Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: wydajność pracy  (Przeczytany 1893 razy)

Odp: wydajność pracy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2015, 22:04:28 »

Co do dwóch punktów wczepienia alternatywą może być tępy lub odwrotnie nałożony łańcuch ;D

suszkin rozwaliłeś mnie na łopatki tym tekstem, mistrz !!! :) :) hehehehe
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2015, 16:53:07 »

mnie podwojne zabezpieczenie, ktore zastosowalem na nedznej jablonce uratowalo przed upadkiem na zelazny plot z takimi fajnymi szpicami
znam goscia, ktory nie mial lonzy na konarze, odjechal i ma teraz sruby w kostce, wspominalem tutaj kolege, ktorego wyrzucilo przy wycince sekcyjnej razem z lonza, spadl 10m - 6 miesiecy w szpitalu i trwale kalectwo
@Suszkin - w przypadku odwrotnie zalozonego lancucha pilarke nalezy zatrzymac, wysprzeglic, wrzucic bieg wsteczny oznaczony litera "R" i kontynuowac prace przy uzyciu lusterek bocznych zamontowanych na kasku, przyjmujac pozycje tylem do pnia.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2015, 18:23:03 »

Wy tutaj śmichy chichy, a ja się naprawdę zacząłem ostatnio zastanawiać, czy ze mną jest coś nie w porządku, że zawsze staram się stosować do norm bezpieczeństwa. Jak do tej pory w większości prac wysokościowych spotkałem się w najlepszym przypadku z kpiną, a raz nie dostałem bardzo dobrze płatnej pracy, ponieważ nie chciałem się zgodzić na zrezygnowanie z obowiązujących zabezpieczeń. Także fajnie pięknie wszystko wygląda jak się prowadzi własną firmę i można się stosować do własnych zasad. Gorzej jak się jest parobkiem i trzeba się naginać do czyichś norm.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2015, 18:32:58 »

Znam historię która mi kolega opowiedział o chłopaku który z nim przy drutach pracował. Gość latał po drzewach jak małpa kilka lat się nabijal z kolegów. Spadł raz. Polamal się w kilku miejscach. Już nie da rady pracować fizycznie. To naprawdę ciężki temat tych za ezpieczen . Ale rozsądek Powinien być góra. Jeśli ktoś ci każe żreygnowac z przypinania. Zejdz na dół daj mu sprzęt niech spróbuję operować pilarka na jednej linie albo najlepiej bez. Niech przeliczy sobie to razy tysiące drzew i wyliczy ryzyko upadku.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2015, 18:39:13 »

Ja jeztem przeważnie przypiety dwoma linami a czesto 3 i dobrze mi z tym. A osobisci dziwie ci sie bo ja mialbym w dupie czy komus sie to podoba czy nie bo to moje zycie, a jak debil chce niech sam wlazi i ryzykuje. Chcesz  to rob bez zabezpieczenia i zabij sie dla idioty bo on tak chce.

A jak takie cis widzisz to zglos do inspekcji pracy i bhp, nast razem odechce mu si e ryzykowania czyjegos zycia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2015, 18:42:12 wysłana przez krzychu1 »
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2015, 18:47:23 »

Ciekaw jestem czy przemyslowka używa dwóch lin . Widziałem jak malowali słupy 400kv ale nie widziałem drugiej liny wpietej w plecy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 07, 2015, 19:14:52 »

Krzychu1 wszystko fajnie, ale jak masz do wyboru eksmisje rodziny za niepłacenie czynszu, a pracę w obniżonych standardach bezpieczeństwa, to co wybierzesz?

grimper ta praca  której nie podjąłem była właśnie przy montażu słupów NN. Na dzień dobry usłyszałem od brygadzisty, że o drugiej linie mogę zapomnieć, na końcach 20metrowych lin nie wiążemy stoperów, bo się zaczepiają(słupy 80 metrów, wystarczy się zapomnieć i lecisz 60 metrów w dół), no a czasami trzeba się całkiem wypiąć. Ale ze względu na zarobki chętnych nie brakowało.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 07, 2015, 19:25:05 »

Perszeron a co zrobi Twoja rodzina  bez Ciebie i Twoich zarobków? Właśnie dlatego niepowinieneś do takich sytuacji  dopuścić.
Prace inną zawsze znajdziesz innego życia już nie.

Zastanów sie nad tym.

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2015, 19:42:10 »

Kupiłem w markecie młoteczek .......
Może komuś pozyczyć  8)

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 07, 2015, 20:04:22 »

Pracodawcy potrafią i przesadzać z BHP w drugą stronę choć w Polsce to może rzadziej..
Przy przemysłówce nie spotkałem się z nikim kto by stosował pojedyńczą linę przy pracy w pionie.
Na dachach skośnych i płaskich sam robiłem na jednej. Bo większa szansa zginąć zaplątawszy się liny chodząć niż spaść.
Wartość życia jest wymierna, niektórzy mogą być nim zmęczeni. Mają prawo, zawsze więcej drzew zostaje dla tych żywych  8)
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 07, 2015, 21:03:39 »

Syty głodnego nigdy nie zrozumie, więc nie będę dalej polemizował na ten temat. Może wróćmy do tematu jak zwiększyć wydajność stosując wszystkie zabezpieczenia.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2015, 21:09:26 »

Syty głodnego nigdy nie zrozumie, więc nie będę dalej polemizował na ten temat. Może wróćmy do tematu jak zwiększyć wydajność stosując wszystkie zabezpieczenia.

Jeśli to do mnie to jestem tak samo głodny jak Ty. Ale niebede się dawał wykorzytsywac  a tym bardziej ryzykowac życie dla debila, bo mi kaski braknie, wole jesć chleb ze smalcem , ale z rodziną i żyć....
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 07, 2015, 21:27:22 »

Dwa miejsca wpięcia - nie ma dyskusji, w normalnych warunkach (o ile tak można powiedzieć o pracy na drzewach) bezwzględnie. Jest to dodatkowo dużo wygodniejsze. Jednak są sytuacje, że powracający wahadłowo kloc może połamać mi nogi. Dołowy nie ma możliwości popuszczenia liny bo zaklinuje na amen urobek a ja nie zwieję bo trzyma mnie ląża. W takich przypadkach, przy zachowaniu wzmożonej ostrożności, odpuszczam drugie wpięcie.

http://ankawell.blogspot.com/2013/12/smalec-domowy-receptura-babuni.html
 :P pycha, mniam
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2015, 21:36:42 »

po co ten temat wydajność to ma krowa w oborze a nie arborysta czy  drwal, proste nie ma jednego rodzaju drzew gałęzi warunków w których pracujemy więć jaka wydajność?? to nie fabryka
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 07, 2015, 22:05:31 »

Powiedz to pracodawcom ;)

Myślę, że temat jest ciekawy o ile będą chętni na podzielenie się patentami przyspieszającymi pracę
 Chodzi mi o techniki, sprzęt itp.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2015, 22:13:39 wysłana przez Perszeron »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45