Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Praca w koronach a przepisy  (Przeczytany 2478 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Praca w koronach a przepisy
« dnia: Marzec 05, 2010, 06:26:31 »

jak ma się sprawa z uprawnieniami pilarza a pracą w koronach drzew , czy są już konkretne przepisy

oraz kolejna sprawa - w zasadach bezpiecznej eksploatacji pilarki jest podane -- zabrania się pracy pilarką powyżej wysokości wyciągniętych ramion [ może coś pokręciłem ] ale chodzi mi o przepisy bhp - to nijak ma się do prac w koronach , lub ogólnie na linach ?

już zaczynam się gubić
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
Re: Praca w koronach a przepisy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2010, 17:00:31 »

za tydzien bede po szkoleniu - wiec bede wiedzial dokladnie jak wyglada praca na dole - jesli chodzi o to co nas bardziej interesuje (czylii praca w koronach i bhp tam ) to niech wypowie sie ktos kto ma kursik arborystyczny ......

piotr880

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2010, 06:11:23 »

odpowie ktoś wreszcie jak się ma sprawa z pracami w koronach drzew [ w dostępie linowym ] , uprawnienia ? , czy są inne niż w przemysłówce ?

oraz co z przepisami dotyczącymi pracy pilarką spalinową generalnie , oraz również  w koronach drzew -- chodzi mi o przepisy  :?:

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2010, 22:02:37 »

Jak narazie praca w koronach drzew nie doczekała się własnych przepisów. Wykorzystuje się przepisy z wysokościówki przemysłowej (prace na linach, tylko, że tam wskazana jest praca z użyciem 2 lin - jednej roboczej i drugiej bezpieczeństwa wpinanej przeważnie w kolucho na plecach w uprzężach przemysłowych z częścią piersiową) oraz z leśnictwa (praca pilarką oraz zbiór szyszek z drzew stojących, ale co do zbioru to prawie nic tam nie ma, tyle, że musi być 2 zdrowych facetów, drzewołazy/drabiny, pas biodrowy, lina, lonża, i db pogoda).
Póki co jedynym wyjściem jest bliżej niesprecyzowana furtka jaką jest 'tymczasowa praca na wysokości', która dopuszcza krótkotrwałą/doraźną pracę na wysokości z użyciem 'sprzętu dostosowanego do charakteru wykonywanej pracy. (...) Lina robocza musi być wyposażona w bezpieczne środki wejścia i zejścia i mieć samoblokujący się system zapobiegający upadkowi; narzędzia muszą być mocno przytwierdzone do uprzęży.'  Co ważne: " W szczególnych przypadkach, gdy z oceny ryzyka wynika, że użycie drugiej liny spowodowałoby pracę bardziej niebezpieczną, użycie pojedynczej liny może być dopuszczalne, jeżeli zostały przedsięwzięte odpowiednie środki zapewniające bezpieczeństwo".

Źródła: materiały szkoleniowe ET; Arborystyka A.Skup; BHP w praktyce B.Rączkowski, Instrukcja BHP w leśnictwie.

piotr880

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2010, 22:06:11 »

to znaczy
 nic nie znaczy

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2010, 22:20:55 »

pierwsze zdanie poprzedniego mojego posta: Jak narazie praca w koronach drzew nie doczekała się własnych przepisów.  też śledzę ten temat i czekam aż coś się ruszy w sprawie przepisów. Doszły mnie słuchy z trzeciej ręki, że ktoś już nad tym pracuje. Ale co, gdzie, jak, to nie wiem dokładnie. Jak będę wiedział więcej to dam znać.

ArboLid

• Robie to co naprawdę Kocham!
Odp: Praca w koronach a przepisy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2015, 20:16:37 »

Cos ruszylo w temacie?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45