Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: sekatory profi  (Przeczytany 1138 razy)

sekatory profi
« dnia: Maj 06, 2015, 23:19:10 »

witam wszystkich kolegów i koleżanki mam dylemat jakiej firmy sekator kupić, co możecie polecić a czego nie dotykać, sprzęt raczej profi żeby co roku nie latać po nowy .z góry dziękuje MARCEL
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Beny

• ISA certified
Odp: sekatory profi
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2015, 02:54:23 »

Sekator duży czy mały ręczny? Felco raczej cię nie rozczaruje ale tanie nie jest. Corona robi dobre, ARS są spoko. Pracowałem bardzo długo dużym sekatorem z castoramy za jakieś 60 dyszek i też zapracował na siebie nie zawiodł mnie (chyba nadal zresztą pracuje). Fiskarsa również bym brał pod uwagę, ma spory wybór, jakość jest ok.
Ma być osobisty czy dla dołowych również? W drugim przypadku nie byłbym zbyt rozrzutny.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2015, 07:03:52 »

Ja przez 3 lata używałem tylko sekatorów gardena classic( https://www.praktiker.pl/produkt,7646,894/sekator_ogrodowy_classic_gardena_8754-29.html), które kosztują średnio 50 zł, kupiłem na próbę felco nr8 i muszę przyznać, że felco w moim odczuciu radził sobie dużo gorzej niż te sekatory gardeny, chodzi mi o przecinanie porównywalnych gałązek/gałęzi, oraz to jak dużo siły trzeba w to włożyć. Sekator gardeny ma krótsze ostrze ale i lepszą ergonomię, średnio starcza mi na 1 rok pracy, potem wyrzucam i kupuje nowy. Jeśli chodzi o duże sekatory, to polecam dźwigniowy sekator fiskarsa(https://i.cdn.nrholding.net/15756953/800/600/), odradzam sekatorów, które nie mają żadnych przekładni wspomagających (https://static.praktiker.pl/miniaturki/upload/zdj_produktow_nieobrobione/1000x1000/438080.jpg), kupiłem takie ciulstwo z gardeny i leży już 2 miesiące nieużywane...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2015, 07:15:24 »

Osobiscie moge ci polecic sekatory Bahco. Mam taki do wysiegnika tnie do 5cm gałęzie. Niedawno kupilem maly ale z serii ergo (px m2)- jest bardzo wygodny i lekko sie tnie. Co najwzniejsze w tych sekatorach  można wymieciac kazdy poszczegolny  elemencik( ostrza, sprezynki, srubeczki.itp ). W tym px mkzna dopasowywac ostrza i raczki zależnie od rozmiaru dloni i jest tez wersja dla leworecznych. A przy okazjii mozesz sobie nim obciac wlosy ;D

Bo bym zapomnial. Sadownicy kupuja te najtansze proste bahco za 5dych i kuouja nowe co rok a co bardziej oszczedni co 2-3  lara. Ojciec ma p23 bodajze kilka lat, rok przelezal w ziemi bo go zgubil, ale mimo ze ostrze podrdzewiale to tnie sie nim lzej niz nowymi marketówkami.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2015, 07:23:18 wysłana przez krzychu1 »
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2015, 18:28:53 »

beny bardziej dla siebie te sekatory a dołowy to brat także szanuje sprzęt. fiskars może i dobry ale jakoś nie mam przekonania  a co sądzicie o sekatorach wolf garten?
 dzięki za porady

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2015, 20:40:36 »

mój szef lubi te dziastkie wolfy ,
ale dał się przekonać do fiskarsów dużych z przekładnia ,
 mimo że sa dużo lepsze  nadal
twierdzi że są złe

wszystko zalezy od przyzwyczajeń

owszem = żywotność fiskarsa nie jest jego mocną stroną ale skuteczność jest
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2015, 21:02:28 »

Rządzi ekonomia. Pytanie Benego ma podstawowe znaczenie (osobisty czy dla wszystkich).
Fiskars z dźwignią = jakieś 180 zł (zależy od wielkości), nóż wymienny = 45 zł
Dobry polski = 40 - 60 zł
Każdy się wyłoży na nieumiejętnym odcinaniu 4 cm suchej gałęzi głogu albo owocówki.
Dla dołowych 4 szt naszej produkcji, dla siebie  1 szt Fiskars.
Takiego jestem zdania.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2015, 21:33:05 »

miałem coś takiego gardeny http://cdn24.ogrod.smcloud.net/t/photos/t/8031/sekator_733812.jpg całkiem niezłe tylko stary mi załatwił  :'(

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2015, 21:49:44 »

tylko użycie sił w sekatorze z przekładnią a bez jest bez porównania

a to się liczy
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2015, 01:24:16 »

Piotr, trening musi być  ;) Ja jakoś preferuję bez przekładni, może bo mniej można zepsuć  :)

Miałem w planach kupić sekator z oferty "Grube" zawny tam "diabeł leśny", wyglada na faktycznie
solidny, może miał ktoś do czynienia?  Nie będąc teraz na swoim muszę ten zakup odłożyć ale jeszcze kiedyś sobie sprawię.

Co do małych sekatorów to lubię do nich  futerały skórzane, od Felco albo Weavera, pasują raczej do każdego modelu,
Miałem też kiedyś jakiś tekstylny ale był mniej poręczny

« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2015, 19:47:48 »

Piotr, trening musi być  ;) Ja jakoś preferuję bez przekładni, może bo mniej można zepsuć  :)

Ja mam największy sekator z fiskarsa, ten z "przekładnią" już od 4 lat(co roku kupuje nowe ostrze) i powiem, że nie da sie go zepsuć, tworzywo z jakiego wykonane są rączki jest bardzo mocne a za razem lekkie, mechanizm działa wzorcowo. Nie wyobrażam sobie pracy sekatorem bez mechanizmu usprawniającego przełożenie siły, przy odpowiedniej technice cięcia sekator jest w stanie przeciąć gałęzie nawet grubsze niż w specyfikacji(potwierdzone info)

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2015, 04:32:30 »

przy odpowiedniej technice cięcia sekator jest w stanie przeciąć gałęzie nawet grubsze niż w specyfikacji(potwierdzone info)
To dotyczy chyba wszystkich sekatorów, oczywiście rodzaj drewna ma znaczenie. byle żywe było.
Ostrzycie sekatory?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2015, 19:45:30 »

Wojtek który model daj foto... z góry dzięki
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2015, 21:44:56 »

Wydaje mi się john86 ze Wojciechowi chodzi o ten sekator http://allegro.pl/fiskars-112580-sekator-kowadelkowy-l-l77-i5292909568.html .Zakupiłem właśnie :)Obecnie posiadam fiskarsa ręcznego  kowadełkowego i jak przycinałem u siebie jabłonki to bardzo przyjemnie się nim tnie z względu na przełożenie obrotowej rączki.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45