Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Odświeżam prośbę o informację z terenu na temat Protekta  (Przeczytany 2888 razy)

Odp: Odświeżam prośbę o informację z terenu na temat Protekta
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2016, 10:21:37 »

poza tym większość o ile nie wszystki szpej ma zaniżone parametry wpisywane w specyfikacje = więcej niz piszą mają wytrzymalości - byłem na testach ,

Jeśli to prawda - to po co to robią ?
@Drz

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2016, 16:20:08 »

Żeby nikt im nie zarzucił że coś jest za słabe

w opisie techniczym sa opisane parametry które powinny mieć a w rzeczywistości jak powyżej

sprawdzali parametry dużych znanych firm produkujących liny = ledwo się w ich opisach mieściły co niektóre

może inne metody owe  firmy stosowały do sprawdzania - nie wiem , nie interesuje mnie to
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 18, 2016, 19:31:24 »

Zawyżona jakość produktu to jeden z mechanizmów handlu. Nikomu nic się przecież nie stanie jeśli z 99 kN zrobią 101. A już lepiej brzmi co nie. Ty przy zrzucaniu urobku tego nie przeliczysz co dodali. Liny nie zerwie czyli jest ok
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2016, 20:50:54 »

czyli mają wytrzymałość potwierdzoną powyżej deklarowanej? i z czystej uczciwości wolą zadeklarować wytrzymałość poniżej potwierdzonej ?

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 18, 2016, 21:20:47 »

p. Marcinie bylem przy testach na zrywarkach ,

mi nie zależy na upiększaniu ale tak jest

tak jak np z małym bloczkiem , jestem rok do tyłu bo byłem za granicą i mam jeszcze sztuki testowe tych mikro bloczków - na zrywarce puszczało ,,ucho ,, dopiero po ponad 3 t uciągu = dokładnie już nie pamiętam
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 19, 2016, 21:12:28 »

Podejrzewam, że po prostu chodzi o jakąś standaryzację, która obowiązuje wszystkich
to że jakiś produkt na niszczarce pęka przy ... np.  56,7 kN  to nie znaczy, że tyle możemy zadeklarować
domyślam się że to jakaś bardziej skomplikowana procedura
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 19, 2016, 21:14:02 »

Zawyżona jakość produktu to jeden z mechanizmów handlu. Nikomu nic się przecież nie stanie jeśli z 99 kN zrobią 101. A już lepiej brzmi co nie. Ty przy zrzucaniu urobku tego nie przeliczysz co dodali. Liny nie zerwie czyli jest ok

nie sądzę aby takie zjawisko istniało - brzmi po prostu nielegalnie
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 20, 2016, 16:56:35 »

Marcinie to ze Ty tak nie sadzisz i brzmi to nielegalnie to nie znaczy ze tak nie jest.
Jest wiele  trików marketingowych o których nawet nikt nie myślał, ale są tylko po to zeby zwiększyc sprzedaz.

Weź teraz przykłąd jaki był z liną 18mm z protka, wszystko było fajnie  super, dopóki się nie okazało ze ma "tylko" 45kN wytrzymałosći. Bo inne mają więcej!!!  I co działa chwyt?
A dla porównania jak było podane że Bull rope 16mm  z 68  miała tylko 46kN.  nie było ze ma "tylko"  bo w katalogu inaczej pisze.  I teraz  którą linę  większosć wybierze??? oczywiście BUlla bo ma  katalogowo 68kN. Tak to działa czy sadzisz czy nie.

PS . zeby nie było niebronei Protekta( bo tu niema  po co) tylko podaje przykład pewnych działań na rynku.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 20, 2016, 17:41:47 »

to jest wytrzymalosc zawyzona o ok. 30% - nie chce mi sie jakos wierzyc
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 20, 2016, 17:54:15 »

Tak zmierzyli na zrywarce, to nie moje dane. Ale skoro mierzyli swoją na deklarowane 44 i wychodziło 44-45 to cos w tym musi być.

Pozatym chodziło mi tylko o suche fakty  marketingowe.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 20, 2016, 20:18:04 »

1. Już w paru postach różni forumowicze używają nazwy "bullrope" - o jaką linę chodzi ? producent?

PS - mi też się nie chce wierzyć , że producenci lin podają , aż tak odmienne wartości-  było by to zwykłe łamanie prawa, już nie mówiąc o tym, że konkurencja by ich rozjechała za taki myk
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 20, 2016, 20:27:10 »

Konkurencja nic nie zrobi bo sama zawyza :-D  jak to nie ma co bronić protekta????  Jeśli słusznie to trzeba bronić. Niejeden dzięki tej firmie zabezpieczy się przy pracy bo będzie go na to stać. I to jest największy niepodwazalny plus protekta.
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 20, 2016, 20:32:02 »

a przed czym , lub przed kim chcecie w tym poście bronić Protekta ? ?
czy ktoś im cokolwiek  w tym poście zarzucił ?
  Post jest prośbą o info zwrotne z terenu.
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 20, 2016, 20:46:37 »

"bull rope" to po prostu lina naciagowa, termin jest zapozyczony z zeglarstwa. Kazda line uzywana do opuszczania urobku mozna nazwac "bull rope", chociaz bedzie to bledem. Duzo lepsze okreslenie to "rigging line", "lowering line" itd. Po dzis dzien uzywa sie okreslenia "cherry picker" (zbieracz wisni) na podnosniki, okreslenie pochodzi od pierwszych podnosnikow hydraulicznych, uzywanach do ladowania bomb.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/98/Vickers_wellington_VIII_torpedo.jpg
podobnie bedzie z cala masa nazw zwyczajowych narzedzi i urzadzen.
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 20, 2016, 20:49:22 »

dokładnie.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45