Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Zmiany w ustawie o ochronie przyrody  (Przeczytany 17662 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: Zmiany w ustawie o ochronie przyrody
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 11, 2013, 16:59:09 »

to powinno zostać jak obecnie ?

czy spec firmy z spec cenami będą robiły raporty , itp itd i decydowały o wszystkim ?

zaczynam się w tym gubić  :-[
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 11, 2013, 17:34:06 »

Moim zdaniem tak drastyczne zmiany powinny być  wprowadzane stopniowo, i powinny być stanowczo poprzedzone skuteczną  edukacją urzędników i działaniami mającymi na celu eko-edukację społeczeństwa - myślę że tu kluczowe znaczenie mogło by odegrać propagowanie zawodu arborysty - w prawdziwym tego słowa znaczeniu......
Wiadomym jest wszem i wobec że urzędnicze decyzje bywają mocno kontrowersyjne - i te zakazujące wycinek  jak i te zezwalające na nie - im większa władza w rekach nieświadomych swych decyzji ludzi - tym większa degradacja otaczającej nas przyrody....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2013, 17:36:09 wysłana przez Franc »
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 15, 2013, 14:35:52 »

Orientuje się ktoś może jaki jest max. czas od złożenia wniosku o wycinkę na wydanie decyzji?
Klient złożył wniosek dwa miesiące temu i ciągle nie dostał decyzji.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 15, 2013, 17:42:00 »

Jeśli mnie pamięć nie myli jeśli nie odezwą się w ciągu miesiąca od zgłoszenia traktuje się to jako zgodę. Mogę poszukać w papierach jeszcze ale tak to chyba szło.
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 15, 2013, 18:34:36 »

Przestudiowałem ustawę ale o terminach nie ma nic.
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 15, 2013, 19:31:41 »

Jest Art. 83 pkt. 2b

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 15, 2013, 20:25:01 »

Dzięki @retro ,nie mogłem coś tego teraz znaleźć i nabierałem obaw czy sobie tego sam nie wymyśliłem  ;) A to zapis który zdecydowanie dobrze znać

piotr880

« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 16, 2013, 05:17:58 »

gdzieś znalazłem

co nie znaczy że wszystko opisane zgodnie z ustawą

a najlepsze są komentarze na dole

http://finanse.wp.pl/kat,1038019,title,Wyzsze-kary-za-wyciecie-drzew-bez-zezwolenia,wid,16150234,wiadomosc.html?ticaid=111ac6

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2b. Niewyrażenie stanowiska w terminie 30 dni od dnia otrzymania projektu zezwo-lenia, o którym mowa w ust. 2a, przez regionalnego dyrektora ochrony środowi-ska uznaje się za uzgodnienie zezwolenia.

nie do końca jest tak - trzeba wszelkie wymagane dokumenty złożyć w odpowiednim urzędzie i to za potwierdzeniem - tak mi się wydaje i chyba w tym punkcie mowa o czym-ś jeszcze innym ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kolejna wypowiedź na jednym z for ;

.. Tak, tak pamiętam, że takie jest prawo ale to prawo jest rażąco drańskie. Jego stosowanie przynosi niemałe szkody! Ja na swojej działce nie posadzę nic co mogłoby zatruć mi życie. Posadzenie roślin, które tak mocno ograniczają prawa do korzystania z gruntu jest bezsensem. Więc będę sadził rośliny takie, które wymykają się z dobrego lub złego widzimisię urzędnika.

