Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: nowy katalog Protekta  (Przeczytany 2474 razy)

Odp: nowy katalog Protekta
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 18, 2015, 21:44:51 »

mysle sobie, ze luxesemburski prawnik Protekta wraz z londynskim prawnikiem DMM i nowojorskim prawnikiem Petzla wlasnie popijaja kawior szampanem i zdychaja ze smiechu nad wydrukiem z tego forum, ktory tlumaczy im na ludzkie jezyki grono niezwykle profesjonalnych tlumaczek pracujacych na wieczorowa zmiane.
Panowie...dobranoc.
http://agbeat.com/wp-content/uploads/2013/01/cash-reserves.jpg
Zgłoś do moderatora   Zapisane

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 18, 2015, 21:48:53 »

myślę że wiadomo o jakie produkty chodzi bo jak pierwszy raz zobaczyłem bloczek protekta z trzema otworami to od razu zobaczyłem hitch climbera :) nie ma się co oszukiwać niestety ale jakby nie było to jest to samo tylko wykonane gorszymi metodami i zapewne mniej wytrzymałem niż produkt dmm

wedlug mojej wiedzy to ddm bloki nie są lożyskowane lub isc nie pamietam , proteka są , ot drobna różnica

liny znanych firm mają zawyżane parametry , protka nie , ale jak kto woli , rynek jest otwarty dla wszystkich
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 19, 2015, 02:01:41 »

Zjawisko istnieje od dawna i dotyczy prawie wszystkich marek tej brzanży. Nie pochwalam zrzynania choć jesteśmy beneficjentami obiżki cen.
Nie wiem Marcinie dla czego wywołałeś temat Protekta akurat? Wiem o ich poczynaniach tyle samo co i każdy na tym forum.
Prawo patentowe jak działa też wiemy. Czemu służy ta dyskusja?

w protekcie powinna pracować ekipa arborystów którzy by współpracowali z inżynierami i myśleli nad nowymi produktami

Powinno tak być. Nie wiem jak to wygląda praktycznie. Byłem w kontakcie  z inrzynierami Protekta, testowałem coś od nich
wydawali się być otwarci na pomysły. Niestety aby były efekty to musi być bliższa współpraca niż wymiana e-maili czy rozmowa tel raz na pół roku.
Gdybym nie wyjechał to może Protekt wypuściłby mały blok riggingowy przed ISC, miałem taki pomysł na dużo zanim się pojawił na rynku.
To wymaga jednak czyjegoś zaangażowania. Inżynierowie nie chodzą po drzewach z tego co wiem więc raczej wiele sami nie wymyślą.

Dla czego Marcinie sam nie skontakujesz się z tą firmą?
Duży wkład wniosłeś i wnosisz do naszej branży w kraju, może i na tym polu mógłbyś coś podziałać?
Piszę serio, ja jako imigrant nie mogę już mieć realnego wpływu.

Jako patriota życzyłbym sobie widzieć Protka stojącego na tym samym poziomie co znane zachodnie firmy,
mającego własne innowacyjne projekty i rozwijającego się.
Niektóre z protekowych produktów cenię wyżej niż konkurencji -jak np stalowe lonże
(i nie wydaje mi się że to można nazwać podróbką). Drzewołazy są dobre a dużo tańsze niż innych firm. Przypominają Buckinhamy ale nie bardziej niż nowe DMMy przypominają Geckosy.. Mikrobloczki w zasadzie wszyscy klepią takie same. A przecież ktoś był pierwszy..
btw
Podoba mi się logo "tree up" ,wyjście z linią produktów dedykowanych specjalnie dla arborystów to dobry pomysł,
Marketing jednak poza tym wydaje mi się bardzo słaby, design również moim zdaniem nie powala na ogół.
Katalogi -porażka -tutaj akurat moim zdaniem mogli by spojrzeć na nowe katalogi sherill tree czy innych sklepów,
jest lepiej niż 10 lat temu ale forma prezentacji wyrobów naprawdę mogła by być lepsza. (nowego katalogu nie widziałem)

Nie podboba mi się droga jaką obrali twożąc kopie bo w przypadku tego bloczka ART to już jest dobitne.
Sądzę jednak że jako klienci możemy wpływać na firmę, bez klientów nie ma biznesu.

