Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Kursy - jak powinny wyglądać  (Przeczytany 2785 razy)

Kursy - jak powinny wyglądać
« dnia: Kwiecień 13, 2014, 13:35:43 »

osobiście uważam że w kierunku pilarz-drwal, arborysta powinny być normalne szkoły, chociaż zaoczne. tak jak na zachodzie. niemniej jednak w sytuacji która u nas panuje jestem zdania że jeśli jest możliwośc podejścia do klienta, ucznia indywidualnie w 4dni daje to dużo więcej niż do 20osób w dwa tygodnie. kończąc kurs pilarza niepotrzebne mi były wykłady o budowie pilarki i reklamie pilarek pochodnych od panujących na rynku. gdyby ktoś podszedł do mnie indywidualnie nauczyłbym się tego czego nie wiem a nie siedział i słuchał tego co nic nie wnosi nowego do mojej wiedzy. także osobiście jeśli miałbym iść na kurs dwutygodniowy z całą grupą, wolałbym iśc na kilka dni na maks 2osoby. przynajmniej można pogadać a nie tylko słuchać. zresztą szkolenia w polsce to jeden wielki biznes. ostatnio byłem na enegetycznym. ciastka kawa i po egzaminie. nic sie nie dowiedziałem. samo szkolenie jako pilarz-drwal trwajace dwa tygodnie.... współczuje komuś kto nigdy przed kursem pilarki nie trzymał a po kursie idzie na zrąb, albo gorzej wiatrołomy. Przy pracy na drzewach oprócz wiedzy i umiejętności wspinaczki cięcia obsługi sprzętu itd., dochodzi moim zdaniem ta ważniejsza część czyli wiedza o przyrodzie, żeby wiedzieć jeszcze co się robi i po co. Bo pielegnacja drzew przy drogach tak jak w mojej okolicy polegająca na chamskim pozyskaniu opału świadczy o tym że na wysokości ktoś umie pracować, ale co tam robi i po co tego już sam nie wie. takiej drogi w mojej okolicy jest kilkadziesiąc kilometrów. jak ja wytnę drzewo na swojej posesji to dostanie taką kare że szok. a jak ktoś opitoli ileśset drzew , okaleczy. to jeszcze zarobi. gdzie tu logika????????? sie pytam gdzie?????
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Kursy - jak powinny wyglądać
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2014, 20:50:12 »

osobiście uważam że w kierunku pilarz-drwal, arborysta powinny być normalne szkoły, chociaż zaoczne. tak jak na zachodzie. niemniej jednak w sytuacji która u nas panuje jestem zdania że jeśli jest możliwośc podejścia do klienta, ucznia indywidualnie w 4dni daje to dużo więcej niż do 20osób w dwa tygodnie. kończąc kurs pilarza niepotrzebne mi były wykłady o budowie pilarki i reklamie pilarek pochodnych od panujących na rynku. gdyby ktoś podszedł do mnie indywidualnie nauczyłbym się tego czego nie wiem a nie siedział i słuchał tego co nic nie wnosi nowego do mojej wiedzy. także osobiście jeśli miałbym iść na kurs dwutygodniowy z całą grupą, wolałbym iśc na kilka dni na maks 2osoby. przynajmniej można pogadać a nie tylko słuchać. zresztą szkolenia w polsce to jeden wielki biznes. ostatnio byłem na enegetycznym. ciastka kawa i po egzaminie. nic sie nie dowiedziałem. samo szkolenie jako pilarz-drwal trwajace dwa tygodnie.... współczuje komuś kto nigdy przed kursem pilarki nie trzymał a po kursie idzie na zrąb, albo gorzej wiatrołomy. Przy pracy na drzewach oprócz wiedzy i umiejętności wspinaczki cięcia obsługi sprzętu itd., dochodzi moim zdaniem ta ważniejsza część czyli wiedza o przyrodzie, żeby wiedzieć jeszcze co się robi i po co. Bo pielegnacja drzew przy drogach tak jak w mojej okolicy polegająca na chamskim pozyskaniu opału świadczy o tym że na wysokości ktoś umie pracować, ale co tam robi i po co tego już sam nie wie. takiej drogi w mojej okolicy jest kilkadziesiąc kilometrów. jak ja wytnę drzewo na swojej posesji to dostanie taką kare że szok. a jak ktoś opitoli ileśset drzew , okaleczy. to jeszcze zarobi. gdzie tu logika????????? sie pytam gdzie?????
zacytowalem w calosci, bo naprawde warto przeczytac jeszcze raz i powaznie sie zastanowic.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:01:34 »

zacytowałeś ironicznie czy raczej z popierającym głosem?? :'(
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:04:28 »

napisalem bardzo powaznie.

