Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Co jest grane  (Przeczytany 990 razy)

Co jest grane
« dnia: Styczeń 28, 2016, 12:49:19 »

dzisiaj dostałem wyniki przetargu, i nie rozumie jak gość może tak robić. Byłem  na miejscu widziałem 5 szt sporych na cmentarzu między grobami ,bez dojazdu trzeba wynosić do ścieżki ok 50 metrów. Do tego park miejski wycinka -dąb- 6 kubików sekcyjnie lub z kosza. Był jeszcze do wycięcia jesion i do pielęgnacji 5 szt po ok 1,5 kubika. Czy ja przesadzam? Druga w kolejności oferta jest 2 razy wyższa. Może powinno się to jakoś do tego pana skomentować . Czy ktoś się orientuje jakie uprawnienia są potrzebne do pracy w Szwecji w tym fachu? Czy respektują Polskie papiery?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Co jest grane
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2016, 12:53:04 »

Wątek w złym miejscu wiem pomyliłem .......

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2016, 16:06:55 »

Groch z kapustą w tym temacie !

ja nie rozumię , może inni ?
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2016, 16:33:26 »

no sumie to myślałem że jedynie ja nie rozumiem, ale nie chciałem pisać żebym nie wyszedł na głupiego  ;D
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2016, 18:11:50 »

W sumie jak to teraz czytam to też mi się wydaje że napisane to jest strasznie niezrozumiale to jeszcze raz:Do wycinki 5 szt - 4 orzechowce,  1-klon . Wszystkie drzewa o średnicy ok 150 cm. wszystko do zrobienia na cmentarzu między grobami z koniecznością wynoszenia urobku ręcznie ok 50 m (nie ma dojazdu). Druga część pracy to wycinka w parku miejskim: do wycięcia duży dąb (od ziemi do wysokości 2 metry spróchniały),całe  drzewo ma około 6,5 kubika. Jest też do usunięcia jesion o średnicy 120 cm do położenia w całości i 4 jesiony do przycięcia. Całość drewna po wycince do usunięcia. I pytanie czy 4000 brutto to nie za mało za takie cuś? w załączniku jest wynik przetargu.A te dwa ostatnie pytania  z poprzedniego wpisu to chyba są ok?

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2016, 18:35:49 »

Nie jest drogo , wręcz tanio , ale znalazł się ktoś co zrobi jeszcze taniej

w sprawie papierów niech się inni wypowiedzą

moje w  Nieczech wystarczyły , ale to pewnie zależy dla lub u kogo się będzie pracować
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2016, 20:41:05 »

:Do wycinki 5 szt - 4 orzechowce,  1-klon . Wszystkie drzewa o średnicy ok 150 cm. wszystko do zrobienia na cmentarzu między grobami???????????????

orzechy o obwodach 4,5m???????,  takich w Polsce nie widziałem jeszcze 
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2016, 21:05:46 »

oczywiście chodzi o OBWÓD drzew- zwykła pomyłka
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2016, 22:08:51 »

Niektórzy zrobią za drzewo i będą zadowoleni. Ja nie miałem czasu ostatnio obejrzeć roboty wiec złożyłem ofertę w ciemno. Kilkanaście krzaków do usunięcia i kilka małych swierkow drzewo moje krzaki tez. Na osiedlu. Strzeliłem sobie 1925 zł.  Nie miałem mapki zdjęć żadnego opisu.  Nawet urzedas przez tel nie wyjaśnił mi dokładnie co jest do zrobienia. Wynik przetargu......   Wygrała miejscowa firma za 1900zł. Jaki wniosek?  Albo zajebiście wyceniam bez oglądania albo ktoś wpadł na gorącym uczynku przy ustawieniu jakże małego przetargu.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2016, 22:42:26 »

Krew mnie zalewa jak czytam takie posty jak Twoje gimper.skandal i dziadostwo.no ale w pl to chyba normalne.dla niektórych przetarg to synonim słowa "WAŁ"

Pzdr
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2016, 22:47:42 »

a ja sobie mysle, ze to jest grane
https://www.youtube.com/watch?v=3eZBevXohCI
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2016, 09:57:28 »

Miejsce akcji:

Uzdrowiskowa miejscowość (gmina) w okolicach B-B

Przebieg akcji :

2 lata temu nasza firma wygrała przetarg na na roczne utrzymanie zieleni ( 3 hektary parku, ronda , skwery) wartość około 100 tys bez koszenia parku. Plewienie jest mega odstresowujące   ;D polecam  ;D HARMONOGRAM prac ustala inspektor z gminy tj. otwiera zlecenie na daną usługę wyszacowaną w kosztorysie.
W zeszłym roku zakres prac powiększony o koszenie nasza oferta około 120 tys wygrywa miejscowy za 60 tys. Na nasze zapytanie dlaczego taka niska cena odp będzie to wykonywał samodzielnie . Wójt chciała podobno  gościa wypi.........ć w lipcu czy sierpniu nie zrobili tego a po zakończeniu umowy dali mu referencje !!!!!!!!!!!!
Bieżący rok dochodzi dużo nasadzeń i kosztów materiału . Nasza oferta 220 tys kolejna 250 czy 300 wygrywa kto???????????? ten sam miejscowy co w zeszłym roku !!!!!!!!!!!!!! za kwotę około 120 tys............

Puenta :
TO SĄ MOJE DOMYSY KTÓRE NA PEWNO MIJAJĄ SIĘ Z PRAWDĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!Znajoma inspektor zleca tylko te prace , które może wykonać i które ma dobrze wycenione
Do momentu gdy nie zmieni się inspektor nie będziemy tam startować nie zapłacony czas przy przygotowywaniu przetargu ( a to nie jest 5 min)

Not a good end
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2016, 10:11:14 »

Co do gatunku filmu pozostawiam waszej ocenie.................................

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45