Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: OBUWIE  (Przeczytany 8622 razy)

Beny

• ISA certified
Odp: OBUWIE
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 19, 2015, 02:20:39 »

@ wojciech k , nie miałem jeszcze tych butków ,jeden ze znajomych ma i twierdzi że lubi je bardziej niż odpowiednik Arbpro.
Co wiedziałem powiedziałem  ;)

Przy okazji zamieszczam pochwałę dla butów Meindl Airstream, przetrwały zimę bez szwanku,
bardzo komfortowe, świetne do pracy na ziemi. Z drzewołazami dają radę choć stosunkowo mało tak pracowałem przez zimę.
Przemokły mi tylko raz i lekko, po dniu w topniejącym śniegu.
Patrząc po butach znajomych mają dlugą żywotność.
Do pracy w koronie to już niezbyt mi pasują ale to w końcu antyprzecięciowe więc trudno by było innaczej.
A no i przy mniej niż -15 C steel toe to słaby pomysł. W takich przypadkach zakładałem inne buty. Myślę że tak do -10 można smiało w nich robić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2015, 02:23:36 wysłana przez Beny »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 20, 2015, 21:04:34 »

Mam te Salewy. Zrobiłem w nich kilka drzew i na razie nie mogę narzekać. Wygodnie się w nich chodzi (kilka godzin w górach) jak i robi w zestawieniu z drzewołazami.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 30, 2015, 14:02:58 »

witam jeszcze w starym roku i mam pewne zapytanie do dystrybutorów firmy Pfanner w Polsce odnośnie opisu tego obuwia

http://www.2forest.pl/product-pol-393-Buty-Tirol-z-dlugimi-kolcami-Silvretta-.html

pisze w nim o skórze o grubości 5 mm

mam to obuwie ale z rakami i 2 lata temu w opisie stało jak byk 3,8 mm !

z tego co wiem to jedyna firma w Europie bodajrze z Szwajcarii wytwarza dla tego obuwia skórę o maksymalnej grubości 3,8 mm = więc skąd ta rozbierzność ?

a może ,,reklama ,, dźwignią handlu i cudowne namnożenie w grubości ?

bo cena powala na kolana

ciekaw jestem odpowiedzi zapytanych
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 16:46:34 wysłana przez piotr880 »
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 30, 2015, 15:24:01 »

wygladaja na idealne obuwie do pielegnacji drzew  ;D

piotr880

« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 30, 2015, 16:17:48 »

Adamie jeszcze masz do jutra do 23/59 możliwość kontynuacji komentarzy ironizujących , pewnie od 00/01 będziesz jeszcze więcej pisał ? = mam nadzieję  :P ;)

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 30, 2015, 16:46:02 »

Dzień dobry,
wszystkie opisy produktów pochodzą prosto z katalogu producenta, czyli firmy Panner.
Aktualny opis obuwia o które Pan pyta informuje o skórze grubości 5mm.
do wglądu pod linkiem:
https://www.pfanner-shop.com/index.php?p=product&id=5&parent=1

Pozdrawiamy
zespół sklepu 2forest.pl

piotr880

« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 30, 2015, 16:55:00 »

czytałem opis

natomiast przy opisie grubości pisze ,,nowe z grubością 5 mm ,, i jest znak zapytania

jak kupowałem swoje stało jak byk że są z najgrubszej garbowanej w Szwajcarii skóry bydlęcej = zapomniałem nazwy

zastosowanej w niektórych miejscach

dlatego obecny opis mnie zainteresował

Proszę w opisie wpisać równierz wagę tego obuwia albowiem cwany producent mało gdzie podaje jego wagę , a ta raczej odstrasza potencjalnych nabywców

- ponad 3 kg ! , słownie = ponad trzy kilogramy !

ale jeśli chodzi o wykonanie i żywotność to Meindl ustępuje

na wszystko jest czas

Pabianice

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 30, 2015, 19:16:14 »

A ja mam protector light haixa. Biegam 2 miesiąc po nasypach kolejowych i jakos daja rade. Jak na razie tylko jedna ryske zlapały w tych kamieniach. A teren hu...wy po maxie. Tylko xastanawiam sie czym je najlepiej impregnować w zimie. Kto takowe uzywa ?
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 30, 2015, 20:50:30 »

Za 1200 zł (średnia cena butów arbo) kupię w sklepie BHP 10 szt skórzanych butów z zabezpieczeniem palców, na przyzwoitej podeszwie. Odpowiednio pastowane wytrzymują w dobrej kondycji pół roku. Wychodzi na to, że przez 5 lat mam nowe buty na nogach.
Dodatkowo pamiętajmy , że wisząca przy uprzęży piła jednym wahadłem może zniweczyć radość posiadacza wypasionego obuwia, robiąć z traperów, sandały. 
Może niekiedy nie warto przepłacać ? Co sądzicie ? 

piotr880

« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:11:04 »

@Suszkin

Dodatkowo pamiętajmy , że wisząca przy uprzęży piła jednym wahadłem może zniweczyć radość posiadacza wypasionego obuwia, robiąć z traperów, sandały. 
Może niekiedy nie warto przepłacać ? Co sądzicie ?

nie rozumię , może jaśniej ?

buty ,,trapery ,, są z wkladką antyprzecięciową o to chyba chodzi

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:27:12 »

Piotr, mam na myśli wysokie cholewki, szczególnie w prawym bucie. Ja przy uprzęży mam dosyć ciasno podwieszoną piłę jednak przy np podchodzeniu jej łańcuch często ociera się o elementy buta.

piotr880

« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:44:55 »

też tak mam ale obuwie drugi rok i ma kilka , dosłownie kilka rysek

które sa od łażenia po ziemi z urobkiem i wysoko ściętymi samosiewkami

na wszystko jest czas

Pabianice

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:46:50 »

A ja uważam że lepiej chodzić przez 2-4 lata w może i drogich ale maksymalnie wygodnych, bezpiecznych, i czerwonych (pasujących do spandexu) butach niż co pół roku zmieniać zajechane badziewie na nowe... badziewie. Ja etap używania "józefów" mam za sobą i nigdy więcej. Tani badziew z reguły kupuje się w firmach pracownikom (aby na sztukę), są oczywiście wyjątki ale to rzadko. Najważniejsze że jest wybór - możesz pomykać w opcji budżetowej, a równie dobrze w opcji hi-end. Co komu pasuje  ;)

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 30, 2015, 23:36:31 »

No to jak ? Impregnował ktoś czymś te haixy? Bo nie wiem czym zadziałać żeby nie zaszkodzić .

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 30, 2015, 23:50:14 »

Jak chcesz niskim kosztem to umyć i na wierch walisz "crazy oil" z coccine albo coś podobnego.

Jak chcesz kompleksowo i porządnie to najpierw myjesz tym http://multirenowacja.pl/mydlo-do-skor-regenerujace-100ml-avel.html (może być inne, byle do skór), potem traktujesz tym http://multirenowacja.pl/protector-hp-oil-tluszcz-spray-250ml-saphir.html i na suche warunki wystarczy, ale tu jest Polska więc warto zaaplikować na koniec to http://multirenowacja.pl/tarrago-trekking-dubbin-mink-oil-tucan-100ml-pasta-olejowa-do-butow-trekkingowych-idealna-impregnacja-butow.html
Drogi zestaw ale wydajny bo impregnujesz max. kilka razy do roku więc może wystarczyć i na cały okres użytkowania butów. Od moich odpadły podeszwy a skóra wciąż była w świetnym stanie.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45