Sukces tree-motion na rynku jest świetnym przykładem współpracy producenta z grupą użytkowników,
może się uda kiedyś i Protektowi .

Ja trzymam kciuki
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 19, 2015, 08:02:09 »

Nie wiem Marcinie dla czego wywołałeś temat Protekta akurat? Wiem o ich poczynaniach tyle samo co i każdy na tym forum.
Prawo patentowe jak działa też wiemy. Czemu służy ta dyskusja?

A zapewne dlatego co zawsze, bo mimo ze ma jeden prdukt  Protekta w sklepie, ( blok chwalony przez wielu i zapewne dlatego) , to jest przeciwko niemu i wszystko co Protekta to złe ( mimo że inne firmy robią tak samo i tak samo zaczynały i też miały i maja wpadki inne super firmy) , już nie raz to było widac po jego wypowiedziach.
Jeśli taką odpowiedź jak ja mu napisałem uzyskał by od Ciebie czy innej osoby( oczywiscie poza Piotrkiem jeszcze) , było by OK i nie napierdzielał by tak na innych jak na mnie. Bo od samego początku mu to pisałem.
Sorry Marcin ale tak to wygląda i nie zaprzeczysz.

Na tym kończe w tym temacie, co miałem napisać na zadane pytanie napisałęm na początku.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2015, 08:32:21 wysłana przez krzychu1 »

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 19, 2015, 09:29:10 »

heh dobry temat od dłuższego czasu się nad tym zastanawiam.
Generalnie łatwiej skopiować niż zaprojektować... 
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 19, 2015, 11:15:35 »

wyjaśnijmy jedną sprawę

- ja lubię firmę Protekt, handluję Protektem , na bardzo dogodnych warunkach
zarabiam na Protekcie i z handlu Protektem ( jak i wielu innych firm ) karmię dzieci.
Prot jest sponsorem zawodów, jesteśmy z nimi w kontakcie jako organizatorzy na bierząco, a ja osobiście jako handlowiec.
wyjaśnione. to agresywne nonsensy co wypisuje forumowicz @krzychu1.
@Beny - ja też trzymam kciuki

w/w nie oznacza, że nie mogę krytykować firm, którymi handluję, po to prowadzę własną firmę, aby być niezależnym i mieć swoje zdanie.  - wszyscy mają dużo "za uszami" ArbPro, DMM,ISC, Petzl, Skylotec, nie mówiąc o seriach Sherrilla itp  itp itd KONIEC.
gdyby ktoś rozpoczął taki post z każdą inną firmą wziąłbym w nim merytoryczny udział , zamiast traktować protekcjonalnie , pytając : czemu ta dyskusja ma służyć?
teraz do forumowicza @Beny

1.
Nie wiem Marcinie dla czego wywołałeś temat Protekta akurat?

Deklarujesz patriotyzm, więc powinieneś się domyślać, że właśnie dlatego. Protekt jest firmą z Polski i naturalnym jest,że jak Polak coś wynajdzie i wyprodukuje to jestem z tego dumny i zadowolony, a jak coś ukradnie to mi wstyd.
To czy ISC z Walii kopiuje bloczki Petzla z Francji , ani mnie ziębi , ani grzeje. Nie wiem skąd twoje zdziwienie.

PS I @Beny - ja nie miałem do tej pory zielonego pojęcia jak działa prawo patentowe,
PS II- sory. teraz już kończę na prawdę. nie mam więcej do dodania. swojego się dowiedziałem - można było mnie oświecić trochę normalniej, bez "pałowania" przy okazji.

zapraszam do zakupów - @Drzewny

« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2015, 11:33:36 wysłana przez Drzewny »
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 19, 2015, 11:57:31 »

Marcin k...a czy odpisanei jak sprawa wygląda prawnie  bo  o takei cos pytałęś jest  agresywnym nonsensem??????

