Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: nowy katalog Protekta  (Przeczytany 2478 razy)

nowy katalog Protekta
« dnia: Marzec 17, 2015, 16:21:54 »

Hej,
Mam pytanie zupełnie nie techniczne do forumowiczów, którzy są bliżej z firmą Protekt.
Widziałem właśnie katalog 2015 i jedna sprawa zastanawia mnie ogromnie i ciekawi.
 Czy oni najzwyczajniej w świecie się nie boją? Kurka wodna - w 2015 są skopiowane toczka w toczkę produkty DMM, Taufelberger, Petzl, ART
Dżizu - niesamowite wrażenie robi ten katalog, ale czy oni nie boją się, że w/w firmy zbiorą się jakoś i wezmą ich do sądu lub coś w tym stylu?
Przecież istnieją różne przepisy chroniące prawa autorskie, patenty it itd
Uchylcie proszę rąbka tajemnicy - o co chodzi? Coś słyszałem, że parę lat temu zmieniło się prawo i , że po tej zmianie trudno jest utrzymać patent i chronić swój produkt przed kopiowaniem - czy to o to chodzi ? To właśnie  te nowe przepisy wykorzystuje Protekt ?
zaintrygowany @Drzewny
Odp: nowy katalog Protekta
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2015, 16:43:32 »

Jakości nie skopiuja.... Na pewno nie tak szybko. Pytanie czy inne firmy mają patent na swoje produkty. Malpe też robi kilka firm jak i pantina
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2015, 19:09:20 »

O których dokłądnie produktach mówisz? 
Znając życie to  wystarczy drobna zamiana  , kształtu czy wymiarów i juz jest inny produkt. Może tonie sa  kopie , a podobne produkty włąśnie z takimi róznicami ?. Jak wiele innych firm ma podobne produkty,
A najlepszy sposób  zachowac  patent to nie opatentować.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2015, 19:15:54 wysłana przez krzychu1 »

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2015, 21:14:47 »

nie wiem o czym piszesz , jestem niestety z nowinkami 6 miesięcy do tylu

ale jeśli Ich wyroby się różnią od podobnych to nie są to podróbki

lub inaczej , czemu nie kupować czegoś co jest w cenie o 30 % niższej niz inni ?
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2015, 21:34:49 »

Jak Protekt przegra w sadzie bedzie mozna cos skomentowac.
Na razie sprawa wyglada tak-
https://www.youtube.com/watch?v=ie-C7o30PkU
jest wiecej warte niz kursy "marketingu" dla "malego biznesu".

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2015, 21:43:38 »

super zilunizowana odpowiedź
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2015, 11:28:26 »

Gdzie mozna ten katalog obejrzeć ?

Na ich stronie jeszcze nie ma
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2015, 11:33:32 »

Gdzie mozna ten katalog obejrzeć ?

Na ich stronie jeszcze nie ma
http://protekt.com.pl/?page=kategoria_tekst&menu_id=6 pierwszy plik, nie ma póki co chyba nowego z sprzętem arbo, trzeba poszukać tego co Cię interesuje w ogólnym katalogu.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2015, 17:48:26 »

ale jeśli Ich wyroby się różnią od podobnych to nie są to podróbki

Znając życie to  wystarczy drobna zamiana  , kształtu czy wymiarów i juz jest inny produkt. Może tonie sa  kopie , a podobne produkty włąśnie z takimi róznicami ?.

hę .. hę .. @Piotr880 @krzychu1 - wasza logika jest z .. żelaza, a może i lepiej - z aluminium kutego na gorąco

Jak ukradnę  ci rower i do kierownicy dokręcę wiatraczek  to będzie już to inny, nie twój,  rower ?

A: Panie!! Zachrzaniłeś mi pan rower! to mój rower! oddawaj!
B: ..ooo co pan powiesz! a miał wiatraczek na kierownicy??!!
A: yyy.. no nie miał..
B: Aaa, bo widzisz pan - to nie jest pana rower  , "a podobny produkt własnie z taką różnicą", że ma wiatraczek ?  i złaź mnie pan z drogi ,bo idę na bazarek sprzedać go po    okazyjnej cenie 30% taniej

PS - miłej dyskusji. jeśli nikt nie zna odpowiedzi na moje pierwotnie zadane w pierwszym poście pytanie to pozwolę sobie na wycofanie z tematu.
Pozdrawiam
@Drzewny
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2015, 18:27:31 »

Marcin teraz to Ty dowaliłeś.
Przede wszystkim zapytałęm o przykłady bo chciałbym wiedzieć i zapewne inni też, po drugie napisałem jak to wygląda ogólnie a nie  odnosnie protekta, bo zapewne odebrałeś to jak zwykle czyli- że jestem obrońcą protekta.