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:17:05 »

sranie w banie ...  a to mi sie podoba ....
i po kursach mozna sie spierdolić 15mw dól ..... ale co tam może majacze ....  jak ktoś ma szacunek do pracyny na drzewach to i po marnym kursuki po 5 miesiącach intwnsywnej pracy bedzie "wymiatał"...... no niech toś sie nie zgodzi !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:29:54 »

Tyle, że po marnym kursie jest duża większa szansa, że przez te 5 mies. sobie krzywdę zrobi.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:35:16 »

jak nauczycieł tłumok i uczeń to i 5 miesięcy nie pomoże. żaden kurs w polsce tak naprawde nie jest wystarczający ani nie porównywalny z zachodem. tak jak pisałem, u nas to biznes nic poza tym. ile osób oblało kursy zna ktoś????????????????????????????????????????????????????????????????? każdy chce mieć dobrą statystyke i opinie i przepycha takich co się nie nadają. bo następni bedą bali się przyjsć. tutaj zaczynają sie wypadki już w tym momencie. zamiast powiedzieć komuś "ty się nie nadajesz pomimo chęci"
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:38:08 »

Więc może w ogóle zrezygnujmy z kursów? Przez 5 mies. ci nienadający się wykruszą się sami.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:40:55 »

Wydaje mi się ,że  jeśli komuś nie zależy na papierku,to lepiej niech zapłaci komuś doświadczonemu z dobrymi nawykami  za tydzień nauki i na pewno wiecej się nauczy niż na kursie,kiedys widziałem  film nagrany telefonem z kursu na Śląsku  ,który powinien się nazywać- jak  nie ciąć......,na którym to  był mój znajomy-to  co tam się działo to była dopiero czeska komedia :)-jak tylko go zdobędę to udostępnie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:41:18 »

Musze kolegów poprzeć, jeśłi ktos bedzie chciał to i bez kursu da rade( nie to ze odradzam kursy, wrecz przeciwnie ) , a jeśłi ktospójdzi ena kurs tylko bo poczuje kase w tym zawodzie to mozę kiepsko skończyc.
Osobiście jestem przykładem człowieka bez kursu( nigdy tego nieukrywałem), niestać mnie  na niego mając rodzine. Ale dzięki  temu forum, znajomym,  ksiazkom, informacja zawartym w sieci a przedewszystkim samozaparciu i poczuciu pociagu do wspinaczki ( a nie pociągu do kasy), jestem tu z Wami , żyje i ciesze sie z tego co robie, bo sprawia mi to ogromna satysfakcje.  I niemam zamiaru zrezygnować, ale systematycznie  , poszerzam wiedze, umiejętnosci i w miare  kasowo , sprzęt.

NApewno jest dużo łątwiej po kursie bo nietzreba błądzić szukać i kombinowac, są osoby któe  odrazu naprowadzą i  wpoją nawyki które uratują nam życie.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:42:08 »

wiesz.... sam chciałem robić kurs, planowałem w ATJ ale jak zobaczyłem czego uczą to nie chce; bez pieczątki i tak mam prace. znajdę dobrą rekomendowaną szkołe to pójdę. na razie nie trafiłem chociaż nad jedną się ciągle wacham i nie jest to 4dniowa :)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:50:34 »

Nie rozumiecie jednego - badziewne kursy to nabijanie ludzi w butelkę i wydzieranie kasy?
Piszecie, że jak ktoś dobry jest, to i po kiepskim kursie da radę. Tym samym popieracie ten system. Kursy lecą, papiery się wystawiają, kasa w kabzie brzęczy. Jak się jakiś chłopak po "kursie" z drzewa zwali bo mu nawkładali, że po 4 dniach wie o co w tym zawodzie chodzi, to skomentujecie, że Mietek wszedł na drzewo i ma za swoje.

Ja jestem samoukiem, (zaczynałem z sporym doświadczeniem w pracy z pilarką) - na szczęście trafiłem w końcu na ET, kiedy jeszcze kadra była inna i zacząłem potem robić z ludźmi znającymi temat. Nic nigdy sobie nie zrobiłem, nic nie zniszczyłem, ale dopiero wtedy otworzyłem oczy i przejrzałem, jakie głupoty czyniłem. Gdybym zaczął od dobrego kursu, uniknąłbym wielu niebezpiecznych sytuacji (które, na szczęście, nie skończyły się źle).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2014, 21:53:18 wysłana przez poncz »
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:55:35 »

ani nie porównywalny z zachodem
jakbys posluchal tego "napalonego mlodziana", ktory zakupil sobie sequoie i 75m liny po 2 dniowym kursie, to bys zmienil zdanie na temat "kursow zachodnich"  >:(
jak mi zaczal pokazywac "alpine butterfly", to wyszed jakis "nietoperz z Uralu", a jak mi pokazal "blake" to wyszedl z tego "hangman noose".
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:57:59 »

Ja nieodradzam kursów , jak najbardziej niech każdy idzie.
Ale dopóki w polsce bedzie takjak jest  nic sie neizmieni.
Jeśłi minimalna wypłata  wynoisła by 3000zł  a kurs 1500 to każdy  bez wachania by na taki poszedł, bo było by go stać  po kursie na życie.
Druga sprawa, dopóki polska genialna bedzie wymagała debilnych kursów takich jak np na obsługe betoniarki 380V czy młota udarowego a pewnie za niedługo na taczki i młotek 1,5kg to takei  szukanie tanich kursów i robienei  tylko dla papieru niezniknie .
Tak to wygląda w naszym pięknym kraju, niestety.

Dlatego ja zanim weszłem z piła na drzewo najpierw nauczyłem się węzłów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2014, 21:59:38 wysłana przez krzychu1 »
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2014, 22:05:20 »

to o czym pisze krzychu powoduje że kursów robi się wiecej niż kursantów. po kursie pilarza za ok 1500 wystarczy zrobić kurs za drugie tyle  i szkolisz pilarzy. po co doświadczenie? dwa kursy i uczysz nie widząc lasu. ilu takich jest ? kolejne sposoby na biznes. chcąc się czegoś nauczyć naprawdę trzeba przebierać szkoleniowców.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45