Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Drzewa zamiast ekranów przy drogach ?  (Przeczytany 1380 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Drzewa zamiast ekranów przy drogach ?
« dnia: Styczeń 01, 2013, 17:30:51 »

coś drgnęło chyba , ale już druga strona czyli producenci zaczynają jęczeć

http://www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/drzewa-zamiast-ekranow-przy-drogach,287436.html

Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
Odp: Drzewa zamiast ekranów przy drogach ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2013, 19:57:24 »

Wg mnie drzewa pzrewyzszaja bardzo  te płyty, przedewszystkim dlatego ze  wyłąpują pyły i  CO2 z otoczenia, druga ważna też sprawa ze tworzą dużo lepszą ochrone pzred wiatrem niż  mury i takie płoty, aby  mur dorównał zatrzymywaniu wiatru musi byc conajmneij o połowę wyższy od drzew czy krzewów.
Nast sprawa duzo łądniej wygladaja  drzewa i daja zwierzetom  schronienie.

Dziwi mnie  że wycinali drzewa przy drogach a potem nasadzaja nowe :o  Topo cholere było wycinać?

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2013, 20:29:45 »

Nie można ograniczyć się do jednego (drzewa) czy drugiego (ekrany) wszystko ma swoje plusy i minusy. Ktoś słusznie zauważył w komentarzach iż żadne drzewo nie uchroni przed wtargnięciem zwierzyny na jezdnię co jest dość niebezpieczne dla kierowców.
Idea fajna lecz wszystko z głową wg mnie.

piotr880

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2013, 20:44:14 »

@Lobo rozumię że może jeszcze w głowie wielu i Twojej szum szampana , huk ogni sztucznych

ale ja pitolę - ekran to ekran a siatki i przegrody do inna inszość chyba ?

bywasz czasem choćby u naszych zachodnich sąsiadów i jadąc autobaną widziałeś ogrodzenia z siatek i żerdzi - a ekrany w bardzo niewielu miejscach ?

na wszystko jest czas

Pabianice

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2013, 21:03:21 »

Uważam że mój stan umysłu jest w dość dobrej kondycji, pomimo tego nie potrafię rozkminić o co Ci chodzi w powyższym poście.
Co do tematu uważam iż potrzebne są zarówno ekrany jak i drzewa zależnie od sytuacji.

piotr880

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2013, 21:11:27 »

ekran to ekran a siatki i przegrody do inna inszość chyba ?

bywasz czasem choćby u naszych zachodnich sąsiadów i jadąc autobaną widziałeś ogrodzenia z siatek i żerdzi - a ekrany w bardzo niewielu miejscach ?

wynika z tego że albo znowu nabijanie kasy producentom i firmom montującym , albo normy , badania hałasu i natężenia ruchu psu na budę się zdają ,

ile można wyremontować dróg za zmarnowane pieniądze ?

nie chcę wyrokować , ale jak to w Polsce bywa - lizanie dypy Unii i podwyższanie norm - ot tak , a co

lub zagrywki ,, kopertowe ''

a gdzie eko oszołomy i ich ptaszki czy inne zające ?- za mało krzyczeli , za dużo dostali i to im mordy zamknęło

nerwowy jestem - próbuję palenie rzucić  :-[ :-[

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2013, 21:40:48 »

Ale wystarczy  zamontować siatki przy drogach i obsadzić krzewami i dzrewami, będzie taniej, ekologiczniej, z pożytkiem dla naszego zdrowia , z pozytkiem dla zwierzat, a co jeszcze ważne a nigdy nieporuszane-

- Przy drogach są głównie pola uprawne, drzewa wyłąpia całysyf jaki sie dostaje na pola  a co za tym idze donaszych żoładków!!!! Tego nikt nieporusza, nikt sie tym nieintersuje i niemysli w tem sposób. Zastanawiał się który kolwiek z Was  nad tym, ile to spalin i metali cięzkich wchąłnaiamy z drogi, właśnie pzrez to ze  nic niezatrzymuje  tego syfu przed wnikaniem w rośliny?????????!!!!
Rośliny  rosnace przy drogach  maja przekroczone kilkukrotnie normy metali ciężkich, zwiazków trujacych  i innych niz te na ubczu czy pod lasem!!! i to nie przez  opryski i nawozy sztuczne ale przez spaliny.

Ogarnijcie sie ! ekrany wam wyłapią te pyły  i gazy??????
Bronicie  wycinania drzew bo ekoligia ,bo to szkodzi  środowisku, bo szkoda kazdego drzewa, bo za duzo korony wycieli , bo ogowili,  bo  daja nam tlen, a o tym jakze ważnym aspekcie  waznym dla naszego zdrowia i naszych dzieci zapomnieliście.  :o
K...a, ustawa powinna wejsc żeby   od drogi sadzić kilkunastometrowe  pasy zieleni, jeśli   przy drodze są pola uprawne.

Podobnie  było po powodziach, powycinać drzewa przy rzekach bo kozrenie ryja kanały i osłąbiaja wały!!!! A przeciez korzenie trzymają wały w kupie,  włądze sie tłumacza ze za drogie sa sadzonki  dzrew ,a w szczególnosic drogiesa sadzonki  dzrew któe tamlubią rosnać- Wierzb!!! a przecież wystarczy byle patyka wsadzić  i juz jest sadzonka, z jednego zciętego dzrewa możan zrobić kilka tysiecy sadzonek.
No ale nasz mądry  kraj twierdzi że to jest za drogie. :o :o :o
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2013, 14:44:35 »

"Co do tematu uważam iż potrzebne są zarówno ekrany jak i drzewa zależnie od sytuacji."
I tyle.
Musze jednak dodac, ze aleja drzew jakos mi sie lepiej jedzie niz betonowym korytem  :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45