Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Wycięcie drzew trudnych - N-ctwo Szklarska Poręba  (Przeczytany 1366 razy)

Odp: Wycięcie drzew trudnych - N-ctwo Szklarska Poręba
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2014, 09:11:31 »

A że sie tak zapytam jak to wycenić? Ile tych drzew,  jakie? Skoro bedzie  wiadomo co robić  bezposrednio przed robotą? Przecież kazde drzewo inne jest.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2014, 09:28:37 »

Lasy mają długą tradycję tego typu zamówień. Przecież ZULe też nigdy do końca nie wiedzą co będą ciąć. Na jednej powierzchni jest trochę więcej zarobku na innej mniej. Ważne żeby się bilansowało na + :-).
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2014, 10:24:10 »

Mówiąc szczerze nie przeglądałem tego przed wrzuceniem tutaj, bo mnie nie interesuje. To taki typowy "niby przetarg" dla miejscowych.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2014, 23:02:53 »

zdumiewajacy tekst
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2014, 23:43:51 »

to zaproszenie do przetargu na pdf
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2014, 23:50:09 »

Całkiem normalny... niestety...

Choć z drugiej strony, to mało które N-ctwo ogłasza takie rzeczy w internecie. Tzn nie przetargi, tylko zapotrzebowanie na usługi, które można swobodnie dać z wolnej ręki.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2014, 23:51:35 »

Dziwne jest to, że trzeba wycenić usługę nie znając nawet ilości drzew do ścinki/pielęgnacji a nie mówię już o ich trudności.
Choć nie mam tak daleko, nie biorę się za to - trochę to śmierdzi.....
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2014, 00:05:23 »

Dziwne jest to, że trzeba wycenić usługę nie znając nawet ilości drzew do ścinki/pielęgnacji a nie mówię już o ich trudności.
Choć nie mam tak daleko, nie biorę się za to - trochę to śmierdzi.....
dokladnie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2014, 09:08:46 »

No i właśnie to mnie zdziwiło,
tym bardziej ze niebrałęm udziału nigdy w takich przetargach.

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2014, 09:38:17 »

Ogólnie sama idea tego przetargu wydaje się być idiotyczna a zarazem śmierdoli na kilometr, jakby była pod kogoś rozpisana - kogoś kto wie ile tego jest, jaki stopień trudności, jakie nakłady itp. Ja nie rozumiem, co to ma znaczyć "drzewa trudne" w lesie? Choćby nawet nad ciągami komunikacyjnymi, liniami elektrycznymi. ZUL wygrywający przetarg robi wszystko, również takie akcje, są na to przeznaczane extra roboczogodziny (potrzebne LKT) i np. u nas nie robi się żadnej łaski że tnie tzw. "drzewa trudne". Zabezpiecza to straż leśna i milicja jeśli zachodzi potrzeba, a nie "bogdan" z kwitkiem do kierowania ruchem. Paranoja. Albo zwykły (jak na Polskę) cyk-myk żeby ustawić koledze robotę na cały rok, bo liczba tych "trudnych drzew" jest jak widać uznaniowa i będzie dobierana do możliwości przerobowych zleceniobiorcy ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2014, 14:53:39 »

W mojej okolicy robiłem kilka rzeczy dla n-twa, ZUL drzew zawieszonych nad budynkami nie ruszył. Przetarg na gotowość do pracy w miarę potrzeby to całkiem częsta sprawa w komunalkach , usługa całoroczna w miarę jak mają środki plus interwencje po wiatrach burzach itp.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2014, 16:28:50 »

Również wykonywałem usługi dla  okolicznego n-ctwa ale były one "z wolnej ręki" - dostawało  do wiadomości kilka firm jakie to mają być drzewa i gdzie - tradycyjnie wygrywała najniższa oferta. Takie coś rozumiem i jestem w stanie zaakceptować ale nie wycenianie na oko nie znając ani ilości ani "gabarytów"......

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2014, 20:59:26 »

sa dwie oferty, ktore odpadaja z zasady "najwyzsza i najnizsza", potem jest przetarg.
mnie nurtuje, ze drzewa sa pomnikami przyrody, poniewaz sa w rejestrze a nie poniewaz spelniaja kryteria - to jest jak ta slynna kwestia z "Gwiezdnych Wojen" - "jezeli planeta nie jest w archiwum to nie istnieje". jezeli takie drzewa pomnikowe, ktore "nie istnieja" pielegnuje Shaka Zulu, pilnuje tego "bogdan" a odbiera robote "gajowy Marucha"...niebo i ziemia, Panie Pulkowniku.

Shaka Zulu

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45