Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Odświeżam prośbę o informację z terenu na temat Protekta  (Przeczytany 2892 razy)

Cześć ,
Chciałbym odświeżam prośbę o informację z terenu na temat produktów Protekta, w szczególności:
bloków tu-400 i wszelkich wariantów
drzewołazów
lin

Jak się sprawują bloki po dłuższym użytkowaniu? Który z wielu modeli drzewołazów najlepiej zdaje egzamin?
Jak się sprawują liny wspinaczkowe i do urobku? Powtarzające się usterki? itd itp

Najcenniejsze oczywiście są opinie osób,które mają porównanie, osób, które przerzuciły się z innych producentów na Protekta, lub z Proekta na innych.
No i oczywiście w miarę możliwości osób, które w/w produktom dały już konkretnie w kość.

Z góry dzięki za ewentualny odzew na posta
Pozdr
@Drzewny
Odp: Odświeżam prośbę o informację z terenu na temat Protekta
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2016, 13:49:22 »

Tak z grubsza przejrzałem katalog.
To co mam :
- drzewołazy DR-3A   - szału nie ma ale mogą być, dobra cena
- ląża stalowa PROT - 30   - nic jej nie brakuje, dobra regulacja
- zaczepy taśmowe - AZ 900  - bez różnicy z tymi z dekatlonu
- taśma stanowiskowa - AZ 600 3m i 6m  - fajna sprawa, szybkie zakładanie
- linka narzędziowa AY 053 - do piły tania lekka , dobra długość
- podwójny bloczek CD-101  - do tyrolki i transportu po line dobra cena
-gumki do karabinków AY 082  - dziadostwo słabo trzymia lepiej zrobić samemu
- rzutki AY 081, AY 082  - tragedia, jedynie jako zapas
- lina TU - 131- 12 mm  - chodzimy cały rok bez zastrzeżeń, dobra cena, ze względu na wytrzymałość można później wykorzystać jako robocze
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2016, 17:08:06 »

ląża stalowa PROT - 30  -dla mnie najwiekszy chyba sukces Protekta, nie spotkałem się z lepszą lonżą stalową.
Nie wyobrażam sobie pracy bez niej.

Uprzaż TH-030 -nic jej nie brakuje, lubię i mogę polecić.

Uchwyt narzędziowy TU-310 -działa, furory nie ma.

Ochraniacz liny TU-320 ,dobra alternatywa dla ochraniacza kambium, nie zbije szyby, nie uszkodzi się trafiając w beton.

Reszty produktów nie stosowałem na tyle długo by się wypowiadać

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2016, 17:38:29 »

Ja posiadam:
drzewołazy DR2-A jestem zadowolony,cena ok
lonża PROT-30 spoko tylko trochę cięzka :)
rzutki AY mogą być
Miałem uprząż TH-30 na początek będzie.Stosunek ceny do wygody wporzo.

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2016, 09:07:38 »

uprząż th- 020   ;D ;D  no mam ale dupy nie urywa
prot-30  super sprawa może troche ciężka ale stalowa fi 13 musi mieć taka wage. mi zaje leży w łapie
DR3-A  dobre drzewołazy cena ok , nawet wygodne ale..... nie wiem jak u innych ale u mnie metalowe blachy w poduchach sie gną i pękają (żywotność około 6 miesięcy)
(a koszt jednej blachy coś około 50 PLN , następne chyba sam zrobie z grubszej blachy )

Bloczek typu hitch - cena spoko , jakość materiałowa kiepska , używam do lonży ale jakoś sie rysuje itp. nie wiem czy bym chciał nanim wisieć jak na hitchu DMM  8)

Kask montana - dobra cena - podstawa dla połowego , wmontowane okulary  ale ...( chyba to jest jakiś chinol bo widziałem u mnie w Stihlu identyczny "stihl" a i cena podobna była

rzutki - porażka ( wszystkie chyba ) chociąż cena spooko
lina tu-130 13,5 mm  - cena spoko, mętnie się  splice robi ale troszke pokory i idzie fajne oczko zkręcić . jeden minus na długim odcinku typu 15m do stanowiska odczuwa sie jakbym wisiał na bungee :P :P  nie za mocna ja przetarcia obowiązkowo trzeba ochraniacza. ale fajne tanie lonżę można z niej wyrabiać

lina 12mm (biało czarna) - cena zaje. wytrzymałość zaje, tylko splice odpada. linka prawie nie do za...... ;D

hydrant i port-wrap. - mam ale jeszcze w wersji malowanej  :P  cena spoko tylko przeba było troche papieru ściernego zurzyć  ::) ::) żeby wszystko ładnie chdziło
port-wrap tylko na cienkie liny typu 11-12mm inaczej szarpie i klinuje

ciekaw jestem jak bloki do urbku sie spisuja  ???
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2016, 13:31:02 »

