , tej samej konstrukcji i podobnej wadze co Ich własna.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 19:38:56 wysłana przez krzychu1 »

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 22, 2016, 20:26:00 »

rozciągliwość też jest mierzona , z przeliczaniem do 1 metra

maszyna działa jak podnośnik hydrauliczny i ma ograniczony skok bodajrze do 2 lub 2,50 metra , nie pamiętam

wszelkie parametry zapisuje program komputerowy z wykresem i danymi
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 23, 2016, 17:40:47 »

Mała poprawka z mojej strony niedoczytałęm  maila.
Poprzedni wynik jaki był 46kN, powinienem dodac ok 10% ( bo były stare szczęki i tak dodawali ,  niedoczytałęm tego) czyli wynik zrywalności wynosiłby ok 50,5kN , ale to i tak niezmienia tego że to duzo nizej niż deklarowana  przez producenta średnia wartosć  zrywania 68kN.

Kolejny test był na nowych szczękach.
Nowa lina , nowe szczęki  wynik 49,3kN. ( tu juz bez dodawania zadnego)
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 04, 2016, 09:22:49 »

Ale i tak Marcin tu chodzi tylko o tą line  tego producenta, co mają inne do tego , jaki znak by był skoro każdy robi liny wg  swoich receptur i w różnych krajach  ???   o innych nic niesłyszałem, byc moze  po prostu  tą kupili do testów, bo jest z tego samego materiału , tej samej konstrukcji i podobnej wadze co Ich własna.

Odpowiedź jest prosta - przetestowanie szeregu innych lin na tej samej aparaturze z takim samym rezultatem, czyli pokazujące inne wartości niż producenci mogło by ewentualnie nakierować testującego nie na trop międzynarodowej afery , ale na  trop sugerujący  rozbieżność w sposobie testowania lub interpretacji wyniku.  Czyli po ludzkiemu:
Jeśli na testach w Protekcie liny Samsona, Taufelbergera, Tendona , Gleistaina, lirosa itd itd   TEŻ pokazywały by wytrzymałość o połowę mniejszą niż deklarują producenci  to ...  zanim stwierdzilibyśmy , że wszyscy na około oszukują , można by było sprawdzić czy sami się gdzieś nie mylimy.
Komprende?

Bo teraz mamy sytuację kuriozalną - na fundamencie 1 czy 2 testów tylko 1 kawałka liny, niewiadomego pochodzenia,
 jest wytaczana armata, że 
"inni producenci mają wyższe wytrzymałości przy tych samych średnicach, bo podają nieprawdziwe dane"
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 09:28:40 wysłana przez Drzewny »
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 04, 2016, 13:24:46 »

Ale przy takim zalozeniu zycie robi sie okropnie nudne. Czy nie byloby ciekawiej, gdyby istniala "swiatowa konspiracja producentow lin", ktorzy raz do roku zbieraja sie noca na zamku Teufelberg w Transylwanii, wilki wyja, ksiezyc swieci a oni testuja liny na niewinnych ofiarach? Podczas balu oczywiscie.
https://www.youtube.com/watch?v=GopEzcxYcR8
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 04, 2016, 13:29:20 »

Marcin sorry ale posądzałeś mnie i Piotrka o stronniczosć, ale Ty jesteś  tak nastawiony do Protekta jak nazista do żyda, bo Protekt ma inne wyniki na zrywarce!!!

Odpowiedź jest prosta ale Ty ta odpowiedż przedstawiasz tak zeby  kazdy inny był super a Protekt nie.

przetestowanie szeregu innych lin na tej samej aparaturze z takim samym rezultatem, czyli pokazujące inne wartości niż producenci mogło by ewentualnie nakierować testującego nie na trop międzynarodowej afery , ale na  trop sugerujący  rozbieżność w sposobie testowania

Jeśli by wyniki były inne za kazdym razem i   wyniki ich włąsnych  lin odbiegały by od  danych na papierze, jęlsi za każdym razem były by inne szczęki oraz inny testujacy  to tak- mogło by sugerować rozbieżnosć w sposobie testowania. W innym wypadku nie!!! bo się nie da. Wyobraź sobie ze zaplatasz   oka na lina te same na takich samych   i każde oko jest zupełnie inne i ma zupełnie inna wytrzymałosć ::) Jak firmy mogły by robić chociażby gwoździe, śruby, opony czy cokolwiek innego  idąc Twoim tokiem myślenia?

lub interpretacji wyniku

CZy Ty siebie słyszysz?lub czytasz co napisałeś?
Czy piszesz maturę z polskiego i interpretujesz wiersz, żeby kazdy miał swoja interpretacje????
JAk mozna w inny sposób zinterpretować  jakikolwiek wynik na zrywarce????????????????????????????????????????
Proszę wytłumacz mi, czy 10kN  jest inne  w srode albo piątek? czy to moze zależy od  fazy ksieżyca, albo moze od pory roku, czy humoru badacza, albo moze od zawartosć białych krwinek we krwi????
Dawno czegos takiego nieczytałem???  :o :o :o Jak można interpretować  w rózny sposób, konkretny, powtarzalny wynik na jakims urządzeniu?????

