Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Odświeżam prośbę o informację z terenu na temat Protekta  (Przeczytany 2889 razy)

Odp: Odświeżam prośbę o informację z terenu na temat Protekta
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 20, 2016, 20:57:30 »

@Drzewny
Protekt, jak sama nazwa wskazuje powinien sie bronic sam - "to serve and Protekt"
https://c1.staticflickr.com/5/4121/4736358075_eeafd0b2da_b.jpg
Zgłoś do moderatora   Zapisane

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 20, 2016, 22:48:55 »

dyskusja zmierza w wielką niewiadomą

ja tylko mogę potwierdzić co widzialem na zrywarce podczas testów lin protka i innych kilku firm

wyniki były niestety niezbyt adekwatne do podawanych z innych firm

p. Marcinie jeśli będą dla Pana potrzebne wykresy tych badań to jestem w stanie je udostępnić , ale po co ?
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 20, 2016, 22:51:43 »

1. Już w paru postach różni forumowicze używają nazwy "bullrope" - o jaką linę chodzi ? producent?

PS - mi też się nie chce wierzyć , że producenci lin podają , aż tak odmienne wartości-  było by to zwykłe łamanie prawa, już nie mówiąc o tym, że konkurencja by ich rozjechała za taki myk

Marcinie to była lina od Ciebie zakupiona czy  cos do Protekta,  pomarańczowa w sklepie była jako BULL ROPE 16mm 68kN, niestety stary link do tej liny wogóle nie działa.

TJ

« Odpowiedź #33 dnia: Luty 21, 2016, 08:57:05 »

Może to był Sirius Bullrope?
Tylko, że on jest żółty i ma 63 kN

http://www.---.pl/lina-sirius-bull-rope-60m-p-518.html
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 21, 2016, 09:25:23 »

Miałem kiedyś w ofercie Bull rope amerykańskiego producenta Yale Cordage
bardzo popularna lina w wielu krajach i na rynku nie przesadzając ze 20 lat

Jeśli to tą linę testował Prot - i właśnie w niej wykrył przekłamania to źle zrobili że tego nie nagłośnili , bo była by to afera międzynarodowa.

Warto jednak zdać sobie sprawę jak duży jest rynek arborystyczny w Ameryce Północnej ( USA + Kanada ). Tam lina która wychodzi od producenta nie idzie od razu do odbiorcy indywidualnego, często idzie do sklepów i dealerów , którzy wyrabiają z niej stanowiska i cyklicznie testują na własnych zrywarkach. Gdyby przez 20 lat Yale Cordage fałszował wytrzymałość swojego flagowego produktu, gdzieś by to wypłynęło.

Gdybym miał obstawiać "u book'a" to postawiłbym na to , że Prot przetestował jakiś fragment używanej liny ( ode mnie nowej nigdy nie kupowali ), która była przez kogoś mocno przeciążona.
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 21, 2016, 10:13:10 »

Może nasze kN i amerykańskie się różnią. Jakby tak zamienić zrywarki wyniki byłyby odwrotne?  wiem że są normy które obowiązują ale kodeks pracy też obowiązuje....... 
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 21, 2016, 12:57:56 »

Może być i tak że  jest różnica  W jednostkach i w przeliczeniu ich na nasze.
Podobnie ma się sprawa z silnikamiBriggsa w kosiarkach. U nas podają  niby moc  np 5KM gdzie w rzeczywistości  po przeliczeniach wychodzi ze silnik ma 2.8KM A to co u nas podają to faktycznie moment obrotowy w funtach na stopę.

W całe bym się niezdziwil jeśli gdzieś  po drodze by doszło sporo wytrzymałości. 

To chyba tą line miałeś:
http://www.yalecordage.com/arborist-rope/rigger-s-line/portland-braidandtrade.html
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 13:09:45 wysłana przez krzychu1 »

TJ

« Odpowiedź #37 dnia: Luty 21, 2016, 14:21:47 »

Może nasze kN i amerykańskie się różnią. Jakby tak zamienić zrywarki wyniki byłyby odwrotne?  wiem że są normy które obowiązują ale kodeks pracy też obowiązuje.......

Może trzeba zwrócić uwagę na to, że te 68 kN to "Average Break Strength", a średnia składa się z kilku pomiarów.
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 21, 2016, 14:26:44 »

Krzychu z tymi mocami silników to w ogóle cuda są ja tego nie mogę pojąć wszystko po to żeby w głowie namieszać. Moc w koniach mech każdy ma jakieś porównanie jak wybiera zakup a teraz przelicz sobie funty na stopę i jeszcze na konia przez rumaka porażka.
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 21, 2016, 14:45:36 »

Gdybym miał obstawiać "u book'a" to postawiłbym na to , że Prot przetestował jakiś fragment używanej liny ( ode mnie nowej nigdy nie kupowali ), która była przez kogoś mocno przeciążona.

@Drzewny - to prawdopodobnie najlepsze wytlumaczenie.
poza tym nie ma amerykanskich kN i polskich funtow - 1kN = 225lb po obu stronach Atlantyku ( radzieckie kN byly oczywiscie mocniejsze)
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 21, 2016, 14:55:58 »

Grimper , tak właśnie robią żeby tylko zgarnac klientów, jak kieyds zapytałęm dlaczego na tych samych silnikach jest podana inan moc to  niewiedzieli za bardzo co powiedzieć.  Ale dla klienta ( a potem  kieszeni sprzedawcy) lepiej brzmi kosiarka o mocy 6,25KM, niż kosiarka o mocy 3,5Km  ;)  Ale to  temat na  inny post  przerobiłem juz to   nie raz.
Z przeliczaniem  jest tak w chińśkich pilarkach  , farbyka podaje  np 2,3kW- tj 3,1KM , a posrednik przelicza jeszcze raz te  moce ale  już nie z kW tylko z KM  znowy na KM i wychodzi takie cos 3,1kW( ?? ) =  ok 4,2KM  ;D ;D stad duza moc chińskich pił.

Co do liny na zdjęciach nie widać zeby w jakikolwiek sposób była używana.

« Odpowiedź #41 dnia: Luty 21, 2016, 15:31:37 »

dziwnie wyglada jak na line Yale
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 21, 2016, 15:34:38 »

dokładnie taka jak z linku co dałem.
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 21, 2016, 15:44:59 »

faktycznie, w zyciu takiej nie widzialem w zadnym sklepie. jeszcze sprawdze, ale sherrill i wesspur nie oferuja tej liny  ???
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 21, 2016, 15:53:12 »

http://www.frjonesandson.co.uk/products-page/yale/rigging-ropes1/16mm-yale-portland-braid-lowering-rope/

Jedna rzecz skłania mnie do uwierzenia w  pomiary na zrywarce. Podobna masa lin 16mm Yale i 18mm  Tu. Obie przy podobnej  masie maja podobna wytrzymałosć, i obie są w 100% z poliestru. A skoro masa  podobna to i wytrzymałosć = taka sama ilość poliestru o takich samych parametrach. Tak mi sie wydaje.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 16:18:15 wysłana przez krzychu1 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45