Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Ile zarabia arborysta w PL ???  (Przeczytany 13502 razy)

Duzy

• Gość
Ile zarabia arborysta w PL ???
« dnia: Listopad 12, 2010, 11:31:51 »

Witam. Wiem, temat rzeka, sam nie lubię jak ktoś zadaje takie pytania, tak samo ile wziąć za to drzewo lub za to zlecenie. Mimo to potrzebuję informacji w jakich przedziałach zarabiają arboryści na umowę o prace lub zlecenie.
Dzięki z góry z odpowiedź.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Lobo

• Administrator
    • Timber
Re: Ile zarabia arborysta w PL ???
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2010, 12:23:59 »

Na Alpinwork uczestniczyłeś w rozmowie na taki sam temat - nie został wyczerpany?

Duzy

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2010, 13:44:52 »

Moim zdaniem nie został wyczerpany. I nie do końca był to taki sam temat.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2010, 22:16:16 »

w zależności od ciągłąści pracy , trudności zleceń
 od 2000 +++++++++++++++++++++++

ważne czy zlecenie oficjalne  czy uboczne
 dużo zależności , dużo wydatków
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Duzy

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2010, 22:34:39 »

Może inaczej. Pracuje ktoś z Was w firmie i jest zatrudniony na umowę o pracę? Pełny etat 40 godzin tygodniowo itd ?

piotr880

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2010, 12:46:53 »

Ja pracuję ,
 ale o co chodzi ?

socjal pełny , 40 godzin tygodniowo

na wszystko jest czas

Pabianice

SMUGA

• Ochrona Zadrzewień Krajobrazu Kulturowego.
  • Wojtek Misior, Warszawa / Mazowsze
    • BARIBAL
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2011, 17:24:27 »

Panowie...

Zadajcie też takie pytanie trochę od "dupy strony":
Jaką stawkę za pielęgnację drzewa powinien podać Wasz pracodawca, by wygrać przetarg bądź zlecenie tak, by mógł dać Wam robotę i wypłacić Wam satysfakcjonującą Was kaskę po tygodniu (bądź miesiącu) pracy...

pozdr./Wojtek Misior, Warszawa
pozdr./ Wojtek Misior
Odp: Ile zarabia arborysta w PL ???
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2011, 20:30:12 »

sobotnia wyplata zmusila mnie do refleksji a mianowicie:
w zeszlym miesiacu w ciagu 5 dni przeswietlilem 100 drzew  9 wycialem  50 klonow kulistych zrobilem na "kulke" dodam iz na jeden klon przeznaczone bylo 20 minut co w sumie daje 1000  co jest rowne trzem dniowka, Z dojazdem klony robilem 10rh
by bylo szybciej wynajeta byla zwyzka ktora pracowala 15 rh. Mam z pracodawca ustalona stawke od drzewa stawka jest jednakowa  , niezmienna , niepodlegajaca negocjacji. W sobote dowiedzialem sie ze kase jaka firma uzyska za wykonana przeze mnie prace nie pokryje kosztow wynajmu zwyzki. Rece opadaja.
smuga zadal pytanie po jakich stawkach pracodawca ma wygrywac przetarg by zadowolic pracownika a ja zadaje pytanie jaki jest sens przelewania z pustego w prozne? sytuacja jaka panuje od 5 lat jest dosc dziwna  12 lat temu stawki za koszenie trawy na terenie miejskim byly wyzsze a koszty o wiele mniejsze. dzisiaj by firma utrzymala sie na rynku schodzi z cenami  w dol jedna przed druga czesto robiac po kosztach.
Nie wiem jak u innych ale u mnie zarobki relatywnie sa mniejsze niz rok czy tez dwa lata temu i nie chodzi mi tu o moje wygorowane ambicje czy tez zachciejstwa. Tak mam po prostu
ja na dzis widze taka zaleznosc:
firmy by utrzymac sie na rynku  schodza z cen , pewne roboty wyliczajac gowniano, boja sie wypac z rynku a tym samym utracic referencje tak wazne w przetargach publicznych
robia to kosztem pracownikow
wiele we mnie na dzis rozzalenia i takiej zwyklej niezgody na to co mnie spotyka , na ludzka glupote, drozyzne i tlumaczenie ze by utrzymac sie na rynku Tak trzeba. Nie jestem przekonany czy tak trzeba czy to tez jest wynik dzialania nieodpowiedzialnych wlascicieli firm ktorzy sami sobie strzelaja w stope tylko po to by miec robote
zawsze moge zmienic prace tylko ze tak naprawde nic innego nie umiem robic
pozdrawiam

piotr880

« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2011, 20:57:53 »

tak jest ze wszystkim

zobacz przetargi w budownictwie , leśnictwie itp

mam nadzieję że za 50 lat się to unormuje  ;D

na wszystko jest czas

Pabianice

SMUGA

• BARIBAL
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2012, 13:23:24 »

