Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: ostrzałka łańcucha  (Przeczytany 789 razy)

ostrzałka łańcucha
« dnia: Marzec 28, 2015, 11:29:17 »

https://www.youtube.com/watch?v=W-BlL5hzjsk

Ma ktoś z was takie urządzenie? wygląda sensownie. w sam raz żeby wyrównać zęby co jakiś czas...... ciekawi mnie cena
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: ostrzałka łańcucha
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2015, 16:23:41 »

gosc twierdzi, ze to 150dol...no i oczywiscie sporo kasy na opatrunki, jak dalej bedzie przesuwal lancuch do przodu i do tylu golymi paluszkami  ;D
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2015, 20:06:15 »

Tu też można wyrównać zęby  :D :
https://www.youtube.com/watch?v=Q7X_A7uDCfA
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2015, 20:28:46 »

Za 150 dolców masz 7 nowych łancuchów. Wydaje mi się, że to coś się nie sprawdzi. Okropnie czasochłonne. Jak sobie przyłożysz linijkę do sąsiadujących zębów też sprawdzisz wysokość ograniczników. Do dobrego ostrzenia potrzeba ostrych pilników i duuuużo praktyki. Najlepszą szkołę mają chłopcy przy wyrobie stosów (papierówka , opał) gdzie zrywka odbywa się po błocie i piachu. Na początek można dokupić do pilników za parę złotych specjalne prowadniki z nacechowanymi kątami ostrzenia. Ja do serwisu oddaję łańcuchy bardzo mocno stępione  a później jeszcze poprawiam pilnikiem. Serwisantów tez trzeba pilnować bo mają tendencję do przypalania a co sie z tym wiąże do  rozhartowania łańcuchów.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2015, 16:12:57 »

poza tym jest przymiar do ogranicznikow  :)  ja prowadnikow uzywam na codzien, ale mam ten luksus, ze moge ostrzyc lancuchy w imadle (praca w jednym obiekcie). oprocz tego, ze masz nacechowany kat ostrzenia, z prowadnikiem znacznie trudniej jest robic "ksiezyce". na kazdym pudelku z lancuchem jest malutki rysuneczek, ktory pokazuje wszystkie parametry ostrzenia lancucha z wysokoscia ogranicznika wlacznie. warto sobie obejrzec przed wyrzuceniem pudelka  ;D
jest sporo materialow szkoleniowych, cala masa filmikow na google (lepszych i gorszych) - warto najpierw sobie poczytac troche i koniecznie na poczatek ostrzyc z prowadnica w jakims uchwycie. ostrzenie w lesie to faktycznie wyzsza szkola jazdy.
takich "bits" jak na filmie do ostrzenia, zarowno "widiowych" carbide jak i diamentowych probowalem uzywac na "dremelu" do wyprowadzania mocno zniszczonych lancuchow - szkoda zdrowia i czasu, wole wyrownac lancuch pilnikiem o wiekszej srednicy a potem wyprowadzic zeby.
Na pewno warto oddac lancuch do serwisu, jezeli jest uczciwy - mozesz dostac jednak z powrotem lancuch z granatowymi zebami  >:(
jak wspomnial Suszkin.
Ta maszynka na pewno jest bardzo ciekawa i nie mam watpliwosci, ze da sie tak porzadnie zaostrzyc lancuch, ale moim zdaniem to jest dla bogatych wlascicieli "domkow letniskowych nad jeziorem", dla ktorych wydatek 150dol jest niezauwazalny, a lubia sie pobawic w drwala.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2015, 17:05:20 »

ja do ograniczników po prostu przykładam pilnik na zębach i mniej więcej widać, kwestia wprawy. jednak jak łańcuch jest po przejsciach typu gwoździe itd to wyrównanie zębów wiąże się ze żmudnym "pilnikowaniem", poza tym warto mniej więcej w połowie każdego łańcucha zęby wyrównać. wielu pilarzy ma problem z długością zębów lewa-prawa strona, przykładają inną siłą pilnik  i jedna strona wychodzi zawsze krótsza. mnie ten problem akurat nie dotyczy, maszynka z filmiku wpadła mi w oko i kupiłbym ją sobie jeśli kosztowała by 60zł.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2015, 17:06:59 »

Poza pilnikami warto mieć ostrzałkę elektryczną, tarczową. Z prowadników jak komuś potrzebne to rolkowe husqv spisują sie świetnie.
Imadełko pilarskie "stump vise" i rekojeść uniwersalna do pilników zamykają niezbędnik.

Co do przedstawionej machiny to kosztuje tyle co wymienione powyżej zabawki i nie naostrzysz z tym lepiej lub szybciej.
Zdaje się że Adam celnie odgadł adresatów tej zabawki  :)

Edt; Wspomiane prowadniki rolkowe mają przymiar ograniczników -znakomita sprawa moim zdaniem
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2015, 17:09:16 wysłana przez Beny »
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2015, 17:21:52 »

"stump vise" polecam kazdemu.
http://shortcutmowers.com.au/wp-content/uploads/2014/11/stumpvisepicture.bmp
i rzeczywiscie, jezeli  ktos duzo ostrzy, na pewno powinien miec ostrzalke tarczowa, ostrzenie w serwisie na dluzsza mete sie absolutnie nie oplaca.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2015, 17:24:24 »

chyba poszukam sobie tych rolkowych prowadnikow, sa w Toronto dealerzy "husky", ale to jest "kraina stihla".

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45