Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: treepedo  (Przeczytany 1207 razy)

treepedo
« dnia: Luty 17, 2013, 14:49:46 »

przesylam linka na "treepedo", takie gizmo, ktore ulatwia przeciaganie liny.
na zdjeciu moje wlasne "treepedo"  ;D

Treepedo Rope Access System

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: treepedo
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2013, 14:51:18 »

cos z tymi zdjeciami...

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2013, 17:54:01 »

nie klinuje się w gałęziach ?

z rzutką nie jest fajnie jak utknie w rozkrace

jak to ,, torpedo '' jest mocowane z liną ?
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2013, 21:57:57 »

moje jest mocowane jak widac na obrazku, wiercisz dziure w czarnym, przeciagasz linke, wiazesz na linie (kluczka dziala), nasuwasz czarne na line i "do gory". prawdziwe treepedo jest za 120 dol, w zwiazku z czym nie wiem jak jest mocowane, bo mnie na taka wiedze nie stac niestety  :-[
sam pomysl jest naprawde doskonaly, nawet juz nie probuje przeciagac "golej liny", oslona, nawet byle jaka (jak moje torpedo) ogranicza mozliwosc zablokowania liny do minimum.  :D
ja nie probuje przeciagac rzutki przez "rozkraki", to jest strata czasu (albo rzutki - rzutek nie kupuje, tylko zbieram po drzewach- zupelnie powaznie). jak rzutka nie przejdzie tam, gdzie ja chce, opuszczam do ziemi, odwiazuje i rzucam jeszcze raz. mam "bigshot", pracuje jak marzenie.
jest niestety sporo nawiedzonych, ktorzy naogladali sie filmikow na youtube i "rzucaja rzutki jak sam Berndt Strasser"-przynajmniej w swoim przekonaniu. konczy sie to przewaznie zalosnie (mam cala kolekcje idiotow, ktorym strzepywalem popiol z papierosa na glowe, kiedy robili swoj zalosny "footlock") a bardzo czesto tragicznie - idiota nie chce przyznac, ze rzucal calkiem gdzie indziej niz mu sie zaczepilo, ze wstydu udaje, ze tak mialo mu sie zaczepic...a potem jest zbiorka funduszy na wozek inwalidzki.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2013, 22:07:38 »

kazdy tak potrafi...

Treepedo Rope Access System

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2013, 22:31:47 »

też strzelam z big shota ale często odbije się rzutka od konara i ląduje gdzie indziej

a w nieprzewidzianym miejscu właśnie dochodzi do zaczepów

jak procentowo sprawdza się w sprawie zaczepów torpedo ?
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2013, 22:36:59 »

Widziałem już jakiś czas temu ten przyrząd pod nazwą "rope armour" czy jakoś tak, ale jest droższe niż rzutka więc nie słyszałem żeby ktokolwiek to kupował.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2013, 00:58:25 »

też strzelam z big shota ale często odbije się rzutka od konara i ląduje gdzie indziej

a w nieprzewidzianym miejscu właśnie dochodzi do zaczepów

jak procentowo sprawdza się w sprawie zaczepów torpedo ?
jak sprawdza sie prawdziwe "treepedo" nie wiem, bo nie mam (jak wspomnialem). moje, to ze zdjecia  :D sprawdza sie w 90%, nie probuje juz nawet przeciagac liny bez takiej koncowki. dla wyjasnienia, ja sobie toto zrobilem z plastikowej koncowki z trzonka od grabi   :D , ale na pewno mozna sobie zrobic cos lepszego. osobiscie bardzo zachecam do stosowania takiej badz podobnej oslony na koncowke przeciaganej liny. zakladam calkiem sporo lin kierunkowych, uzywam srednicy 0,75 cala - moje "torpedo" tez doskonale sie w tym wypadku sprawdza.
jezeli rzutka "laduje gdzie indziej", odwiazuje po opuszczeniu na ziemie, zwijam linke i strzelam az do skutku, to znaczy, az mam linke dokladnie tam, gdzie zamierzalem i wtedy zakladam line do przeciagniecia (z torpedo). na wszelki wypadek, nie zabieram ze soba drzewolazow  ;D
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2013, 01:06:04 »

Widziałem już jakiś czas temu ten przyrząd pod nazwą "rope armour" czy jakoś tak, ale jest droższe niż rzutka więc nie słyszałem żeby ktokolwiek to kupował.
jak wspomnialem, "treepedo" jest absurdalnie drogie  >:(
co nie zmienia faktu, ze taka oslona na koncowke przeciaganej liny jest bardzo pomocna. nie widze powodu, dla ktorego nie moznaby produkowac takiej "tutki" zakonczonej jak kula karabinowa  np. z PCW za powiedzmy 5PLN/szt. rynek zbytu jest oczywiscie "niszowy", stad pewnie brak takiego produktu na rynku i moje podejscie "bacy, co to sobie buta glizda zawiazal z braku sznurowadla"  :)

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2013, 08:27:59 »

Swego czasu miałem zawsze przy sobie stożkową końcówkę którą nakładałem przed wciągnięciem liny na linkę do rzutki potem wiązałem linę i nakładałem końcówkę. Ta sama zasada. Nakładka to część końcówki od sylikonu. Sprawdzało się bardzo fajnie w niektórych sytuacjach.

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2013, 20:01:39 »

dzisiaj jest niedziela, ale jutro sprobuje  :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45