Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: ZASADY!  (Przeczytany 2762 razy)

ZASADY!
« dnia: Marzec 22, 2014, 15:33:01 »

W tym dziale rozpoczynamy jedynie dyskusje na temat haseł naszego słownika, który miejmy nadzieję będzie ich owocem. Tytuł wątku musi być taki, jak hasło o którym dyskutujemy. W tym dziale trzymamy się tylko i wyłącznie dyskusji na temat danego hasła.

W tym wątku możemy prowadzić dyskusję na temat samego słownika i zasad działu. Zgłaszajcie wszelkie uwagi.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: ZASADY!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2014, 19:24:27 »

jako że specjalizuję się w wszelkim rodzaju wycinek

zwłaszcza tych ,, trudnych ''

hasło ,, na wędkę '' - myślę że większość zna = znaczy się wszelkie metody podwieszania urobku,

[ z wykorzystaniem bloków/bloczków , przekierowań , ,,tyrolek = wind itp ] = hasło jak dla mnie rzeka

tylko nie wiem czy dobrze sen tematu zrozumiałem ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2014, 20:09:36 »

"Arborystyka" Szewczyka nie podaje definicji oglowienia. Oglowienie jet tak czestym tematem sporow i dyskusji, ze jak sadze warto sobie podyskutowac na temat definicji "oglowienia", a zatem:
- oglowienie - redukcja rozmiarow drzewa polegajaca na usunieciu wszystkich zywych galezi.

:D
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2014, 20:12:15 »

i tutaj dla mnie juz pojawia sie pewien problem, o ile sobie przypominam (niech mnie alpinisci poprawia, jezeli sie myle) okreslenie "na wedke" odnosi sie do wspinaczki z gornym zabezpieczeniem ?

piotr880

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2014, 20:25:55 »

okreslenie "na wedke" odnosi sie do wspinaczki z gornym zabezpieczeniem ?

tzn = ja to nazywam ,,podwieszaniem ścinanego elementu drzewa  '', nie wspinacza

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2014, 20:27:10 »

a co to, Waszym zdaniem jest "tyrolka"? sama lina, lina z bloczkiem, system czy tez zasada dzialania?

piotr880

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2014, 20:31:25 »

[ moim ] - ,,odprowadzenie ,,urobku '' w różnej sytuacji '' z miejsca pod ,,pracą '' w inne , [ też różną metodą ] !

ale dociekliwy ! - coś ,, jakby pierwszy dzień w branży ''
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2014, 20:33:11 wysłana przez piotr880 »

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2014, 20:32:46 »

" technika usuwania fragmentow drzewa z zastosowaniem systemu/ow podwieszenia na linie/linach"?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2014, 20:34:11 »

[ moim ] - ,,odprowadzenie ,,urobku '' w różnej sytuacji '' z miejsca pod ,,pracą '' w inne , [ też różną metodą ] !

ale dociekliwy ! - coś ,, jakby pierwszy dzień w branży ''
do bani - obejmuje dzwig, ktory nie jest tyrolka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2014, 20:35:32 »

oraz balony, poczekam, az sie ktos inny wypowie.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2014, 22:10:26 »

Hasło "na wędkę" odnosi się do wspinaczki z górnym zabezpieczeniem i jest to hasło ogólnie przyjęte wśród wspinaczy. Nie zmieniał bym jego znaczenia żeby nie wprowadzać zamieszania. Ja bym w ten sposób nie nazywał kontrolowanego opuszczania urobku.
Co do ogławiania dodał bym do definicji adama, że chodzi o nagłe i drastyczne pozbawienie drzewa korony. Aby odróżnić od kształtowania formy głowiastej co znów polega na systematycznym cięciu korony w częstych nawrotach u niektórych wytrzymujących takie cięcia gatunków.

Mieliśmy o poszczególnych hasłach rozmawiać w osobnych tematach :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2014, 22:12:39 wysłana przez retro »
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2014, 16:24:30 »

Chyba źle mnie zrozumieliście - na każde hasło, osobny wątek, tylko i wyłącznie na temat tego hasła. Tutaj piszcie tylko co uważacie o samym pomyśle słownika i jak go prowadzić. Dla przykładu założę pierwszy wątek - z braku czasu bez propozycji definicji. 
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2014, 09:10:24 »

Moje pytanie o post Milo, który pojawił się przy okazji ogławiania: http://arborysci.net/slownik/oglowienie/msg9646/#msg9646.
Co myślicie, dla mnie poza ramami dyskusji. Niemniej dwie sprawy przy okazji.
1) moim zdaniem wrzucanie zdjęć ilustrujących jak najbardziej.
2) Czy ma sens dyskusja i próba ujęcia np. konsekwencji prawnych ogławiania? Chyba nie, bo to później trzeba by chociażby aktualizować, a tym nikt się nie zajmie.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2014, 00:58:35 »

racja - takich zdjęć i pomstowania na Kazików i Józków jest do znuuuuuudzenia w całym necie, a szczególnie na Fejsie Arborystów  ;)

Konsekwencje prawne ogławiania: Może poczekać  z tym aż prawo się zmieni, bo aktualnie to nie ma w Ustawie ani definicji ogławiania, a poza tym prawie każde inne cięcia (w tym późniejsze pielęgnacyjne usuwające żywe gałęzie, prześwietlające, redukcyjne itp.) są w zasadzie i tak NIELEGALNE :o PRAWIE, bo ogłowienie drzewa już wcześniej ogłowionego jest jak najbardziej legalne i dopuszczone Ustawą ::)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2014, 08:27:19 »

Dobra, ja się poddaję. Widzę, że to nie ma sensu. Nawet tutaj, w dziale stricte "technicznym" kończy się jak zawsze.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45