Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Plantacja  (Przeczytany 1618 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Plantacja
« dnia: Listopad 16, 2013, 06:23:51 »

mam pytanie dotyczące mnie osobiście ;

posiadam kawałek działki [ 12000 m2 ] { teren rolniczy }

gleba słaba = 5 , 6 klasa

nie chcę co jakiś czas wycinać i kosić zarośli i drzew na niej [ obecnie kończę zwalczanie samosiewów ]

ale nie chcę też corocznie stosować chemii itp

i tu pytanie ?

czy zgłaszając do urzędu gminy chęć założenia plantacji drzew , mogę zasadzić ową działkę brzozą ?

[ wiem że są plantacje ,,choinek '' , wierzby energetycznej etc ]

ale czy sadząc inne gatunki niż w/w będzie to nadal plantacja i co z nią zrobię będzie moją sprawą ?
czy tylko wchodzi w grę w/w ?

jak z tym jest ?

czy jednak muszę jechać do właściwego organu i tam pytać ?

proszę - naprowadźcie mnie na właściwe tory
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2013, 08:45:06 wysłana przez piotr880 »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
Odp: Plantacja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2013, 20:34:08 »

piotrze dowiedziałeś się coś na ten temat? mam podobnąsytuację, z tym że posiadam łąke (praktycznie torf) dzierżawie ją gościowi za darmo praktycznie kosi sobie czasem trawe myślałem o założeniu małej uprawy ok 0,5h co mógłbym posadzic na takim torfowisku?? w grę nie wchodzi wierzba energ, itp... chciałbym drzewa np dla potomności i ładnego widoku.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2013, 22:03:48 »

jak mieszkasz na wsi i duze bezrobocie maliny porzeczki aronia  i gdzies do herbapolu itp ale to trza  dopilnowac a ty za granica hyba najlatwiej zostawc  to w spokju albo  kopalnie torfu zrobic  8) 8) 8) 8) 8) 8) ;D
z uprawnieniami European Treeworker / Germany
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2013, 23:29:15 »

sa takie plantacje, ktore sie oplacaja, ale jak powiedzial moj kolega Joey to sa szybkie pieniadza, ale to nie sa latwe pieniadze.
oczywiscie robie sobie zarty, nigdy nie mialem  takiej plantacji a moj kolega Joey, jezeli nawet kiedys cos powiedzial, to bylo to po angielsku, a ja,jako imigrant nie zawsze rozumiem w pelni kontekst wypowiedzi innych osob w tym jezyku .

piotr880

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2013, 18:41:38 »

niestety nie mieszkam na terenie wiejskim

ziółka nie dla mnie hodować

nie dowiedziałem się jeszcze nic

mi nie chodzi o zarobek a ,,odwalenie się '' urzędu w sprawie lesistości itp

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2013, 19:03:52 »

piotrze dowiedziałeś się coś na ten temat? mam podobnąsytuację, z tym że posiadam łąke (praktycznie torf) dzierżawie ją gościowi za darmo praktycznie kosi sobie czasem trawe myślałem o założeniu małej uprawy ok 0,5h co mógłbym posadzic na takim torfowisku?? w grę nie wchodzi wierzba energ, itp... chciałbym drzewa np dla potomności i ładnego widoku.

jeśli łąka leży w obszarze natura 2000 to nic tam nie pozwolą ci zasadzić, jedynie koszenie łaki są chyba dopłaty za to
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2013, 19:13:37 »

moja łąka niestety jest w nautra 2000 dopłaty są ale na mój areał nie grają roli żadnej. co do plantacji to posiadam rabarbar..... 10 lat temu dawało pieniądze , dzisiaj nawożenie się ledwo zwraca. założenie plantacji dzisiaj czegokolwiek żeby dało pieniądze to jak gra na giełdzie. dużo czasu pracy pieniędzy a nie wiadomo czy sie opłaci.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2013, 19:51:57 »

ja mam prawie 5 ha  łąki w naturze 2000, chciałem zalesić nawet bez dopłat na własny koszt, to nie pozwalają, chcą żebym to kosił i brał dopłatę ale czym ? brak sprzetu a w dzierżawę nikt nie chce, wynajmować kogoś do koszenia i zbierania- nie opłaca się, dlatego ta natura 2000 w moim przypadku to całkowicie porażka-tylko zające się pier.. tam na łące i  motyle ;)ma ktoś pomysł co z tym zrobić?sprzedaż nie wchodzi w grę

piotr880

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2013, 20:01:17 »

niech płacą za kulturę rolna , a jak nie to zostaw przyrodzie i sama to zagospodaruje

u mnie jest inna sytuacja ;

żadne natury i inne oszołomstwa

mam grunt w kasie 6 = piachy i nie chce tego pilnować przed samoistnym zarośnięciem i w przeciągu do 10-ciu lat usuwać [ zresztą bywa że gmina samoistnie próbuje wtedy przekwalifikować na teren zadrzewiony i wtedy bujanie się z papierkami ]

chcę to usankcjonować prawnie jako plantację , ale muszę się dowiedzieć czym i jak ,, to się je ''

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2013, 20:45:00 »

nie wiem jak to urzędowo wygląda ale jeśli chodzi o jakiś mały interes to popytaj w PSB markecie budowlanym mrówka w moich stronach (chojnice) niedawno koleś mi mówił że PSB szuka kontrahentów na choinki, może warto byłoby dwie pieczenie na jednym ogniu :)
ps. chcesz jako plantacje.... to jednak nie znaczy chyba że po 15 latach będziesz mógł sobie normalnie opału naciąć bez pozwoleń.....  opisuj na bierząco sam jestem ciekawy temat.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 20:47:42 wysłana przez grimper »
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2013, 22:02:18 »

Temat się ciągnie od 10 dni. Nie łatwiej zadzwonić do gminy i dowiedzieć się wszystkiego w 10 minut ? Tak tylko pytam.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2013, 22:20:02 »

Temat się ciągnie od 10 dni. Nie łatwiej zadzwonić do gminy i dowiedzieć się wszystkiego w 10 minut ? Tak tylko pytam.
ten temat nie ciagnie sie od 10 dni, tylko od 25 lat.To samo, co oplaca sie w Bawarii, w Polsce doprowadza ludzi do ruiny, Zadzwon do gminy i spytaj sie dla czego tak jest. Starczy 10 minut, zebys mial chlopakow w kominiarkach, gaz w oczach i kolano na karku.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2013, 17:02:10 »

;D ;D ;D ! Celnie @adam ,uśmiałem się  :D -choć pewnie płacz byłby bardziej na miejscu

piotr880

« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 27, 2013, 18:03:11 »

liczyłem że ktoś obeznany z tematem i kompetentny podpowie

będę dzwonił po niedzieli , obecnie jestem deczko km poza domem

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2013, 23:23:06 »

;D ;D ;D ! Celnie @adam ,uśmiałem się  :D -choć pewnie płacz byłby bardziej na miejscu
Moj kolega ze studiow, do jakiegos czasu bardzo wysoko postawiony powiedzial mi bodajze w 2009 dowcip:
Goscia z rana napadla banda osilkow w kominiarkach, gosc z wykreconymi konczynami lezy na dywanie i pyta:
Panowie to bandyci czy ABW?
Bandyci - pada odpowiedz
A to chwala Bogu.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45