Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: kurs pilarza  (Przeczytany 1418 razy)

kurs pilarza
« dnia: Styczeń 28, 2016, 00:17:50 »

ponoć nawet do pracy przy przerzynce i okrzesywaniu potrzebne są jakieś papiery zezwalające. wie ktoś coś ??
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Beny

• ISA certified
Odp: kurs pilarza
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2016, 02:47:30 »

Do pracy zarobkowej z wykorzystaniem pilarki spalinowej obowiązkowe są uprawnienia.
Dwa rodzaje uprawnień dostępne są w Polsce. Szczęśliwie dokument wymagany przez
LP czyli raczej ZULe zazwyczaj oznacza jakiś minimalny poziom wyszkolenia.
Możesz jednak nadal wykonywać wyżej wymienione prace jeśli ograniczysz się do narzędzi tradycyjnych.
Piła moja-twoja i siekiera pozwolą obejśc prawo!

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2016, 21:39:16 »

Ja robiłem w awans bhp kursik na pilarza http://www.kursy-awans-bhp.pl/pilarki_spalinowe.html sporo można sie dowiedzieć i popracowac na makicie :)

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2016, 21:43:41 »

O boże
 ::)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2016, 22:07:00 »

Bolec ;) tak mi się skojarzyło https://www.youtube.com/watch?v=T0_EFyzco0Y  ;D
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2016, 21:24:42 »

dzieki, zadzwoniłem do AWANS BHP z Łodzi http://www.awans-bhp.com/ , zebrałem ładną grupę i przyjechali na szkolenie. sporo teorii, sporo cięcia. wszystko ok ;D
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2016, 23:37:58 »

"Przyjechali na szkolenie" ? wózkiem widłowym ? i wycinaliście jabłonkę w ogródku ? rudakita wklej no z ciekawości ten glejt który zdobyłeś oczywiście dwie strony z ilością godzin terenowych i tematami zajęć
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2016, 23:52:16 »

czy "przenosne HDS" jest uleczalne? ja tam na zadne kursy nie chodze, ale kolega pytal.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2016, 13:25:32 »

bo ja wiem czy taka super oferta...  -  wystarczyło dołożyć jeszcze 2,5 stówy, z domu nie wychodzić i...:

http://olx.pl/oferta/kurs-pilarz-drwal-eksternistycznie-24h-CID751-IDdJ8lw.html#69b6f7026d

...  po 24h masz papier do roboty u nich:

http://olx.pl/oferta/pilarzy-CID4-IDdL0Al.html#69b6f7026d

Podsumowując: tanio, szybko i uczciwie (ryzyko zatrudniają u siebie... )

W internecie jest wszystko...  ::)
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2016, 13:37:07 wysłana przez arbo-rp »
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2016, 19:20:09 »

Właściwie w Polsce w zależności od miejsca gdzie będziesz używał piły spalinowej obowiązują trzy rodzaje papierów.

1- Uprawnienia Drwala-Pilarza. Obowiązkowe w pracy na zlecenie LP zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Generalnego LP o numerze którymśtam z dnia któregośtam. W pracy Arborysty niewymagane. Na pewno uzyskanie ich wymaga najwięcej czasu i podejrzewam że daje najlepsze przeszkolenie.

2- Kurs opratora pił spalinowych. Robi się to w kilka godzin czasem nie mając w ręku pilarki i w większości przypadków, biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy, to w zupełności wystarczy. Uzyskanie nie wymaga żadnych umiejętności i nikt przy zdrowych zmysłach nie pójdzie po takim kursie od razu pracować na drzewach z pilarką.

3- Uprawnienia nadawane przez  Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, które teoretycznie należy posiadać pracując przy drogach albo na budowach... o tym wiem niewiele. Podobno kurs trwa 42 godziny, w tym 12 godzin zajęć praktycznych.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2016, 21:47:37 »

po dzis dzien  :) nie mam kanadyjskich papierow. nie po to zrobilem prawdziwy kurs pilarza w Brynku, zeby placic jakims spandeksiarzom tylko dla tego, ze sa "znajomymi i krewnymi krolika" (w Kanadzie tez ten gatunek wystepuje, to nie jest typowo polska specyfika).

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2016, 01:46:15 »

Kanada jest pod tym względem za murzynami. Doświadczeni pracownicy często reprezentują zawstydajacy poziom wiedzy w tym zakresie.
To wręcz jest proszenie się o wypadek ale niestety -poza pracą przy pozyskaniu ,każdy kto ma na sobie "chainsaw pants" jest uznany za fachowca do zarobkowej pracy pilarką.

Każdego wędrowca internetów który zbłądzi do tego wątku gorąco zachęcam by zdecydował się na kurs wymagany przez LP -jeśli planuje pracę przy drzewach (inną niż cięcie opału). Pomijam nawet kwestie prawne, po prostu warto dla wiedzy i papierka.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2016, 09:26:18 »

Ja przeszedłem kurs LP - 2 tyg. Ale jestem zachwycony poziomem kształcenia pilarzy w UK. Wielostopniowy system, w którym przed podejściem do kolejnego stopnia powinno się wypracować odpowiednią ilość godzin (coś jak IRATA). A egzamin uwzględnia różne scenariusze (ścinka drzewa "normalnego", pochylonego w jakimś kierunku, ściąganie drzewa zawieszonego).
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2016, 11:49:05 »

Czy to pociaga za soba wyzsze zarobki dla lepiej wyszkolonego?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45