Marcin odstaw na bok zarobki, firmy,powiązania, czułosci , sentymenty i pomyśl normalnie, prosto bez kombinowania.
KAżda firma mierzy na atestowanych sprzętach , a nei na robionych  na kolanie.  Róznca w przeliczeniach mogła by zaistnieć, ale w niewielkim stopniu rzędu kilku %( co pisałem wcześniej) a nie  kilkudziesieciu. Ale jeśli każdy robi testy a wynik jets na maszynie w kN to  te kN są takie same w każdym kraju. I nie ma  mozliwosći  inaczej zinterpretowac wyniku.

Kolejna  Twoja stronniczosć- rozmawiamy o  jednej linie  JEDNEGO producenta a Ty napierdzielasz tak jakby każdy mówił ze  wszyscy producenci zawyżają wyniki zrywalności (ubiegajac Twoja odpowiedz -  Piotrek nie pisał o zawyzaniu tylko o podawaniu max sił zrywania dla karabinków np, gdzi Protekt podaje  wynik  taki jaki jest w dopuszczalnej normie dla danego sprzetu, a nei wartość max) .

Jeśli na testach w Protekcie liny Samsona, Taufelbergera, Tendona , Gleistaina, lirosa itd itd   TEŻ pokazywały by wytrzymałość o połowę mniejszą niż deklarują producenci  to ...  zanim stwierdzilibyśmy , że wszyscy na około oszukują , można by było sprawdzić czy sami się gdzieś nie mylimy.

Rozmawiamy tylko o jednej linie, jeśłi było  by tak jak piszesz to sami by  się zastanowili i sprawdzili Swoje maszyny, bo każdy by sie zorientował ze cos może byc nie tak, bo w innym wypadku  oszukiwali by siebie  też bo robili by liny z zaniżona wytrzymałoscia na zrywarce. Dla nich byłby to strzał w kolano, bo moglby sprzedawać liny 9 tonowe a nie 4,5.

Bo teraz mamy sytuację kuriozalną - na fundamencie 1 czy 2 testów tylko 1 kawałka liny, niewiadomego pochodzenia,
 jest wytaczana armata, że 
"inni producenci mają wyższe wytrzymałości przy tych samych średnicach, bo podają nieprawdziwe dane"

Nie wszyscy  TYLKO JEDEN z JEDNĄ LINĄ, któryś raz z kolei trzeba Ci to napisać.

Tu pokazujesz po raz kolejny swoją stronniczosć -
Odłóż wszystko na bok i zastanów sie jak inteligentny człowiek- jak jakakolwiek firma robi testy????? czy robią je z każdego metra wyprodukowanej liny??? czy  moze  inaczej???
 Pomyśl,  z kazdego raczej nie bo ta lina już by się do niczego nie nadawała, Twoja stronniczosć  i zajadliwosć  blokuje Ci logiczne myślenie.

1. Producent najpierw wymyśla sobie  w jaki sposób zrobic line,
2. potem ten kawałek liny testuje.
3. Jeśli ona odpowiada  oczekiwaniom to wdraża do produkcjii seryjnej
4. Potem podczas produkcjii  JEDNEJ PARTII liny bierze jeden lub kilka  losowo wybranych kawałków i testuje.
5. jeśli jest OK  daja do sprzedaży , jeśli nie  idzie do kosza CAŁA PARTIA

Testując 1 kawałek liny z całej partii określasz wytrzymałosć  całej partii liny, czy choćby całej szpuli, a nie tylko tego jednego kawałka. CZyli jeśli testowali  jeden odcinek liny  to  zrobili test dla  min całego bębna tej liny z którego była wzięta z FABRYKI. CZyli ta  sama lina była u Ciebie jak również mogła byc w stanach , bądź w afryce( zależnie  kto kupił z danej partii).

Wiadomego pochodzenia była ta lina była ona Produktem firmy Yale Cordage, a była zakupiona u Ciebie , moze to aż tak bardzo Cię boli. Ale nikt do Ciebie o to nie ma pretensji bo nie Ty jesteś producentem. A linę  kupili ale nie bezpośrednio.

