Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Dotacje Unijne  (Przeczytany 1919 razy)

TJ

Dotacje Unijne
« dnia: Kwiecień 01, 2015, 22:16:33 »

Witajcie.

Macie może jakieś informacje nt. dotacji unijnych, które wspomogłyby przy otwarciu firmy arbo w 2015 roku?

Pozdarwiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Dotacje Unijne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2015, 18:33:29 »

poczytaj o kapitale ludzkim . zarejestruj jak nie na firmę arbo to na alpinistyczną , sprzęt za dotacje zakupisz . Kolega lat 21 założył firmę  dostał kilka dotacji (matula siedzi w urzędzie) i w ten sposób zakupił zwyżkę . Maluje dachy , obcina drzewa i powoli się w to wbija . A z tego co pamiętam dotacje dostał 2 jedną 40 tys drugą 20 ty.

TJ są firmy które pomagają w załatwianiu dotacji ale biorą za to 10-30 % . (o tym opowiadał mi syn szefa) . Gdyby się nie udało w pup'ie warto o tym pomyśleć .

TJ

« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2015, 18:42:13 »

Własnie sęk w tym, że program Operacyjny Kapitał Ludzki 6.1 był zaplanowany na lata 2007-2013.

Chciałbym uderzyć właśnie w Dotacje Unijne, jest różnica...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2015, 21:39:09 »

Nie jest to takie "hop" i już masz pieniądze. Musisz mieć konkretny pomysł, akurat ochrona drzew i tematy powiązane z ekologią są dobrze widziane - dodatkowe punkty. Z doświadczenia wiem , że bez firmy obsługującej mój wniosek nie miałbym szans na uzyskanie dotacji. Zgubisz się już przy wypełnianiu i składaniu papierów a to dopiero początek drogi.
Jeżeli już masz zarejestrowaną firmę przekopią Ci papiery do podszewki, księgowość, US, ZUS, wszystko musi być czyste jak łza.
Pamiętaj o własnym udziale. U mnie było 60% / 40% wartości netto projektu, ale i tak wyszło, że to ja dołożyłem 60 % a nie UE - trzeba doliczyć koszty niekwalifikowane ( między innymi kasa dla firmy prowadzącej).
Jeszcze raz podkreślę, że najważniejszy jest pomysł. Nie musi być jakiś udziwniony ale dobrze ubrany. Przykład - chcesz auto z paką i z HDS-em to nie pisz, że do ogólnego transportu ale np. do przewożenia kłód zasiedlonych przez pachnicę ;D w miejsce chronione (oczywiście po uzgodnieniach z RDOŚ-em ;)).

TJ

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2015, 21:56:45 »

Kiedy otwierałeś działalność?

Ile płaciłeś firmie?

« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2015, 22:14:59 »

Firmę rejestrowałem w 1992 r.  Dotacja uzyskana była w ramach programu "Śląskie - Pozytywna Energia" . Całość na kwotę 192 tyś. zł.
Projekt zajął 11 miejsce na 1500 wniosków a prowadziła go firma BIZ Operativus z Katowic (z czystym sumieniem polecam). Wtedy byli jeszcze do przełknięcia, nie zdarli ze mnie wszystkich pieniędzy - w kilkunastu ratach jakieś 12 tyś. Płaci się za przygotowanie i złożenie wniosku (niezależnie od końcowego efektu), później po wstępnej kwalifikacji za prowadzenie no i jeszcze kasa za sprawozdania pół lub całorczne a na koniec rozliczenie końcowe wniosku. U nas projekt trwa drugi rok, cały ma przetrwać 3 lata. Przez cały ten czas leży w sejfie wypisany weksel in-blaco tak, że jak coś zawalę to będą kłopoty.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2015, 22:23:23 »

otóż koledzy to nie jest trudne.
 1 rejestrujesz się w PUPie.
2 po pół roku składasz podanie o dotację na podjęcie własnej działalności(jakieś 6 kartek ot cały biznesplan)
3 szukasz 2 poręczycieli z dochodem 2700 brutto
4 decyzja o przyznaniu dotacji o ile w ciągu 5 lat nie miałeś firmy
5 podpisanie umowy oczywiście poręczyciele i ich współmałżonkowie także muszą
6 masz miesiąc na założenie firmy
7 urząd przelewa kasę masz miesiąc na kupienie sprzętu
to chyba tyle wiem bo już czekam na kasę  8) jeśli coś pominełem dopiszcie

TJ

« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2015, 22:31:38 »

PUP to też jakieś wyjście....ale z rębakiem potrzebuje około 45 tyś. złotych.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2015, 22:36:59 »

20 tys na podstawy starczy od czegoś trzeba zacząć
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2015, 22:38:13 »

No tak, piszemy o dwóch różnych formach finansowania ja z Regionalnego Programu Operacyjnego a marcel025 z Powiatowego Urzędu Pracy.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2015, 23:19:23 »

we wszystkich watkach posty Suszkina swietnie sie czyta, moze czas zrobic "rating" postow? niektore moim zdaniem jakby "umykaja",a sa warte nauczenia sie na pamiec. Moze warto zrobic jakis konkurs na "najlepszy post roku"? takie pytanie do Areopagu Administratorow.
http://www.joeiovino.com/wp-content/uploads/2013/08/Mariano-Fortuny-St.-Paul-in-the-Areopagus-Small.jpeg
o ile znajad czas po spiralnej wspinaczce bez trzymanki na Mnicha w stroju "wielkiego ptaka"
http://www.myfabulousstyle.com/wp-content/uploads/2012/05/big.jpg
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2015, 23:55:20 »

I czekasz i czekasz i czekasz zamiast zarabiac.
A najwazniejsze kase dostaniesz jak masz mame .tate.wojka czy ciocie w starostwie ot cala polska w pigułce.

TJ

« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2015, 00:20:53 »

I czekasz i czekasz i czekasz zamiast zarabiac.

A kto powiedział, że nie zarabiam? ;)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45