Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: European Treeworker  (Przeczytany 12175 razy)

Odp: European Treeworker
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2010, 23:35:01 »

to czy uprząż musi mieć część piersiową (szelki) zależy od tego  jaką metodą pracujemy, metodą pojedyńczej lub podwójnej liny (srt,drt). jeszcze raz zachęcam do kontaktowania się z instruktorami, którzy rozwieją wasze wątpliwości.

tybet

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2010, 23:45:53 »

Hej Drzewołazi, jestem tu nowy, ale stary ...
Wszystko cacy z Cert-em EUROPEAN TREE WORKER, cała europa ... oprócz Wielkiej Brytanii, Skandynawii i ... spotkałem sie z sytuacją, że nawet pracodawca w Austrii czy w Niemczech preferował Tree Climber-a z NPTC. Po prostu o wiele wyższy standard certyfikacjii. A i nie trzeba go odnawiać co 3 lata
Zgłoś do moderatora   Zapisane

tybet

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2010, 00:04:32 »

Zainteresowanych odsyłam www.nptc.org.uk, w dziale Qualification wybierzcie Forestry & Arboriculture i można się zapoznać z wymaganiamy certyfikacji. HEJ
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2010, 14:35:42 »

Tybet,

Pamiętaj, że NPTC to inny zakres niż ETW

Na ETW zdajesz egzamin teoretyczny z wiedzy o pielęgnowaniu drzew i o ich biologii.

NPTC ma wiele "ticketów", ale te niezbędne do pracy na drzewach dotyczą jedynie pracy piłą na ziemi, z liny i uprzęży oraz ściągania ofiary z drzewa

NPTC prowdopodobnie ma jakieś "tickety" dotyczące wiedzy o drzewach, ale są to kwalifikacje rzadko wymagane, przez co mało poularne.

Generalnie potwierdzam to co napisał Tybet - ETW niewiele znaczy w UK i Irlandii - tam nikt was nie zatrudni bez NPTC
Nie potwierdzam tej opinii w przypadku skandynawii - Dania - owszem, bo nawet mają swój oddział NPTC, ale Norwegia, Szwecja i Fin  już niekoniecznie ( np ETW jest dość popularny w Norwegii)

jezcze raz -ETW nie jest przepustką do zatrudnienia za granicą
większość krajów ma swoje wymagania dotyczace pracy piłą i bez tego ani rusz,
jeśli już chcecie zdobyć w miarę respektowane w wielu krajach papiery na piłę to jest to jak najbardziej brytyjskie NPTC
nawet w USA je znają i szanują ( oczywiście USA to duże państwo - a tak na prawdę 50 państw)

Drzewny

tybet

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2010, 16:04:08 »

Jak najbardziej się zgadzam z przedmówcą, chciałem tylko zasygnalizować temat kolegom, którzy mogliby pomyśleć, że z ETW będą mogli znależć pracę wszędzie. Tylko tyle. I zgadzam się że 30-tki i 40-tki NPTC nie uczynia cię arborystą, pozwalają tylko efektywnie i bezpiecznie wykonywać czynności związane z pilęgnacją drzew, scinką etc. Potrzebna jest jeszcze cała masa wiedzy przyrodniczej do zdobycia.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2010, 20:09:50 »

Cytat: "lary"
to czy uprząż musi mieć część piersiową (szelki) zależy od tego  jaką metodą pracujemy, metodą pojedyńczej lub podwójnej liny (srt,drt). jeszcze raz zachęcam do kontaktowania się z instruktorami, którzy rozwieją wasze wątpliwości.

Na kursie można było mieć jakąkolwiek uprząż, jednak na egzamin wymagana była taka z częścią piersiową. Ze względów bezpieczeństwa, jakby trzeba było kogoś ratować. Tak to tłumaczyli. w praktyce na egzaminie było parę pełnych uprzęży z częścią piersiową i sobie je pożyczaliśmy. Może się teraz coś zmieniło. Nie zaszkodzi zadzwonić i się spytać.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2010, 09:19:37 »

ja na egzaminie miałem zwykłą biodrową i problemu nie było...jak wyżej napisałem..dzwonić i pytać

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 28, 2010, 20:31:33 »

dzwoniłem pytałem:
lina - raczej "drzewna",
uprząż - musi mieć ucha boczne, pytałem o singingrock-a rl-sit (bo takową posiadam) i Pan Jerzy powiedział że może być. Oczywiście ważny certyfikat.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2010, 15:22:57 »

Cytat: "tybet"
Hej Drzewołazi, jestem tu nowy, ale stary ...
Wszystko cacy z Cert-em EUROPEAN TREE WORKER, cała europa ... oprócz Wielkiej Brytanii, Skandynawii i ... spotkałem sie z sytuacją, że nawet pracodawca w Austrii czy w Niemczech preferował Tree Climber-a z NPTC. Po prostu o wiele wyższy standard certyfikacjii. A i nie trzeba go odnawiać co 3 lata

Witam wszystkich na nowym forum  :!:
Wtrącę się w temat, dodając od siebie tyle że np. Holandia i Francja na pewno akceptują uprawnienia ETW, a  Holendrzy zdają egzamin na certyfikat poszerzony o prace pilarką.
Pozdrawiam.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 09, 2010, 09:35:04 »

Kto uczestniczy w ET 2010 ? Pytam ze względu na możliwość wspólnego dojazdu.
Jadę z Poznania mogę ewentualnie kogoś zabrać po drodze czy coś.
Pozdro
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 12, 2010, 00:15:12 »

jom być , jom jechać furmanką  Erfurt, Dresden,Legnica ,Wroclaw . pozdrawiam
z uprawnieniami European Treeworker / Germany

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 09, 2010, 16:36:01 »

foty z kursu.
http://picasaweb.google.com/lobosmail/T ... directlink
Takie na szybko wstawione, sukcesywnie będę uzupełniał.
Co do ET to bardzo pozytywne wrażenia. Pozdro
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2010, 18:50:42 »

Niezłe fotki... :shock: widzę że nawet Pan instruktor wdrapał się na drzewo :lol:
Tak zdecydowanie lepiej :!:
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:02:39 »

Orientujecie się może kiedy jest najbliższy egzamin certyfikacyjny?

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 14, 2010, 20:48:52 »

dziś (14.09) był pierwszy dzień jutro 2
pozdro

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45