Co do kasku to Stihl wprowadził go do sprzedaży  pod własnym logo chyba w połowie zeszłego roku. A normalnie Montana była w sprzedaży od kilku lat.  To są identyczne kaski ,podobnie jak  Galaxy z Ct i jako droższy widziałem jako Arb pro.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2016, 14:34:27 »

Cześć,

Dzięki za szeroki odzew na posta.
Na jego podstawie i na podstawie moich oględzin decyduję się na dorzucenie kolejnych produktów do oferty, czyli
lina tu131 i drzewołazy DR3A
Jestem na prawdę ciekaw jak się spisują bloki tu-400/401
kilka mcy temu ktoś pisał o psującym się zamknięciu - nie wiem czy dobrze kojarzę?

Jestem również bardzo ciekaw port-a wrapów najnowszych z kwasówki - może jakiś odzew z terenu?
Pzdr
@Drzewny
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2016, 20:11:42 »

lonża PROT 3 (NIE STALOWA) - świetny zatrzaśnik i mechanizm regulacyjny. Rękaw ochronny najlepiej od razu wyrzucić

kask MONTANA - badziewna szybka - mętnieje i się rysuje. moze czarna lepsza???

czerwona lina TU - 130  -  bardzo dobra grubość, dobrze leży w dłoni - używam tylko jej. Mam też XTC FIRE - dla mnie za cienka.

prusy z zszytymi okami - miękkie i dobre - chyba wytrzymalsze niż 9,1mm od Drzewnego (przepraszam ;)

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2016, 20:27:34 »

uprząż TH 020 - mam od zarania dziejów

uprząż TH 030 - ma mój wspólnik - bardzo dobra, choć nie mozna na nie za dużo szpeju dopiąć

hak pomocniczy (taki pomarańczowy) - odwieszam za niego pilarkę za kabłąk - mógłby być bardziej rozwarty.

jeszcze raz powtórzę - lonża PROT 3 (NIE STALOWA) -  bedę pierwszym klientem na 4metrową

bloczek a`la hitch climber - to nie hitch climber ;) ma ostre krawedzie, które moze nie pokaleczą liny, ale nie używa sie go zbyt przyjemnie. Mam i i jego i hitcha - warto dopłacić za DMM

zatrzaśniki z twist`lockiem - używam dużo - nic nie popsułem. na jednym opuszczam urobek od 3 lat (wyblinka z zatrzaśnikiem)

drzewołazy DR 1 - dobre na początek przygody ze wspinaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2016, 20:30:17 »

kask MONTANA -  robi wrażenie plastikowego chinola. Zwłaszcza osłonki na oczy.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2016, 21:42:38 »

wrócę z Holandii to Wam odpowiem na te uwagi o których wiem i wiem co jest dobre a co w miarę ujdzie

ale

bloki , że 1 osobnik byl zniesmaczony to jest nic , znaczy pryszcz , i mu wymienili

ISC  ma w blokach brak lożyska igiełkowego - SYF I ŻENADA Protekt ma

liny ,,biale ,, są ok

poza tym większość o ile nie wszystki szpej ma zaniżone parametry wpisywane w specyfikacje = więcej niz piszą mają wytrzymalości - byłem na testach ,

mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2016, 22:25:46 »

jeszcze raz powtórzę - lonża PROT 3 (NIE STALOWA) -  bedę pierwszym klientem na 4metrowa

Tomeg święta racja, ląża jest świetna. Jednak jestem po zakupach u "Drzewnego" - "Positioner 2 - pozycjoner z krętlikiem"  do tego kawałek dobrej 12, wymiata wszystkie mi do tej pory znane ląże . Jak masz wolne 5 stów to spróbuj bo warto.

Jak już tu jestem to się jeszcze pochwalę. Potrzebowałem dłuuuugiego drąga, Poncz obrzydził mi (i chwała mu za to) tyczkę 9 m od elektryków, więc kupiłem u "Drzewnego" to :o : https://drzewnyekspert.pl/pl/p/Pila-Silky-Hayate-7%2C7-m/1431 - super miodzio, do tego śliczna :-* , że żal używać.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2016, 07:15:49 »

Dzięki za kolejne wpisy ; )

Największy problem to chyba ciągle mam z drzewołazami - bo dużo modeli i każdy coś tam , coś tam .. albo blachy, albo boli..
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2016, 08:40:20 »

W nowych zamiast blach, jest stelaż z drutu ciężkiego do gięcia. To powinno być ok. Zmienili też sposób nitowania  pasków-Stare nity dwuczęściowe potrafiły  się rozejść. Mi puściły 3nity ale  paski wymienili bez problemu. Wg mnie stalowe są lepsze bo stopa ma płaskie oparcie, w Alu zgięcie bardzo uciska wewnętrzna stronę stopy.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45