Co ma wspólnego kradzież z produkcją? :o
Mówisz tak jakby protekt ukradł towar z magazynu i podorabiał   jakies wzorki czy dziurki  i tak go sprzedawał.
Opanuj sie.
Mowa jest o podrabianiu. Dlatego to co zacytowałeś napisałem bo tak jest.
Jeśli już to wg Twojego przykłądu  koleś by taki rower zrobił z drobnymi różnicami to już nie jest podróba ani palgiat wg prawa. I wtedy  reszta Twoich wypowiedzi mogła by zostać.
Zrobic a ukraś to jest róznica.
Jest wiele produktów które są podobne i nie sa kopiami czy podróbami bo np  inaczej sie zrobic nie da np owalny karabinek, każdy jest taki sam( pomijając zatrzask), a ring do cambium/mostu ? Jak go inaczej zrobic jak nie okrągłego? weź mi to wytłumacz!   A co powiesz np o śrubach czy podkładkach, którą firme produkująca to uznasz za właściwą a która za podrabiacza? Tu dopiero jest zagwózdka. 
Takich przykładów można mnożyć tysiace i nie będziesz miał racji.

Poza tym, co innego jest skopiowac dokładnie produkt, a co innego zaprojektować/stworzyć  PODOBNY samemu od podstaw  wzorujac się tylko na wyglądzie  innego, w dodatku robiąc go z materiałów/skłądników które samemu sie  wymyśliło.

Idąc Twoim tokiem myślenia to  moja ulubiona firma bedzie robiłą TYLKO oryginały a reszta  firm podróby/kopie niezależnei w jakiej dziedzinie, a dlaczego tak a no dlatego ze mi sie tak widzi.  Skąd wiesz  że np petzl nie skopiował czegos od CT, czy DMM  lub innej firmy ( o której my nawet nie słyszelismy) czy na odwrót? Dlaczego w tym kierunku, tych firm nie zadałeś pytania, tylko sie uczepiłes Protekta ( nie nie  jestem ich obrońcą  tylko  wkurza mnie szukanie  dziury nie tam gdzie potrzeba) . Dowal się odnośnie lin bo jedna firma robi takie , taki kolor taki oplot- pewnie od kogos skopiowali tylko kto od kogo??????

Podaj przykłady  tych kopii, wtedy każdy obiektywnie będzie mógł ocenic  o jakie produkty chodzi. Bo w tej chwili to możemy gdybać , bo może chodzi Ci o nakrętke czy może zawleczke a może o dziurke tej samej średnicy. Bez przykładów to kicha jest, też moge napisać -nie sadzicie ze firma A skopiowała produkt firmy B, jak myślicie?- sorry , ale czy zgadniesz o jaki produkt mi chodzi?

Nie wykręcaj się teraz z dyskusji skoro ją zacząłeś, tylko podaj przykłady tych produktów.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2015, 18:52:19 »

myślę że wiadomo o jakie produkty chodzi bo jak pierwszy raz zobaczyłem bloczek protekta z trzema otworami to od razu zobaczyłem hitch climbera :) nie ma się co oszukiwać niestety ale jakby nie było to jest to samo tylko wykonane gorszymi metodami i zapewne mniej wytrzymałem niż produkt dmm. drzewny ma troche racji gdyż zobaczcie chociażby na bloki do riggingu.......... wiele firm zachodnich produkuje takie bloki często o takich samych parametrach a jednak różnią sięwyglądem. dlaczego? bo każda marka chce aby kształt kolor itd. nie tylko był ładny , przede wszystkim użytkowy ale też stał się symbolem danej marki. zobaczcie bloki dmma..... jak je widzisz myślisz dmm....... w przypadku protekta jak coś zobaczysz to ..... trzeba pytać kto to wyprodukował :) bo jest bardzo podobne do.... :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 18:57:17 wysłana przez grimper »
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2015, 18:56:29 »

zapytałęm o przykłady bo chciałbym wiedzieć

Nie wykręcaj się teraz z dyskusji skoro ją zacząłeś, tylko podaj przykłady tych produktów.