DO tego były robione badanie tej liny we Francji APAVE oraz w Łodzi  w CIOP i wyniki były  zbliżone.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 16:33:59 wysłana przez krzychu1 »
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 04, 2016, 15:49:52 »

widzę, że @krzychu1 jednak NO KOMPRENDE...

no i warto pamiętać, że za jątrzenie w sprawach Protekta zostaje się z automatu nazistą :)

PS - marzy mi się, aby któregoś dnia można było podyskutować o Protekcie normalnie, bez analizy psychologiczno-emocjonalnej i wycieczek osobistych  w kierunku interlokutora oraz agresywnego ostrzału ze strony najgorliwszych wyznawców
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 16:00:45 wysłana przez Drzewny »
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 04, 2016, 16:04:44 »

Marcin poczytaj  co napisałeś. JAkie masz podejście do tego    i zobaczysz dlaczego  porównałem  Twoej podejście tak. NAwet  porównania nie mozesz zrozumieć tylko odbierasz dosłownie. Więc nie pisz ze to ja nie rozumie.

Bo tu nie chodzi o Protekta tylko o test. Protekt nie wyprodukował  maszynki do zrywania.
Dla meni jeśłi zrobiłby to Zenek na  atestowanej maszynie  w stodole , miałbym takie samo podejście. Nie interesuje mnie kto zrobił test a o jego wyniki. A Ty za wszelką cenę  chcesz podważyć te testy, wszelkimi sposobami i jak zwykle nie chcesz mi odpisać  na moje pytania. Prosiłem o wytłumaczenie- cisza, jak zwykle, opierdziel  a potem że to ja cos źle pisze, albo czegoś nie rozumie i znowu cisza. Brak  merytorycznego podejścia tylko głupie domysły.

PS,Tak podyskutujemy jeśli będziesz czytał to co piszemy i nie będziesz uważał nas za obrońców Protekta. Poczytaj co  napisałem chociażby w tym poscie. Jeszcze raz ,jak prostych słów nierozumiesz.
Nie chodzi o Protekta , lecz tylko i wyłacznie o testy!!! niezależnie kto je wykonał.
A używanie wyszukanych   słówek  wcale nie świadczy o tym ze masz racje albo jesteś kimś lepszym.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 19:23:26 wysłana przez krzychu1 »
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 04, 2016, 16:11:27 »

właśnie wyczerpałeś wszystkie dostępne zapasy merytorycznego podejścia...
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 04, 2016, 16:19:08 »

Wg mnie niepotrzebnie sie zagłębiacie w tzw pierdy. bo to są pierdy. gdyby postawić 10 nowych pilarek takich samych i zmierzyc ich moc kazda miała by inną w setnych i można by było zrobić dyskusje czemu nie. po co. pokaż na ile tą moc wykorzystujesz. przytocz chociaż jeden przypadek że przez to rozwaliłeś komuś dach bo lina miała 5kn mniej niż napisali. jednym słowem za mało pracy co niektórzy mają. 
co do protekta dodam jeszcze raz. może coniektórzy tutaj światowi ludzie pracujący na mega sprzęcie w mega gaciach z wełny merynosa pochłaniające pot który leje się po jajach wiszących pomiędzy treemotion nie wiedzą tego że taki protekt nie dość że daje pracę ludziom bardzo wielu domniemam. reprezentuje nasz kraj w swojej kategorii, co najważniejsze przyczynił się że ludzie pracujący w naszym biednym kraju zaczęli przypinać sie do drzew pracując na drabinach albo uzywać przyrządów bo przy cenach protekta ich na to stać.
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 04, 2016, 16:25:31 »

właśnie wyczerpałeś wszystkie dostępne zapasy merytorycznego podejścia...

Z braku konkretów  lepsze to? Potwierdzasz tylko to co napisałem. w poście powyzej.
Jeśli uwazasz ze ja nic konkretnego nie napisałem,  to pokaż choć jeden konkret w tym temacie co Ty napisałeś odpisując z konkretnym wytłumaczeniem  na to-
"Jak mozna w inny sposób zinterpretować  jakikolwiek wynik na zrywarce?"
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 04, 2016, 16:28:56 »

Jezeli producenci nagminnie falszuja wyniki testow  :o to jest sprawa do co najmniej miedzynarodowego arbitrazu, watpie, zeby dalosie ten problem rozwiazac na forum arborystow.
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 04, 2016, 16:33:05 »

proponuje powołać prokurature..........  ktoś jeszcze musi mieć teczke.............

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45