Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: wydajność pracy  (Przeczytany 1896 razy)

Odp: wydajność pracy
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 07, 2015, 22:12:34 »

lepiej pół godziny za późno niż 20 lat za wcześnie a jak szef potrafi szybciej to niech pokaże u mnie było podobnie a teraz sam nauszniki podaje
 8)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 07, 2015, 22:20:08 »

zdrowy rozsądek to podstawa:)

a szef niech dobrze wyceni a nie katuje głowy
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 07, 2015, 22:35:57 »

są czasem  takie sytuacje np  o jakich pisze Suszkin ,kiedy trza spierda....,jak najszybciej..:),mi kiedyś konar zmiażdzył dłoń,bo nie mogłem odskoczyć przy wycince sekcyjnej klona,więc zupełnie nie zgadzam się z tym że zawsze podwójne zabezpieczenie jest bezpieczne.....

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 08, 2015, 00:10:27 »

Na wydajność składa się tak wiele czynników że raczej lepiej sobie odpuścić ten temat bo poza rozpetaniem gównoburzy nie
osiągniemy na pewno tego wpaniałego "consensusu"  Na poziomie fachowców i zakładając optymalną organizację i technikę pracy
zwiększyć ją można tylko kosztem bezpieczeństwa. Czyli nie warto patrząc z perspetywy dlóższego czasu niż jeden dzień/jedno zlecenie.
Bo kaleka nie jest już zbyt wydajny a trup to nawet wcale.
Jeśli szansa na poważny wpadek wynosi 1% to jest taaaka niska.. A jendak w roku kalendarzowym już powinno nam to zagwaranować 3 wypadki. I to już z uwzgędnieniem ferii uropów świąt i weekendów :)
A na przestrzeni całego życia zawodowgo? Nawet malutkie ułamki procenta najbierają znaczenia

...z drugiej strony to z nas nigdy nie naginał cieżko zasad bezpieczeństwa aby szybiej skończyć niech pierwszy rzuci kamieniem   ;D
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 08, 2015, 11:31:15 »

kolega poprostu źle zadał pytanie , powinno brzmieć tak ,,patenty przyszpieszające prace
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 08, 2015, 13:18:03 »

wydajność w pracy najlepiej podnoszą:
-sprawny i adekwatny do wykonywanego zadania sprzęt
-myślenie w czasie prac
-wyciąganie wniosków z notorycznie popełnionych błędów, tak by nie wchodzić kilka razy do tej samej rzeki.

Zawsze lepiej poświęcić 10 min na przeanalizowanie planu działania i na dokładną analizę miejsca pracy, tak by potem uniknąć frustrujących błędów, które pożerają dziesiątki cennych minut.
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 08, 2015, 14:22:04 »

Wydajność pracy to nie mokre od potu plecy ??? ani naciągnięte na fajrant ręce do kostek.
Wydajność pracy to mądra, bezpieczna, dobrze przemyślana robota, podparta doświadczeniem i kwalifikacjami pracowników.
Na wydajność pracy ma wpływ wyposażenie firmy, stan techniczny maszyn i narzędzi. Niebagatelny wpływ ma również motywacja w postaci dobrych zarobków. premii , nagród itp. Nawet koleżeństwo i dobra atmosfera między pracownikami są czynnikami podnoszącymi  jakośc i wydajnośc.

Co do dwóch punktów wczepienia alternatywą może być tępy lub odwrotnie nałożony łańcuch ;D
Kazdy pracodawca w branzy powinien nauczyc sie tego tekstu Suszkina na pamiec.

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 08, 2015, 14:49:46 »

Perszeron >>> a nie myślałeś żeby zacząć wszystko od nowa na własnych smieciach ???
Jak już wiesz ze u tego pracodawcy jest bagno , zacznij szukac wlasnych zlecen, i pracuj na wlasnych warunkach, za wlasne stawki.

Ja sobie klepie wlasna bide na wlasnych smieciach . A łatwo nie było na początku .

Pomyśl co tak naprawde chcesz od zycia, i zacznij do tego dążyć .
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 08, 2015, 15:13:01 »

I bardzo smutna uwaga - kolega wlasnie wrocil z konferencji w San Diego, powiedzial mi, ze tam widzial Meksykanow sciagajacych swiatelka z drzew, ktorzy pracowali bez zadnych zabezpieczen. Wydaje mi sie, ze aby zatrzymac ewolucje zawodu arborysty w meksykanskim kierunku potrzebna jest presja srodowiska (przede wszystkim na zleceniodawcow), w celu wzmocnienia nadzoru. Tylko strach wlasciciela firmy przed nieunikniona kara finansowa i utrata zlecenia moze cos naprawde zmienic
Pojedynczy pracownik bez poparcia jest moim zdaniem bez szans w starciu z pracodawca.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 08, 2015, 15:32:58 »

Teraz w obecnej robocie nie jest źle. Problem miałem na początku z brygadzistą, ale on już zrezygnował, więc teraz nikt mnie już nie naciska i mogę robić po swojemu.

Co do własnych śmieci to oczywiście już dawno o tym myślę i mam nadzieję, że niedługo będę robił konkurencję kolegom z pomorza zachodniego.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45