Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: European Treeworker  (Przeczytany 12176 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: European Treeworker
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 29, 2012, 19:55:33 »

wynika z tego że muszę zacząć zbierać umowy i referencje z wszelkich prac z drzewami

a teraz pytanie

czy Ogrodnik Miasta może mi wystawić referencję że przeprowadzałem [ wielokrotnie ] prace pielęgnacyjne na terenie parku objętego nadzorem konserwatora zabytków , czy też musi to być pismo od konserwatora ?,

kolejne - czy aleja dębów -też zabytkowych podlegająca pod UM i konserwatora przyrody [ też coś robiłem  ;) ] otrzymam referencje ?

co do praktyki to spokojnie się ,, łapie '' w ramki wymogów
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

SMUGA

• Ochrona Zadrzewień Krajobrazu Kulturowego.
  • Wojtek Misior, Warszawa / Mazowsze
    • BARIBAL
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 01, 2012, 07:55:18 »

Może... Referencje wystawia właściciel (zarządzający) danym obiektem... Dobrze, by w referencjach był podany nr wpisu do ewidencji zabytków...
pozdr./ Wojtek Misior
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 14, 2013, 14:08:26 »

nie podważam zasadności certyfikacji na ETW i ETT, ale mam pytanie do Kolegów z certyfikatem:

jak się Wam bilansuje w naszych realiach wyłożenie takiej kasy na uprawnienia, o których nasza legislacja nie wie praktycznie NIC!!!??

Macie więcej dobrej pracy dzięki certyfikatowi??

Tak pytam - mi by się nie opłacało, bo pracuję do 120km od siebie i jeszcze nie spotkałem decydenta, który słyszałby o ISA
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 14, 2013, 15:05:58 »

Ciężko powiedzieć..... czasem niektóre furtki otwiera... ;) na pewno jest bardziej rozpoznawalny za granicą niż w kraju.
z tym że EUTW to nie ISA a z ETT chyba nie było jeszcze ani kursu ani egzaminu w PL.
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 14, 2013, 16:30:38 »

Mi się przydał papierek do tej pory 2 razy. Biorąc pod uwagę ile na tych robotach zarobiłem to chyba się już zwrócił. Ledwo :) Certyfikat zrobiłem 2 lata temu. Pozostaje mieć nadzieję że świadomość wśród zleceniodawców będzie rosła.
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 14, 2013, 22:13:36 »

najwazniejsze nie dac sie robic w bambuko, jezeli w ogloszeniach o prace jest napisane "tylko certified arborist" to wiadomo, do czego sie ten certyfikat przydaje. jezeli sa takie pozycje badz zlecenia w Polsce, gdzie ETW jest warunkiem koniecznym, to mozna o tym certyfikacie myslec, jezeli nie ma, to jest to bambuko.
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 15, 2013, 13:27:33 »

Mi się przydał papierek do tej pory 2 razy. Biorąc pod uwagę ile na tych robotach zarobiłem to chyba się już zwrócił. Ledwo :) Certyfikat zrobiłem 2 lata temu. Pozostaje mieć nadzieję że świadomość wśród zleceniodawców będzie rosła.

dzięki za szczerą odpowiedź :)
też mam takową nadzieję.
zastanawiałem się nad zrobieniem, ale sobie odpuszczę. Za 3-4tyś planuję zrobić sobie instruktora na zwykły kurs pilarza. Zwróci się pewno w kwartał  i to z nawiązką;)

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 15, 2013, 23:26:04 »

Co ciekawe instruktor pilarski nie musi mieć żadnej (!) praktyki jako pilarz. Chcesz ,idziesz na kurs instruktorów i nie ważne czy miałeś piłę w ręku kiedyś.. Mi się to wydaje dziwne.. Ja powiększyłem kwalifikacje właśnie (się pochwalę :) ) o tytuł technika BHP, nie wiem czy mi się przyda to ale pomyślałem że będzie dobrze wyglądał w papierach ;) I otwiera już jakieś możliwości w kierunku szkoleń choć na razie nie myślałem jeszcze o tym poważnie.   
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 16, 2013, 00:34:42 »

kazdy "kwit" (jak to wdziecznie okreslil TJ) kiedys mi sie przydal! wedlug mnie uprawnienia BHP w tym zawodzie sa niezwykle cenne.
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 16, 2013, 08:56:29 »

Co ciekawe instruktor pilarski nie musi mieć żadnej (!) praktyki jako pilarz. Chcesz ,idziesz na kurs instruktorów i nie ważne czy miałeś piłę w ręku kiedyś.. Mi się to wydaje dziwne

prawda. Sporo kobiet zaczyna mieć uprawnienia instruktorskie  (raczej ciężko o praktykę;) - ale był już taki wątek)

Poza tym większość kursów robi się po to, żeby mieć papier, więc nędzni instruktorzy bez praktyki mają swoje miejsce w tym systemie. Na szczęście jest też ta druga strona :)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2013, 08:59:08 wysłana przez Tomeq »
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 16, 2013, 22:29:35 »

jaka druga strona?
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 16, 2013, 22:50:02 »

druga strona, czyli kursanci chcący się czegoś nauczyć i instruktorzy potrafiący wiedzę przekazać
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 16, 2013, 23:50:33 »

no to pisz Jasna Strona Mocy, zamiast "druga strona"
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 24, 2014, 18:50:49 »

Dziś dostałem wesołą informację od Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew, że przedłużenie ważności certyfikatu European Treeworker (nie wiążące się z żadnym egzaminem ani właściwie żadnymi formalnościami) kosztuje 750 zł.
Absurd !!!
Szczerze i życzliwie, nie polecam kursu ani certyfikatu European Treeworker. A przynajmniej nie pod auspiciami MTUiOD.
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 24, 2014, 19:24:59 »

haha no to ładnie się cenią, mam  ten kwitek a czy przedłużę.... może nie w kraju

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45