Znam warszawską firmę, ktora płaci arborystom dniówkę: 180 zł.
Niezależnie od tego czy czlowiek pracuje na górze, na dole, czy tez ma przestój bo pada lub wieje...
Ale wg mnie taka dniówkowa zasada bez rozgraniczenia co robi sie konkretnego dnia, psuje pracowników tej firmy - co zresztą da sie zauwazyc po ich podejściu do pracy.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2012, 06:38:22 wysłana przez SMUGA »
pozdr./ Wojtek Misior
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2012, 18:07:15 »

Dniówka (bez limitu zrobionych szt., max.8 godz.) 180 zł + dodatek (kierowca +"dokumenty") 12 zł.
Nie wiem jak u innych ale u mnie zarobki relatywnie sa mniejsze niz rok czy tez dwa lata temu
nie było jeszcze takiej sytuacji, a od marca mam zamiar jeszcze coś więcej wywalczyć!
Niezależnie od tego czy czlowiek pracuje na górze, na dole, czy tez ma przestuj bo pada lub wieje...
no to super firma! w tym momencie nie chciało by mi się śmigać do góry jeżeli za dołowego zarobię to samo!!!

piotr880

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2012, 18:41:52 »

w moim przypadku wygląda to ,, ubożej '' ale to ,, budżetówka ''- pełny socjal , bhp , itp

soboty wolne , praca na miejscu  - mogło być lepiej ale wciąż szukam

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2012, 14:49:08 »

Niezależnie od tego czy czlowiek pracuje na górze, na dole, czy tez ma przestój bo pada lub wieje...
Ale wg mnie taka dniówkowa zasada bez rozgraniczenia co robi sie konkretnego dnia, psuje pracowników tej firmy - co zresztą da sie zauwazyc po ich podejściu do pracy.

Tak się składa, że w tym czasie kiedy ten temat był gorący byłem w delegacji. I zwrócę się bezpośrednio do kolegi Wojtka - Ja również znam tą firmę, tylko trochę lepiej niż ty i nie jest tak jak opisujesz.

Owszem, są takie wynagrodzenia ale składa się na to wiele czynników. Nikt kto składa na dole gałęzie, albo pomyka sobie tylko samochodem, tyle nie zarabia, tym bardziej kiedy jest przestój (bezpłatnie vs. urlop)!!!

Co do warunków atmosferycznych to pogody sobie nie wybieramy robimy jak wieje i pada, jak jest zimno i strasznie gorąco. Przytoczone wynagrodzenie wynosi ok 3600 zł na 4 tygodnie. Jednak to jest najwyższe i jedyne wynagrodzenie w firmie.

Powiedz coś o tym jak u ciebie się zarabia a nie skupiamy się na innych firmach, z którymi się współpracuje...

Pozdrawiam Kamil
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2012, 18:07:06 wysłana przez kamel135 »
STIHL MS-251

SMUGA

• BARIBAL
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2012, 16:24:40 »

Pozdrawiam Kamil
Nie wiem jak Ty, ale ja znam wlaściciela tej Firmy ponad 15 lat i znam sytuację w jego biznesie przede wszystkim z jego punktu widzenia (choć z punktu widzenia jego pracowników - też znam).
Może się źle wyrazilem, ale chodziło mi o to, ze osoba będąca tzw. "górową", nawet jeżeli pracuje na dole - ma stawkę "górową".
Ja nie zatrudniam stałych pracowników.
Szukam ciekawych zleceń, jak mam pytam tych co sa zainteresowani takim zleceniem, ile chcą.
Wybieram tego, który gwarantuje najlepszy współczynnik C/J/C (cena, jakość, czas) - czasami (ze względu na warunki zlecenia) coś tam kosmetycznie negocjuję.
I zadanie jest realizowane.

pozdr./ Wojtek Misior
pozdr./ Wojtek Misior
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2012, 22:07:47 »

Dlatego pracodawca, któremu zależy na zatrzymaniu pracowników powinien też coś zaoferować tym bardziej, że zatrudnia na umowę o pracę a nie o dzieło, czy zlecenie. Na do skok jest prościej dla zleceniodawcy ale rozumiem, że pracy nie ma tyle, żeby kręcić cały rok. Nie chcę się sprzeczać ale z wielu ludzi, którzy tu pracowało przez kilka lat nie został nikt, a myślę że to właśnie o nich przede wszystkim chodzi :( Robi się naprawdę ciężko...

Pozdrawiam
STIHL MS-251

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45