Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: wycinka drzew owocowych  (Przeczytany 3364 razy)

Odp: wycinka drzew owocowych
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2013, 18:40:07 »

chociaż można to wyciąć również po partyzancku: podczepić linę za gałąź jak najdalej od miejsca cięcia, naciągnąć ją jak najmocniej i odciąć; gałąź strzeli i może się uda ;) Metody partyzanckie nie polecane jeśli się nie pali i wali >:(

...no i udają się niezawsze
Zgłoś do moderatora   Zapisane

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 10, 2013, 18:54:15 »

w przypadku pracy z gruszą zalecam jak największa ostrożność , to niemiłe do roboty drzewo

potrafi 1 gałązką zaczepić inne i mamy problem

dodatkowo jest mocno łupliwe i nie zawsze składa się ,,na zawiasie ''

o ciężarze nie wspomnę

generalnie ja bym albo wyłączenie załatwił , lub dobrego operatora z podnośnikiem
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 10, 2013, 19:05:01 »

Kolego Bany, drzewo przewodzi prąd. Wszystko zależy od napięcia i natężenia. Jeśli suche (nie po deszczu) to przy NN nic nie powinno się dziać ( z zaznaczeniem, że nie powinno nie znaczy, że się nie zdarzy). Przy średnich napięciach nie mogę mówić z własnego doświadczenia ale słyszałem że nieźle telepie, mimo że to niby drzewo.
Generalnie dobrze mieć w świadomości, że prąd zabija. A im bardziej bezpiecznie się czujemy (niskie napięcia) tym łatwiej o wypadek.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 10, 2013, 19:29:38 »

@retro nie musisz mi tego mówić. Mam do elektryczności wielki respekt, zdarzało mi się schować dumę do kieszeni a do pracy przy linii poprosić kolegów z większym doświadczeniem w tym zakresie (czy też większą odwagą :) ) Z tego co pamiętam większość śmierci climberów w stanach to porażenia prądem. Co do pracy po odłączeniu linii też zalecam ostrożność. Miąłem przypadek że na czas wycinki wzdłuż drogi zamówione było odłączenie prądu w umówionych godzinach. Wycinaliśmy koło dwóch godzin z kosza, zachowując jednak ciągle ostrożność. I dobrze po zaraz podjechali elektrycy przepraszając że zaszła pomyłka bo odłączyli jednak inną ulicę.. Gdybyśmy zaufali że prądu nie ma to kto wie czy mógłbym napisać tego posta :)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 10, 2013, 19:37:35 »

u mnie nie ma dopuszczenia do pracy [ oficjalnej ] przy jakiejkolwiek linii jeśli nie ma inspektora nadzoru od energetyki

deczko odbiegając od tematu
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 10, 2013, 21:47:43 »

czytam i czytam i wszystkie posty maja sens...co za nudziarstwo

http://www.wimp.com/electricalfireball/

nie mato, ajk piekne katastrofy ( o ile oglada sie je zza okna  :D  )
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 11, 2013, 20:27:07 »

albo skubac po kawalku.
jak twoje drzewo to bym przez 4 lata pisal podanie zeby zcieli galezie zagrazajace lini , pryjada za rok , za 2 lata rozbierzesz reszte jusz pilarka i bedziesz doswiadczony i pelnoletni  ;) 8).

Albo energetyka zrobi jesccze ladniejsza PALME
z uprawnieniami European Treeworker / Germany
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 11, 2013, 23:06:08 »

za dwa lata TJ bedzie pelnoletni? nie wiem, jaka to data, ale na pewno ten dzien zapisze sie zlotymi zgloskami w historii polskiej arborystyki.

TJ

« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 12, 2013, 09:32:08 »

Za rok, a ja Adamie poraz kolejny nie rozumiem Twojego problemu / żartu wobec mojej osoby... ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2013, 16:17:11 wysłana przez TJ »

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 12, 2013, 16:09:48 »

Żarty przecież ,zrozumiesz jak będziesz starszy :P Zresztą Adam ma rację że zaczynając tak młodo masz predyspozycje do zostania naprawdę znakomitym fachowcem (jak przeżyjesz oczywiście ;) ) Nic tu złośliwego nie widzę.
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 12, 2013, 23:41:33 »

Za rok, a ja Adamie poraz kolejny nie rozumiem Twojego problemu / żartu wobec mojej osoby... ;)
jak sadze, miales okazje sie przekonac, ze kazde sensowne pytanie traktuje powaznie i odpowiadam na nie zgodnie z moja najlepsza wiedza. czasem robie sobie jaja, ale ode mnie nigdy nie uslyszysz "wejdz na gruszke, rzuc urobek na druty i pobujaj slupem az urobek spadnie. jak bedzie sucho nic ci sie nie stanie, jak bedzie padalo ubierz sobie kaloszki - spoko, porazone pradem nerki i watroba wysiadaja dopiero po jakims czasie, na razie nie masz sie czym przejmowac."
a wracajac do postu Beny'ego - faktycznie jest w moich nieszczesnych dywagacjach pewna nuta zazdrosci - gdybym ja zaczal w Twoim wieku - ho ho! ( tutaj napisalem kilka scenariuszy dot. "ho ho" ale jestem przesadny, wiec scenariusze wymazalem i odpukalem w niemalowane).
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 14, 2013, 22:57:19 »

po zastanowieniu jestem wdzieczny TJ, ze wyciagnal ta paskudna gruszke. to jest takie drzewo, o ktorym pisze "ogrodkami" od bardzo dawna, male, zapyziale, zadne SRT,DRT albo inne malpie sztuki na tym nie dzialaja, zadne smukle licealistki nie beda sie przechadzac przy plocie - proza zycia arbortsyty - all guts, no glory. jak ktos ma komornika na karku, to rzuci linie telefoniczna, rozbierze plot, walnie tym syfem o ziemie, skasuje nedzne grosze i pomysli sobie "trzeba bylo zostac hydraulikiem".

TJ

« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 15, 2013, 08:36:57 »

Ja pasuje, elektrycy przyjęli wyzwanie. ;)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45