Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: nowy katalog Protekta  (Przeczytany 2476 razy)

Odp: nowy katalog Protekta
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2015, 19:21:46 »

Sory , ale, ja jestem "prosty chłop"
nie wciskaj mi kitów, że jak wg jakiegoś paragrafu coś nie jest podróbką lub kopią to dla mnie też ma nie być podróbką
widzę 2 takie same bloczki - pierwszy bloczek trzyma gość , który go z kolegą wymyślił , przetestował, poświęcił swój czas , znalazł producenta itd
historia drugiego bloczka - jakiś gość kupił orginalny produkt, rzucił na stół swojemu inżynierowi - Zenek! wykombinuj jak zrobić taki sam, ale żeby nas nie dupnęli za kopię z paragrafu xxx
nie widzisz różnicy? - wiem , że wszyscy tak robią, nie znaczy to ,że nie mamy nazywać tego PO IMIENIU !
Człowieku - w którym miejscu ja z ciebie robię jakiegoś obrońcę Prota? szkaluję ??!! o czym ty piszesz? pozwoliłem sobie na odrobinę ironii z żelazną logiką . czasem chyba mogę. To ty reagujesz nieproporcjonalnie emocjonalnie
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 19:27:32 wysłana przez Drzewny »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2015, 19:27:34 »

nie jestem pewien i nie chce oceniać ale w protekcie powinna pracować ekipa arborystów którzy by współpracowali z inżynierami i myśleli nad nowymi produktami. jedynie w taki sposób można stworzyć coś nowego. ale to wymaga czasu i nakładów finansowych nie wspomne już o tęgich głowach, czegoś z tych rzeczy brakuje. dlatego lepiej bazować na kopii i sprzedawać kilkakrotnie taniej niż produkt wyjściowy konkurencji. drzewny słusznie zwrócił uwage na produkty "podobne", i nie warto czepiać się słówek
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2015, 19:41:46 »

Chociażby tu "
hę .. hę .. @Piotr880 @krzychu1 - wasza logika jest z .. żelaza, a może i lepiej - z aluminium kutego na gorąco"
po odpowiedzi mojej odnośnie protka.

Zapytałeś czy się nieboją?:

Czy oni najzwyczajniej w świecie się nie boją? Kurka wodna - w 2015 są skopiowane toczka w toczkę produkty DMM, Taufelberger, Petzl, ART
Dżizu - niesamowite wrażenie robi ten katalog, ale czy oni nie boją się, że w/w firmy zbiorą się jakoś i wezmą ich do sądu lub coś w tym stylu?
Przecież istnieją różne przepisy chroniące prawa autorskie, patenty it itd

Więc ci odrazu odpisałem, zapytałeś o przepisy, więc odpisałem. To dlaczego  sie mnie czepiłeś???

I dlaczego teraz piszesz:
Sory , ale, ja jestem "prosty chłop"
nie wciskaj mi kitów, że jak wg jakiegoś paragrafu coś nie jest podróbką lub kopią to dla mnie też ma nie być podróbką
widzę 2 takie same bloczki - pierwszy bloczek trzyma gość , który go z kolegą wymyślił , przetestował, poświęcił swój czas , znalazł producenta itd
historia drugiego bloczka - jakiś gość kupił orginalny produkt, rzucił na stół swojemu inżynierowi - Zenek! wykombinuj jak zrobić taki sam, ale żeby nas nie dupnęli za kopię z paragrafu xxx
nie widzisz różnicy? - wiem , że wszyscy tak robią, nie znaczy to ,że nie mamy nazywać tego PO IMIENIU !

Przecież dałem Ci odpowiedź taką jakiej szukałeś?

Marcin jak mamy sie dogadać skoro tak bedziesz na mnei najeżdżał i wyciagał swoją racje na wierzch.