Jak Ci zacytowałem te Twoje teksty to jakos nie umiałeś odpisać sensownie.
Weź cofnij sie od początku  tematu poczytaj i zobacz kto na kogo pierwszy cos naskoczył  i obraził go, zastanów sie i  jak już do Ciebie dotrze   to dopiero pisz mi coś o agresywnych nonsensach.
BEznadzieją było pisanei o kradzieży roweru. A to co ja ci pisałem to autentyczny  fakt jak to obecnie wygląda w każdej dziedzinie.
Napierw pytasz o prawo, jak Ci odpisuje to napierdzielasz na mnie że ciebie to gówno interesuje.
Weź sie zastanów moze o co pytasz , a jak juz pytasz  to nietwierdz ze cię to nieinteresuje. Już napisałem jakby takie same słowa napisał ktos poza mną  było by ok.  Zresztą koledzy tez to napisali i jakos na nich nienajeżdzałeś tak jak na mnie.
Mimo że w pierwszym poście niebroniłem protka tylko odpowiedziałem Ci na pytanie.

Żeby nie było
Twoej pytanie:

Czy oni najzwyczajniej w świecie się nie boją? Kurka wodna - w 2015 są skopiowane toczka w toczkę produkty DMM, Taufelberger, Petzl, ART
Dżizu - niesamowite wrażenie robi ten katalog, ale czy oni nie boją się, że w/w firmy zbiorą się jakoś i wezmą ich do sądu lub coś w tym stylu?
Przecież istnieją różne przepisy chroniące prawa autorskie, patenty it itd
Uchylcie proszę rąbka tajemnicy - o co chodzi? Coś słyszałem, że parę lat temu zmieniło się prawo i , że po tej zmianie trudno jest utrzymać patent i chronić swój produkt przed kopiowaniem - czy to o to chodzi ? To właśnie  te nowe przepisy wykorzystuje Protekt ?
zaintrygowany @Drzewny

Moja odpowiedź, jak bardzo agresywna i nonsensowa:

O których dokłądnie produktach mówisz? 
Znając życie to  wystarczy drobna zamiana  , kształtu czy wymiarów i juz jest inny produkt. Może tonie sa  kopie , a podobne produkty włąśnie z takimi róznicami ?. Jak wiele innych firm ma podobne produkty,
A najlepszy sposób  zachowac  patent to nie opatentować.

I Twoja nieagresywna, kokretna  odpowiedż w moim kierunku:

hę .. hę .. @Piotr880 @krzychu1 - wasza logika jest z .. żelaza, a może i lepiej - z aluminium kutego na gorąco

Jak ukradnę  ci rower i do kierownicy dokręcę wiatraczek  to będzie już to inny, nie twój,  rower ?

A: Panie!! Zachrzaniłeś mi pan rower! to mój rower! oddawaj!
B: ..ooo co pan powiesz! a miał wiatraczek na kierownicy??!!
A: yyy.. no nie miał..
B: Aaa, bo widzisz pan - to nie jest pana rower  , "a podobny produkt własnie z taką różnicą", że ma wiatraczek ?  i złaź mnie pan z drogi ,bo idę na bazarek sprzedać go po    okazyjnej cenie 30% taniej

PS - miłej dyskusji. jeśli nikt nie zna odpowiedzi na moje pierwotnie zadane w pierwszym poście pytanie to pozwolę sobie na wycofanie z tematu.
Pozdrawiam
@Drzewny

To tak żebyś sobie przypomniał o co pytałeś .
swojego się dowiedziałem - można było mnie oświecić trochę normalniej, bez "pałowania" przy okazji.
Patrz wyżej, cytaty. Pałowanie zaczołeś Ty, opierdzielajac mnie( i Piotrka)  i twierdzac ze nikt Ci nieodpisał.

A skoro masz tak dobre kontakty z Protektem to czemu ich  bezposrednio niezapytasz?

« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2015, 11:59:02 wysłana przez krzychu1 »
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 19, 2015, 12:07:00 »

Słuchajcie - postarajcie się odejść od osobistych wycieczek. Wyjdzie to na dobre wszystkim.
Jak ktoś uważa, że temat jest bez sensu, to niech dyskutuje. Pozostali niech się skupią na merytorycznej dyskusji.
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 19, 2015, 12:17:27 »

Prosze bardzo od początku powiedziałęm jasno o co chodzi, sam widzisz jak to wyszło. Dostałęm opierdziel że jestem taki czy owaki. A za co  widać wyzej.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 19, 2015, 16:24:41 »

hehe :) jak się czyta waszą dyskusje to tak się na myśl nasuwa jakaś dobra komedia i to doogryzanie między mężem i żoną :)

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 19, 2015, 19:39:20 »

Chłopy ciepło sie robi ... umówcie siena wódeczke i wszystko sobie omówicie itd.
ale tak na forum bez zagrychy  ;D
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 19, 2015, 22:01:25 »

kradziez wlasnosci intelektualnej to faktycznie bardzo powazna sprawa. jednak wglebianie sie w szczegoly w konkretnej sprawie z podawaniem nazw firm i sugestiami badz wrecz oskarzeniami moze sie skonczyc naprawde fatalnie.
mnie interesuje np. taka sprawa - jaki jest powod, dla ktorego ktos decyduje sie kupic co innego niz produkt sprawdzonej marki, od ktorego bedzie codziennie zalezalo jego zycie? to nie jest przeciez zakup podkoszulka, no chyba ze ktos zmienia "cocoony" raz na tydzien  ;D

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 16, 2016, 18:50:01 »

Właśnie wbiłem z ciekawości na stronę Protekta po długim czasie i mocno mnie zabolało że na okładkę katalogu "tree up" wybrali randomowe zdjęcie jakiegoś "red necka" z internetowych baz danych. Widziałem to foto już wiele razy w katalogach sherill tree czy Vermeer i nie wiem czemu ziomek, nie mający na sobie ani jednego elementu "szpeju" wyprodukowanego w Polsce miałby być reklamą Protekta.
To już nikłej wartości artystyczej ale przynajmniej zrobione w kraju(nie ściągnięte z internetu!) zdjęcia naszego kolegi Piotra w poprzedniej edycji katalogu spełniały swą rolę.
Wiele szanujących się firm ogłasza konkursy z nadsyłaniem zdjęć, jeśłi koniecznie chcą oszczędzić na fotografie to mogli by choć tego urzyć.

Jako konsument jestem zniesmaczony poziomem reprezentowanym przez marketing firmy Protekt.

Aby nie było że tylko marudzę, ktoś zaprojektował dobre logo "tree up" i ma ono szansę stać się "marką" - jeśłi potencjał nie zostanie zmarnowany takimi akcjami jak powyżej opisana.

Kibicuję tej rodzimiej firmie od dawna, starałem sie wspierać pomysłami ,recenzjami oraz poprzez zakup produktów ale już mocno tracę wiarę.
Posiadam gdzieś namiary do inżynierów ale o ile wiem z marketingiem nie mają oni nic wspólnego więc nie będę im głowy zawracał.

Mam nadzieję że jakąś droga ta opinia jednak trafi do firmy Protekt.

Btw. Było by wysoce wskazane gdyby Protekt miał oficjalnego przedstawiciela na forum.
Z tego co wiem @Krzychu jest tylko moderatoem w grzecznościowym kontakcie z producentem?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 16, 2016, 20:21:14 »

Faktycznie format pdf zmusza do przejrzenia calego katalogu zanim dojedzie sie do whoopie, ktora zreszta nie jest whoopie. oferta nie jest zla, ale bardzo sucha. Sa w Polsce fachowcy, zawodowi arborysci, nie wiem czemu nie ma tutaj jakichs clipow z wykorzystaniem sprzetu Protecta, moze niech sobie wejda na strone http://www.wesspur.com/ i zobacza, jak porzadna strona wyglada. Protekt powinien zrozumiec, ze arborysci to "spolecznosc", do ktorej takim katalogiem trudno trafic. Jednego interesuja namioty spandexy and such, drugiego "jak to zrobic, zeby sie nie orobic i zarobic", trzeciego jak w sposob najbardziej skomplikowany zrobic najprostsza robote, wszyscy trzej sa arborystami, do ktorych Protekt powinien dotrzec ze swoja oferta.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 16, 2016, 20:26:02 »

Co do formy prezentacji sprzętu wewnątrz katalogu to widać że uczyniono w końcu krok w dobra stronę.
Jest bardziej przejrzyście, są jakieś zdjęcia, ja zauważyłem poprawę.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45