Mogłyby rosnąć drzewa ale nie będą rosły puki to bandyckie prawo będzie tak działać... Jeśli ktoś uzna, że jakieś drzewo na czyjejś działce ma strategiczne znaczenie dla przyrody, to niech zadba o zrekompensowanie szkód/utrudnień jakie to drzewo czyni właścicielowi działki. Skoro ta przyroda (w postaci drzewa na cudzej działce) służy wszystkim, to niech współfinansują remont dachu, który niszczą konary... podobnie ze zniszczeniami powodowanymi przez korzenie itp. ''

« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2013, 06:13:43 wysłana przez piotr880 »

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 16, 2013, 11:20:01 »

gdzieś znalazłem...

a najlepsze są komentarze na dole

nie do końca jest tak - trzeba wszelkie wymagane dokumenty złożyć w odpowiednim urzędzie i to za potwierdzeniem - tak mi się wydaje i chyba w tym punkcie mowa o czym-ś jeszcze innym ?

Na forach, zwłaszcza tych większych (onety i inne badziewia) w komentarzach nie zawsze wypowiadają się specjaliści :D

To oczywiste że zanim urząd podejmie decyzję trzeba złożyć papiery. Jest to czarno na białym napisane w ustawie. Art. 83 ust. 4

Mogłyby rosnąć drzewa ale nie będą rosły puki to bandyckie prawo będzie tak działać... Jeśli ktoś uzna, że jakieś drzewo na czyjejś działce ma strategiczne znaczenie dla przyrody, to niech zadba o zrekompensowanie szkód/utrudnień jakie to drzewo czyni właścicielowi działki. Skoro ta przyroda (w postaci drzewa na cudzej działce) służy wszystkim, to niech współfinansują remont dachu, który niszczą konary... podobnie ze zniszczeniami powodowanymi przez korzenie itp. ''

Klasyczny wręcz przykład dendrofobii :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2013, 11:21:40 wysłana przez retro »
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 16, 2013, 14:58:26 »

Art. 83 pkt.2b odnosi się do usunięcia drzew w pasie drogowym gdzie zezwolenie wydaje Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska.
To co innego niż zezwolenie na wycinkę którą wydaje burmistrz.
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 16, 2013, 15:08:20 »

Wiem o tym. Przecież jest to tam jasno napisane.
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 16, 2013, 20:05:18 »

zgadzam sie w pelni z Piotrem
na str.25 "Arborystyki" autor pisze, ze "za wyciecie modrzewia o srednicy 31 cm oplata wynosic bedzie 24 195.33 zl..." to jest ponad 8tys. dolarow! oplata za wyciecie takiego drzewa w Toronto wynosi 600dol, przy czym wlasciciel ma opcje nasadzenia drzewa samemu (finansowo wychodzi na to samo). oplata idzie na nasadzenie drzewa przez miasto - takie jest prawo, podczas gdy autor pisze, ze w Polsce "srodki te powinny byc przeznaczone miedzy innymi" (w skrocie najpierw domek z basenem, potem samochod, potem zegarek, potem wycieczka i wesole panienki) a nastepnie z tego, co zostanie  "na przedsiewziecia zwiazane z ochrona przyrody".  ;D
to jest bandyckie prawo.
Jezeli ktos jest "dendrofobem" to wlasnie autor takich idiotycznych przepisow.
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 16, 2013, 20:11:45 »

Istnieje znacząca różnica w wartości pomiędzy drzewem o średnicy 31 cm a posadzoną w zamian sadzonką o średnicy 4 cm.

piotr880

« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 16, 2013, 20:16:40 »

Jezeli ktos jest "dendrofobem" to wlasnie autor takich idiotycznych przepisow.

między innymi Fap ze swoimi sugestiami ,,dziwnymi ''   [ zamiast dla ludzi to nie wiadomo dla kogo ] 

cóż - takie mamy mądre państwo jakich osłów którzy nim kierują i innych którzy doradzają w kierowaniu

na wszystko jest czas

Pabianice

piotr880

« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 16, 2013, 20:20:16 »

są również rozwiązania w Polsce , typu nasadzenia zastępcze na wyznaczonym miejscu wraz z pielęgnacją , niekoniecznie Jednej rośliny

więc @retro nie wprowadzaj zamieszania

na wszystko jest czas

Pabianice

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45