Grimper, ale nawet jak arborysci by cos wymyślili to było by podobne do innych rzeczy, bo tak działa człowiek. Podobnie jak Fiskars ze swoimi siekierami, co z tego ze wymyslili  po swojemu , nowe materiały, skoro zasada działania i  kształt jest podobny do innych. Coś nowego to mozna było wymyśleć ale 40-80 lat temu( a niektóre  kilka tysiecy lat)  teraz to 90% przedmiotów jest podobnych i nic tego nie zmieni.
Warto czepić się słówek bo w tym wypadku mają ogromne znaczenie.
Ale jak już pisałem - można by się tak czepiać /zwracac uwagę na wszystko, chociażby na liny, bo ktoś kiedyś wymyślił taki splot.
Można przedstawic jakieś produkty  podobne, pokazać je ,  ale czepianie sie o kopiowanie po prostu nie ma sensu. Dlaczego? a no dlatego ze chociażby my sami kopiujemy sposoby  wspinaczki( różne patenty z róznymi  urządzonkami)  i pracy które  ktos wymyślił jakis czas temu, więc czy też powinniśmy sie czepiać sami siebie i bać sie o konsekwencje prawne?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2015, 19:43:53 »

nie jestem pewien i nie chce oceniać ale w protekcie powinna pracować ekipa arborystów którzy by współpracowali z inżynierami i myśleli nad nowymi produktami. jedynie w taki sposób można stworzyć coś nowego. ale to wymaga czasu i nakładów finansowych nie wspomne już o tęgich głowach, czegoś z tych rzeczy brakuje. dlatego lepiej bazować na kopii i sprzedawać kilkakrotnie taniej niż produkt wyjściowy konkurencji. drzewny słusznie zwrócił uwage na produkty "podobne", i nie warto czepiać się słówek

I gdzie one są identyczne?
podobne, tak samo jak ringi , czy karabinki czy liny. Ale sa zupełnie inne. Nawet grubosc jest  inna , niemówiąc o ,  rolce, , otworach, przetłoczeniach, ośce, podgięciach( Protekta jest wyzszy), masie i o samym materiale.

« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2015, 19:44:31 »

albo to

Najgorsze jest to , że znam Huberta Kowalewskiego, który wymyślił ten bloczek i założył firmę ART oraz Marka Bridga, który wymyślił Hicha , to byli zwykli arboryści jak my, którzy sporo zaryzykowali, aby wcielić w życie swój pomysł

wiem, że życie jest niesprawiedliwe, i tak to już jest, ale nie dam sobie wciskać kitów i kradzież będę nazywał kradzieżą 

- to orginalny Cocoon

to Prot
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 19:46:43 wysłana przez Drzewny »
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2015, 19:47:53 »

Cocon a i owszem bardzo podobny, na to nic nie poradzimy, jedyne co  to  ten co wymyśliił musiałby zakłądać sprawe, ale widzac  jednak spore róznice  marne szanse na wygraną.
Kradzież moze i tak ale pomysłu, nie produktu. Na to nic neiporadzimy, takie czasy, ale są gorsi bo  skanują w 3D i robią identyko.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2015, 19:50:31 »

Cocoon owszem podobny, ale Hitch zupełnie inny ??
"Kończ waść - wstydu oszczędź"
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2015, 19:57:07 »

Pisałem podobny, ale podobny pod wzgledem ze ma 3 oczka i rolke, już nieróbmy popeliny że jest identyko.
Pisałem weźmy zwykłe ringi, one są dopiero podobne, albo liny. Niepomalowane bez koloru i nie odróznisz które jest której firmy, w przypadku hitcha , zrobisz to bez problemu.

Tak mozemy pisac non stop,
a bloczek Fixe i Pinto , też są podobne, który z którego ściagnął?
KArabinki snap hook ( Edelrid, ISC, protekt i inne)  prawie identyczne, który z którego sciagnął i dlaczego o to nie masz pretensji.
Takich przykładów we wspinaczce i innych dziedzinach jest mnóstwo , można by siedzieć całą noc i pisać. Tylko do którego z producentów sie czepić?
A pierścienie do riggingu Arb PRo? przecież to jest zerżnięte z żeglarstwa.
Bloczek Mini Twin Konga czy Big Double Campa? który z którego zerżnął?
itd itp.

« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 20:17:03 wysłana przez krzychu1 »
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 18, 2015, 20:09:05 »

Koledzy możecie napisać w jakich sytuacjach używa się takiego kulistego bloczku ?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 18, 2015, 20:19:56 »

@krzychu1
mieszasz inspiracje z kradzieżami wzorów przemysłowych
mieszasz dogadane, odkupione patenty z cwanym kopiowaniem

a przede wszystkim mieszasz - zaiwanianie różnych rzeczy nawzajem w wielkich branżach , pomiędzy wielkimi firmami
a podpieprzaniem przez wielką firmę pomysłu zwykłemu gościowi, który pracował na drzewach jak my

« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 18, 2015, 20:38:21 »

taki kulisty bloczek używa się tam gdzie nie może się zakleszczyć .... czyli musi ładnie wejść i wyjść ....... no czyli gdzie są takie sytaucje........ :).
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 18, 2015, 20:38:40 »

Nie mieszam, niekażdy wie jak  wyglądaja sprawy miedzy ludzmi  i firmami,  dlatego można by tak napierdzielać na wszystkich po  kolei. Dlatego podałem te przykłady. Bo niema rózncy  jeśli ktos komuś coś podpierdzielił, nieważne czy to duza firma czy człowieczek.
Ale jak będziemy się tak wpatrywac w kazdy produkt w każdym znajdziemy podobieństwo do innych i do każdego mozemy się doczepić. A moze ja sobie sam cos zrobiłem, bo nie wiedziałęm ze jakaś firma to robi, a ze wyszło podobne  BO INACZEJ SIĘ NIE DAŁO zrobic , to niemożna mnie nazwać złodziejem. Bloczek jakbym robił sam,  zrobił bym podobny do innych  bo po prostu inaczej sie nie da. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy i nie zmienimy.
Spawam sobie teraz piec CO- od pierwszej kreski na papierze zrobiony przeze mnie, pod moje wymagania, moje wymiary , kształty z nikogo nie ściagnąłem żadnych wymiarów, chociażby drzwiczek , wszytsko sam.
A teraz- co bedzie jeśli się okaze że jakis producent na swiecie  robi takie piece bardzo podobne do mojego? czy ja mam nazwać go złodziejem? czy moze on mnie? Czy moze to najzwyczajnei zbieg okoliczności i "inaczej sie nie da" i większosc bedzie podobna? A moze ja widziałęm podobny piec gdzie indziej  u innego  producenta, a moze ten producent widzaił piec  jeszcze gdzie indziej? Bo akurat wszystkei są podobne. I kogo nazwać złodziejem , chociażby pomysłu?

Idąc tym tokiem do niczego nie dojdziemy.
Już pisałem jedyne co to osoba która to wymyśliła sam ( ale tak naprawde od podstaw sama )  niech zgłasza takei rzeczy do sadu.   

« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 18, 2015, 20:49:52 »

jest coś czego jeszcze nikt nie wymyślił.... cocoon tandem :) haha. połącze dwa cocoony ten z protka i zachodni i zrobie z niego super tandem o nazwie "cococon". a będzie służył do tyrolek dla climbera jak będzie jechał między rozwidleniami żeby sie nie kleszczył. ha EUREKA!!!!!

I Pantina  w wersji na kolano hahahahaha :) prawy a lewy na łokieć :)

KRzychu jak robisz piec to podejrzyj projekty z pleszewa zajebiste kotły robią  o wysokiej sprawności. po co się głowić inni pracowali na to latami. za dużo spawania żeby potem rozmyślać czy będzie dobrze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 20:53:23 wysłana przez grimper »
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 18, 2015, 20:56:52 »

@grimper
możesz się spodziewać,że w 2016 w/w pomysły będą już w katalogu : )

@krzychu1  - kończę. nie ma między nami za grosz płaszczyzny porozumienie, chłopie, - gdzie Rzym, gdzie Krym - tu nie b yło mowy o "dopatrywaniu się podobieńst w różnych produktach"
tu była mowa o ordynarnym , bez najmniejszej krępacji , zrzynaniu kropa w kropę

ciao
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 18, 2015, 21:16:12 »

Grimper luzik to juz moj drugi piec, Sprawdzony. bardzo sprawny  i dlatego robie drugi taki, po doswiadczeniach jeszcze wydajniejszy. Z nikogo niezzynam.
Drzewny sorry ale hitch nie jest kropka w kropke.
Jesli bedziesz za wszelka cene twierdzil ze twoja racja jest twojsza to sie niedogadamy. No moje konkret pytania tez niedpowiedziales. Ty sie pytales o prawne aspekty odpisalem i z twoja racja zjebke dostalem jeszcze. Zmien podejscie  a napewno sie dogadamy.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45