Jeśli masz za mało informacji , aby się odnieść do mojego posta, to się do niego nie odnoś.
nie strzykaj we mnie jadem i nie zmuszaj, do podsunięcia ci tych przykładów pod nos , tylko sobie sam przeklikaj katalog i zobaczysz o czym piszę, zajęło by ci to mniej niż ten ochrzan powyżej, który mi zaserwowałeś.

Nie naparzaj też we mnie tekstami co mógłbym lub czego nie zrobiłem i czego nie skomentowałem a co postanowiłem skomentować,

Nie manipuluj nie fair moim postem. Pytałem czy ktoś wie czemu Prot się nie boi zrzynać - i już. proste.
Ja nawet sam sprzedaje Protekta i mam w ofercie produkty , które uważam za solidne.Przeczytaj go sobie , pytałem konkretnie , czy ktoś słyszał , lub wie dlaczego można sobie robić bezkarnie, takie same produkty jak inni ? Jak nie wiesz - to post nie był do ciebie.
 Jak nikt nie wie to nie ma tematu, jak już dobrze wiemy , nie dogadamy się wszyscy na tym forum, a już na pewno nie my. Jak już kiedyś pisałem - nie musimy.

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2015, 19:00:32 »

a dorzuce coś nie w temacie arbo..... ostatnio tak na ulicy przypadkiem widziałem golfa najnowszej generacii...... jak się zbliżył okazało się ze to chyba hyundai był :)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2015, 19:04:29 »

@grimper
właśnie o to mi chodzi - coraz więcej na około kopii "kropa w kropkę" ; jestem przekonany, że to zaczęło się dość niedawno i ciekawi mnie skąd wzięło początek.
Kolega mi opowiadał, że jakieś 15-18 lat temu Petzl utracił jakoś monopol na swoje patenty i wtedy zaczęły właśnie powstawć różne firmy robiące takie same rzeczy, które wymyślił wcześniej Petzl - chyba zmieniło się prawo międzynarodowe , albo jakoś tak . jak ktoś wie to niech napisze, jak nie , to nic na siłę.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2015, 19:11:58 »

Marcin podałeś głupi przykład z kradzieza roweru i  stwierdziłeś że mam żelazną logike, więc Ci odpisałemi to nie była manipulacja tym bardziej jakaś nie fair, tylko odpisanie i wyjaśnienie pewnych spraw, anie wrednie ani złosliwie, tylko zrozumiale.

A w pierwszym moim poście wyjasniłem Ci pokrótce jak działa rynek, wystarczy mała zmiana by zgodnei z prawem niebyła to kopia czy też podróbka, dalej wyjaśniłem Ci równiez że projektujac  od podstaw swój produkt  znajac zasade działania i wygląd  już to nie jest kopiowaniem, ani tym bardziej podróbką( np pilarki, czy chociaż by silniki) . Wiem jak to działa dlatego post był też do mnei i dlatego tez odpisałem, raz, a potem bardziej dosadnie podając przykłady.

To jest całe wyjaśnienie na Twoje zapytanie, a odnosi sie do każdej firmy w każdej dziedzinie.

Jeśli będziesz mnei odrazu wyśmiewał, szkalował i traktował jak uciśnionego obrońce Protekta to sie nie dogadamy. NA ten post odpisałem ogólnie, o ogólnych zasadach panujacych na rynku wyjaśniajac Ci to , a Ty potraktowałeś  mnei jak idiote , który nic nie wie  i broni Protka za wszelką cenę.
Znając życie to  wystarczy drobna zamiana  , kształtu czy wymiarów i juz jest inny produkt. Może tonie sa  kopie , a podobne produkty włąśnie z takimi róznicami ?. Jak wiele innych firm ma podobne produkty,
A najlepszy sposób  zachowac  patent to nie opatentować.
Gdzie tu jest jakakolwiek wzmianka o Protekcie? NIE MA.

Nasunął misie idealny przykład na to wszystko z mojego podwórka:
Silniki Honda GX160 i ich wierne chińskie kopie,
Kopie są na prawdę  prawie identyczne , maja drobne róznice  zewnętrzne , ale częsci  z tych silników są zamienne ( np tłoki , korbowody, wały)!!!! Dopóki na produkcie chińskim nie widnieje nazwa "honda" nie mogą nic zrobić , NIC!!! Bo prawnie to jest inny silnik.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 19:20:06 wysłana przez krzychu1 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45