Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Do dołu

Autor Wątek: Rębak  (Przeczytany 18729 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: Rębak
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 16, 2012, 12:54:58 »

nie

u mnie jeszcze stary panel jest bez elektroniki [ całe szczęście ]

Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 16, 2012, 13:58:21 »

Ja osobiscie uwazam ze 150euro plus wysylka to sporo jak na taki pierdolnik. wedlug mnie wywalic caly ten modul na smieci i zakupic zwykle kontrolki cisnienia oleju zapchania filtra temperatury i ladowania plus stacyjke . koszt moze 50zl i robisz wszystko sam a jak nie to narysuje ci schematy i ogarniesz to w garazu. licznik motogodzin masz prawdopodobnie podlaczony pod zaplon ze stacyjki zeby tak jak mowil piotr krecic godzinki. licznik ten dostaje 12v i sie kreci nie dostaje sie nie kreci. wiec musisz go podlaczyc pod obwod wzbudzenia alternatora. napewno pod zegarem masz przewody wyciagniete orginalne bo watpie aby ktoc wycinal. otworz ta tablice sterownicza i przeslij zdjecia to bedziemy cos wiecej wiedziec. pozdro i sluze pomoca
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 16, 2012, 15:59:21 »

witam, poszukuje instrukcji obsługi do rębaka t&s 500MB/3

piotr880

« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 16, 2012, 16:31:31 »

w sprawie T S nie pomogę , mało miałem z nim styczności

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 16, 2012, 17:24:06 »

Bobson chyba masz rację i tak też zrobię . Stacyjka jest ok. zostawie ja w tej obudowie co jest a kontrolek to nazbieram u siebie ile tylko trzeba będzie powierci sie otwory i powpina i będzie śmigać . Czytałem też o brzęczku w którymś z twoich postów , jak to masz wpięte pod każdą kontrolkę idzie przewód ? jeśli nie to napisz co i jak masz to podłączone i czy w czasie załączenia zapłonu jak swiecą kontrolki a silnik jeszcze nie gada to ten brzeczek też wkurza ucho ?  :D czy może inaczej jeszcze jest to rozwiązane . A propo kontrolki ładowania , przez nią puszczałeś wzbudzenie czy podłączałeś do alternatora jest tam chyba cztery przyłącza i jak sie nie mylę to jedno jest właśnie do kontrolki .
Jest jeszcze jedno dodatkowe wyjście z alternatora(obok kontrolki te dwa koło siebie ) gdzie wychodzi 12v  do czego a raczej co z niego jest zasilane ?
Jutro sprawdzę gdzie i do czego u mnie jest to wpięte .
Martwi mnie też noostres  zasilanie do niego niby dochodzi , pali się zielona dioda na płytce ale nie działał i jakoś tak nie byłem pewny czy może też przez to że ten układ w stacyjce był spierdzielony . Muszę to doprowadzić do ładu i po nowym roku ruszyć z nim do lasu i niech sie odrabia  ;)
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 16, 2012, 22:22:52 »

bartkor jak instrukcji google nie znalazlo to nie znajdziesz. jesli potrzebujesz cos konkretnego to pisz napewno pomoge. glowna skarbnica wiedzy to katalogi czesci zamiennych.
tomek a powiedz mi skad jestes brzeczyk jest podpiety tak ze wzbudza sie dopiero po  uruchomieniu silnika zeby nie wkurwial. ale mozesz podlaczyc na krotko i zalozyc dodatkowo test. jak bede na komp to ci namaluje wszystko i wysle co i jak.
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 16, 2012, 23:19:15 »

Mieszkam okolice Wołczyna Opolskie. Rębak kupiłem Dzięki wypowiedzią i filmikom Piotra .Tylko takie a raczej jego informacje w sieci znalazłem.Myślę że był to trafny wybór i wszystko było by dobrze gdyby sprzedawca nie chciał sie połakomić na nowe aku z rębaka które chciał do busa adoptować i w tym momencie narobił mi i sobie bałaganu źle podłączając (zmienił bieguny) i poszło się trzepać większośc elektroniki i stąd moje problemy . Mechanicznie zrobię wszystko ale niestety elektronika to już nie moja półka  i jestem z tego cienki i to bardzo z tąd moje problemy . 
jak pomylic rebak z UFO
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 01, 2013, 16:30:17 »

kawalek noza przelecial 400m i wpadl babci przez dach do sypialni - z rebakami nie ma zartow!

« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 02, 2013, 19:25:20 »

wreszcie w temacie. mam Carlton 1790, 9 cali (23cm) silnik diesel Kubota 88KM, dwie rolki podajace, gorna podnoszona hydraulicznie. Bardzo go lubie, naped pompy hydraulicznej jest z silnika, co pozwala na wlaczenie hydrauliki bez koniecznosci wlaczenia sprzegla (bardzo pomaga przy czyszczeniu jak sie zatka badziewiem). Dwa noze na tarczy, tarcza 300kg, pelne obroty silnika 2500. podaje automatycznie w funkcji "autofeed". To jest jedyny znany mi rebak, ktory bierze tyle, ile ma napisane (9cali - zrebkuje 9cali z suchym debem wlacznie). Ma tez swoje wady- jest bardzo duzy i ciezki, ale nic nie jest za darmo
Carlton 1790 Wood chipper.

bardzo ladny clip, cos jak ogladanie trawy, ktora rosnie albo schnacej farby (polecam ochrony sluchu).

piotr880

« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 02, 2013, 19:39:16 »

88 KM to dużo jak na 23 cm zrębkowania

robiłem na SCHLESINGU  i moc miał mniejszą od Twojego a przerabiał grubsze ?[ czemu taki przerost mocy ? ]

mój jest mniejszy , ale też nie mam się czego wstydzić   ;)

jaka waga Carltona ?

podaje automatycznie w funkcji "autofeed"
czy to nazywa się system przeciw przeciążeniowy [ ,, no stress '' ]

co masz na myśli ,, że jak się zatka badziewiem '' ?- nie bardzo łapię o co chodzi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 19:41:01 wysłana przez piotr880 »

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 02, 2013, 20:14:47 »

moj pickup ma 4,3l, rdza go zzera, ale pali gumy, witaj w Ameryce.
AC/DC- Highway To Hell Music Video

« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 02, 2013, 20:32:43 »

Adam no fajna zabawka :) Ja swojego rębaka  myślę do połowy miesiąca w końcu poskładam do kupy i wytestuję . Zamówiłem jednak oryginalny panel i mam niebawem dostać , a i noże dziś też zostały w końcu wysłane do mnie .
Apropo Pany jak to jest z samosiejkami sosny na prywatnym polu ?
Mam małe zlecenie na wykarczowanie ok 3 hektary ok 15-letniej  samosiejki sosny . Jest tego tam trochę . Miejscami co 3-5 m sztuka a miejscami ( w większości co 1-2m ) Jak dla mnie szkoda już takiego młodnika ale gość się uparł i co zrobić . Teraz tylko czy na prywatnym też potrzebne na to zezwolenie czy nie ? Nie chciał bym się wpakować w jakieś bagno .
No i teraz ile zaśpiewać gościowi za taką robotę :)

Jutro wstawię fotki jak to wygląda

Po oględzinach to aż szkoda tego kasować

Sporo tego jest . No ale cóż skoro trzeba to czemu mam nie zarobić :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 12:12:53 wysłana przez tomek0267 »
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 02, 2013, 22:45:44 »

Z tego co wiem musi mieć pozwolenie na każdą szt powyżej 10 lat. Jak miałem zlecenie od gminy na 1.5 ha to było np klon jawor 389 szt (wyliczenie obwodów) plus drzewa do 10 lat potem następny gat i tak do końca .
Podobno chłopak z urzędu spędził tam trochę czasu 8)
Pozdrawiam Szymon

piotr880

« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:44:05 »

tak naprawdę nikt Tobie nie odpowie docelowo co i jak

w/g mojego [ kilkudniowego doświadczenia  ;) ;) :-* :-* ]zrób po mojemu

wycinasz najcieńsze ,

kolejne grubsze robisz tzw . cięcie próbne

= wycinasz takie co w/g Ciebie może podpadać pod ustawę o ochronie przyrody[ponad 10 lat] i liczysz przyrosty roczne

według tego cięcia lub kilku pomocniczych masz jasność co można a co nie

w sosnach jest to bardziej proste

albo bierzesz na umowę docenta , doktora , czy innego eksperta bulisz za inwentaryzację [ czort wie jak ją nazwać ] włącznie z ekspertyzą dendrologiczną , ekologiczną , ichtiologiczną  i uj wie jaką jeszcze

płacisz XXXXX tysięcy i robisz spokojnie

cenowo - hm co łaska ?

miałem podobne dylematy - zależy kto i ile chce zapłacić

może być za wycinkę 5 tysi + rębak a równie dobrze 15 000 -[ licz za  hektar ] - jest alternatywa w odzysku drewna zrębkowanego plus dopłata ze strony zleceniodawcy ale to ciężkie tematy

tutaj nie mogę doradzić
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 20:46:32 wysłana przez piotr880 »

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:37:17 »

policz sobie po okolkach nic nie musisz ciac aby ustalic wiek sosny
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Do góry

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45