Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Wydzielone z Kursy dla arborystów  (Przeczytany 2707 razy)

Odp: Wydzielone z Kursy dla arborystów
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 03, 2013, 09:14:56 »

W takimwypadku  z resztą jak w kazdym innym  powinno sie  wpinać karabinek zamkiem do góry, wtedy nawet odblokowany i obciążony nieuwolni liny.
Wpiąć  moze się wepnie jakaś lina ale  niewypnie sie sama z Twist locka jak i innego jeśli jest obciążona.

NAst pytanie , jaką wytrzymnałość ma  "słąby punkt" i po jaka cholere są wymagania co do lin i karabinków żeby wytrzymnałość była większa niż 2,2t skoro  "słąby punkt" musi strzelic wcześniej??????????????????????????????????????
Toż to paranoja, wymagania  potrójnych karabinków , duzej wytrzymałosci tylko po to żeby  było? bo słaby punkt  skoro ma puścić  przy szarpnięciu  sekcjii napewno niemoze mieć wytzrymałości większej niż 10%-20%  wytrzymałości karabinka bo i naczej nic z tego niebedzie. Tanich karabinków niemożna nawet w lonży( bo niewiadomo czy wytrzymają)   , zwykłych linek niezabardzo bo za słąbe ale musi być słaby punkt  który ma być duuużo słabszy od reszty. :o :o ??? ::)
Tylko niepiszcie ze on ma byc  tylko troszkle słabszy od zwykłych karabinków, bo w takim wypadku przy szarpnięciu i dociśnięciu do pnia  z siła ciut mniejszą niż 2,2t  człowiek bedzie zgnieciony , połamane żeberka i flaki mu wyjdą każdym otworem, zanim "słaby punkt" puści.

A czym przetniesz taki słaby stalowy punkt? tzreba by nosić  brzeszczot do matalu  ze soba na dzrewo, a i jak to zrobic bedąc docisniętym do pnia?
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2013, 09:20:58 wysłana przez krzychu1 »
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2013, 10:15:27 »

Nie irytuj się chłopie. Pomyśl.

Dobrze więc słaby punkt ma w tym momencie być możliwym do przecięcia w odróżnieniu do lonży stalowej. Wytrzymałość rzecz jasna jest taka jak mówi norma minimum 22 kN Gdybyś przeczytał poprzedniego posta to przy zastanowieniu się idzie to wywnioskować.
Słaby punkt = 5 cm łącznik z poliamidu, dyneemy itp który łączy kolucho boczne uprzęży z urządzeniem blokującym na lonży stalowej. Taki punkt umożliwia przecięcie go w razie potrzeby.

W takimwypadku  z resztą jak w kazdym innym  powinno sie  wpinać karabinek zamkiem do góry, wtedy nawet odblokowany i obciążony nieuwolni liny.
Do SOI używamy tylko karabinków 3 act daje największą gwarancję bezpieczeństwa. Reszta co napisałeś to leczenie pryszczy pudrem.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2013, 11:01:08 »

nie poprawnie to kresliles:

Chodzi o "bezpiecznik" pomiędzy koluchem bocznym a lonżą, bezpiecznik ma ograniczoną wytrzymałość przez co gdy sekcja złapie lonże bezpiecznik strzela i nie lecimy z lonżą wraz z sekcją. ;)

bezpiecznik nie ma mniejszej - ograniczonej wytrzymalosci, musi miec odpowiednia wytrzymalosc (22 kN), jest natomiast wykonany z materialu (jak pisal Lobo) mozliwego do przeciecia (bo karabinka nie otworzysz, lonzy stalowej nie przetniesz jakby np. drzewo peklo i zostalbys przycisniety do pnia).

TJ

« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2013, 11:28:19 »

Mój błąd ; mea culpa

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 03, 2013, 11:32:06 »

chłopy a z czego polecacie takowy bezpiecznik zrobić.
(nie zamierzam na nim robić cały czas bo jakoś w praktyce tego nie widze , ale na "parchatki" to jak najbardziej może gdzieś tam dupe uratować
nie widze po prostu celowości użycia takowego na zdrowiźnie typu sosna a tego u mnie jakoś najwięcej.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 03, 2013, 11:35:20 »

Z taśmy do ekspresa.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2013, 11:46:27 »

uprzejmie proszę o uważne oglądanie a wszystko o czym piszecie się wyjaśni

https://www.youtube.com/watch?v=n-LSbQfNCNU
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2013, 11:47:14 »

Czy jakiś producent wypuszcza stalówki z już wbudowanym słabym punktem, czy trzeba w każdym przypadku samemu kombinować? Tak sobie myślę że najłatwiej zaaplikować między karabinek a ucho lonży taśmę z ekspresa - ma fabrycznie zarobione atestowane uszy, wytrzymałość 22kn no i przecina się to jednym pociągnięciem Sugoi'ki  ;D
Co do pilarek, to jak się kupi bungee - ma ona podwójny pierścień z zawijanego drutu (taki jak przy kluczach od auta np. ;) ) i pod większym obciążeniem ten pierścień się spokojnie rozegnie. Przy pilarkach stihla mocowanie też ma formę półpierścienia z drutu, raczej nie łączonego i pewnie pod dużym obciążeniem puści.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2013, 12:29:29 »

Ja mam pilarkę na gumie fi 5mm i sprawdza się super, raz już poleciała ze szczytem i wszystko zadziałało jak trzeba.Trochę taniej niż fabryczna lonża i długość dowolna.Stalówkę można mieć z węzłem a nie z przyrządem i temat słabego punktu jest załatwiony nie?
pozdrawiam Szymon
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2013, 12:35:48 »

Są gotowe zestawy
Można też używać prusa
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 03, 2013, 13:22:02 »

No to jest róznica między  osłabionymn punktem a możliwym do przeciecia. To wszytsko zmienia.
Sam używam stalowej z prusem  bo jest duuzo wygodniejszy od przyrządu jak na fotkach retro( bo taką lonże mam).
Lobo ja niepisałem który jest lepszy karabinek( bo widze tylko tak to odbierasz)  tylko ze odpowiednio założony i cąły czas obciążony nawet bez zamka by liny niepuścił, czy to byłby zakręcany , twist czy triac. I żeby niebyło nienamawiam do czegoś takiego.
Osobiście żąden twist ani triac mi sie nieotwozrył ani nieodblokowął, ale zakręcany raz  właśnie się odkręcił.

Wir

« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 03, 2013, 17:01:23 »

Jak widać "Ekspert ATJ s.c. w dziedzinie pielęgnacji oraz wycinki drzew z zastosowaniem technik alpinistycznych" ch***wo się reklamuje, a jak to się mówi "Twoi kursanci Twoją wizytówką" :D Miałem "przyjemność" pracować z kilkoma chłopakami wyszkolonymi przez te firmę i zastanawiałem się kto ich tak oszukał biorąc pieniądze a dając w zamian prawie nic, a wręcz błędne informacje... Chodź nie wątpię w to iż część kursantów poszła po rozum do głowy i zweryfikowała wiedzę nabytą na kursie za 2400 :D
DREVO

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45