Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 4 tony szyszek do zebrania.  (Przeczytany 4425 razy)

Wir

Odp: 4 tony szyszek do zebrania.
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 25, 2014, 14:11:31 »

LINOTECH Michał Paprota - Wrocław
33.701,40zł

kurde nie moge znaleść meila... może po niedzieli przedzwonie...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
DREVO
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 26, 2014, 20:08:23 »

boli brak konsekwencji w wycenie prac i tyle konkurencja nie powinna się równać z robieniem za darmo.....
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 24, 2014, 16:32:49 »

Z duzym rozbawieniem zapoznałem się z treścią tego wątku.Przebieg dyskusji jest charakterystyczny z dwóch powodów.Po pierwsze - rozgoryczenie-znowu jakiś"oszołom" obniżył ceny.Poi drugie-przez idiotyczne obniżanie- inni nie moga pracować za godziwe stawki.
Proponuję dokładnie wczytywać się w treść ogłoszenia.
1.Nikt z uczestników przetargu nie zrozumiał,gdzie ma się odbywać zbiór (PN i PUN).W związku z tym prawie wszyscy zaproponowali ceny absurdalnie wysokie( oprócz drugiego w kolejce wykonawcy.który jak sądzę miał już załatwione  podobne zlecenie, więc na tym mu nie zależało)
2.Określenie -"metoda bezkolcowa" w tym wypadku jest kompletnym nieporozumieniem.Każdy, kto zbierał w PN lub PUN wie,że drzewołazy przy takim zbiorze moga tylko przeszkadzać.
3.Nie wiem,skąd 150 zł dniówki.Cena za usługe powinna byc adekwatna do warunków zbioru.Urodzaj sosny w zach.Polsce był wspaniały,pogoda letnia.Wykonujący zaprosił mnie, bo sie dobrze znamy.Dziennie ( przy rekreacyjnym podejściu ) zbierałem 100 kg ( do 130 ).Tutaj dygresja odnośnie zbioru ze ścietych -jeśli ktoś zbiera zawodowo, wie , że w pewnych specyficznych warunkach zbiór z ziemi odbywa się wolniej niz z drzewa.
4.Kolegom "ryzykującym zyciem" podczas zbioru -radzę  zajęcie się czyms innym.Jasne- trzeba uważać- jak ze wszystkim- ale takie okreslenia to dramatyczna przesada.Przy rozsądnym zachowaniu ryzyko wypadku jest mniejsze niż podczas przeprowadzania dzieci przez jezdnię przez gościa ze STOPEM.
5.Brawa dla jednego z uczestników przetargu,który zadzwonił do pani nadzorującej zbieraczy od 25 lat i wyjaśniał jej,że ceny musza byc takie jak on zaproponował, bo  to bardzo niebezpieczne zajęcie.
6.W ogóle zauważyłem,dużo dzieje sie pod hasłem-"tera my".Autor powyższego telefonu objawił się na rynku zbieraczy o ile sie nie mylę - w zeszłym roku.
6.L.b.n.l     .Zwyczajowo bardziej egzaltowani życzą sobie -"tylu zejść ilu wejść".Życzenie komuś "długiej zimy w WDN (sic! ) "- bo ktoś wykonuje zlecenia za mniejsze pieniądze niż zrobiłby on sam - jest moim zdaniem niesmaczne.Podawanie czyjegoś adresu mailowego ( w celu napiętnowania ? ) pozostawiam bez komentarza.

« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 24, 2014, 21:58:28 »

jako ilustracja muzyczna pasuje tutaj moim zdaniem najbardziej lekki i elegancki "Marsz Radetzkiego", tak mi sie jakos kojarzy z lekkim i eleganckim postem powyzej.
z najwieksza przyjemnoscia stoje sobie w tlumie gawiedzi podziwiajac parade dragonow Jego Cesarskiej Mosci  :D

https://www.youtube.com/watch?v=FHFf7NIwOHQ

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45