Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: certyfikaty sprzętu [ ,, na papierze '']  (Przeczytany 2868 razy)

Wir

Odp: certyfikaty sprzętu [ ,, na papierze '']
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2014, 20:52:40 »

Czyli kto w Polsce może sprawdzić sprzęt i wystawić odpowiednie papiery? Oprucz firmy na P.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
DREVO

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2014, 21:03:29 »

Każda firma wydaje stosowne certyfikaty po odpowiednim szkoleniu i zdanym egzaminie.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 18, 2014, 23:44:41 »

to jest bardzo rzeczowa i elegancka dyskusja miedzy fachowcami...
moje pytanie jest jednak troche inne, " jakie przepisy bezpieczenstwa obowiazuja pracownikow masakrujacych drzewa w Makowie Mazowieckim"?
prawo, ktore nie obowiazuje powszechnie nie jest prawem, nie moze byc tak, ze sa ludzie, ktorzy dyskutuja okres przydatnosci profesjonalnego sprzetu zabezpieczajacego oraz inni, ktorzy robia dokladnie to samo (pielegnuja drzewa), ktorzy nie maja ani sprzetu zabezpieczajacego, ani przepisow i niczego nie dyskutuja!!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 19, 2014, 08:05:55 »

w Polsce jakiekolwiek przepisy bhp obowiązują tylko tych, których najedzie Państwowa Inspekcja Pracy. Będąca w większości pozostałość może mieć certyfikaty, normy i przepisy głęboko w miejscu. którego uprząż nie zasłania.

PIP nie jeździ po Polsce i nie wypatruje "co się tu robi i jak na tym naszym terenie", ale bazuje na donosach, ewentualnie dużych budowach i przedsiębiorstwach stacjonarnych - tak, jak jest łatwiej.

Arborysta w Polsce mógłby ściąć palmę na Rondzie de Gaulle`a w Warszawie w samej spódniczce z palmowych liści przy pomocy maczety, a i tak nikt by go raczej nie skontrolował pod kątem bhp.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 19, 2014, 14:52:27 »

;D ;D
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 19, 2014, 16:32:01 »

Każda firma wydaje stosowne certyfikaty po odpowiednim szkoleniu i zdanym egzaminie.
Czy każda to nie jestem pewien.Z tego co mi wiadomo to na pewno Petzl i Singing Rock organizuje takie szkolenia.Słyszałem coś jeszcze o CT(Climbing Technology).Może zagranicą więcej firm prowadzi tego typu szkolenia np DMM,Kong?Czy też firmy stricte produkujące sprzęt do arborystyki.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 19, 2014, 16:39:48 »

Wydaje mi się że tak. Nie wyobrażam sobie innej opcji.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 19, 2014, 21:20:05 »

sprawdzilem sobie na wyrywki Crolles (siedzibe Petzla) i Llanberis (siedzibe DMM) - bardzo piekne miejsca, uwazam ze kazdy powinien tam sobie pojechac na jakis kurs albo nawet dwa.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45