Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Szkolenia w Bielsku- Białej  (Przeczytany 1990 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: Szkolenia w Bielsku- Białej
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2015, 16:44:46 »

[quote Jak dla mnie, kto w ogóle nie miał pojęcia o wspinaczce 3 dni praktyki (1350zł bez kwatery i wyżywienia)][/quote]

no w 3 dni to ZAJEBIŚCIE  sie wyszkoliłeś za te szelesty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jeszcze ze 4 kursy po 3 dni i będziesz arborysta

o piniondzach nie wspomnę
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2015, 16:46:16 »

3 dni to faktycznie malo, ale zawsze lepiej niz nawet tydzien na gruszce za stodola wujka "chwyty karate trenowalem z bratem"
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2015, 17:17:18 »

4 lub 5 dni na spokojne i mniej chaotyczne opanowanie technik i przyzwyczajenie do wysokości było by idealnie.

Rozbawiło mnie to : )
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 29, 2015, 18:00:12 »

MichalG ciesze sie ze poprawilem humor  :)
piotr880 nie wiem o co Ci chodzi ale życze wszystkiego dobrego :)

piotr880

« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 29, 2015, 18:13:48 »

chodzi mi o to że 3 dni to trwa zapoznanie się z obsługą pilarki na podstawowym kursie operatorów pilarek

więc te 3 dni to chyba tylko dla uzyskania świstka że dany adept coś tam sie szkolił ?

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2015, 22:05:35 »

do wysokosci na pewno trzeba sie przyzwyczaic. najlepiej wlezc na najwyzsze drzewo w okolicy, kazde nastepne bedzie mniejsze  :)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 30, 2015, 19:07:53 »

Mój kurs na piłę trwał dwa tygodnie.  Dzień teorii wysiedzianej  w nadleśnictwie a dalsze dziewięć dni na zrębie. Waliliśmy sosny ale też np; akacje itp, więc było ok. Żałowałem, że tak krótko. 
 Myślę, że kurs kursem ale przede wszystkim   trzeba samemu się uczyć, czytać, googlować i pytać ludzi którzy mają większy staż. Żaden kurs nie zastąpi myślenia o swoim i innych bezpieczeństwie.
Myślę, że na wszelakie kursy arbo lepiej iść z pewnym doświadczeniem i się doszkalać, poznawać nowe techniki i utrwalać już znane.
Poza tym jak ktoś sądzi, że zrobi kurs i będzie specjalistą to ....... szkoda gadać.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 30, 2015, 20:24:01 »

« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 30, 2015, 20:33:22 »

powazniej - prawdziwy kurs arborytyki trwa 2 lata, nedzny 6 miesiecy. jak dlugo nie bedzie w Polsce prawdziwego szkolenia kursy musza wystarczyc.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:31:29 »

Moim zdaniem najlepsza ścieżka na drzewo jest taka :
Szkoła leśna lub ogrodnicza .
Następnie praca w lesie, zieleni miejskiej lub coś kierunkowego.  Praktyczne poznanie gatunków, zasad hodowli, poznanie sprzętu a przy okazji nabranie krzepy i kondycji fizycznej. Praktyka przy prostych ścinkach z ziemi, jak ktoś nie ma kursu drwala to czas na jego zaliczenie - najlepiej organizowanym przez LP.
Niezbędne “Mietkowanie”  , rębak i frezarka, rozkładanie drabiny z wychodzeniem na nią i zakładanie np lin kierunkowych, podawanie sprzętu, nauka węzłów, podpatrywanie kolegów na drzewach, pytania, pytania , pytania (no i oczywiście mądre odpowiedzi).
W międzyczasie opiekun (brygadzista czy szef) powinien dać przymierzyć uprząż, wpuścić na jakąś jabłonkę czy gruszkę. Jak się spodoba , wtedy na badania wysokościowe, psychotesty i inne wymagane.
Parę miesięcy w dwójkę na łatwych, mniejszych drzewach, później coś samemu pod bacznym okiem doświadczonego drzewołaza.
Jak nie panikuje, nie pocą się dłonie, zaufa w dobry sprzęt to czas na kurs arbo.
Z obserwacji mogę powiedzieć, że nie wcześniej jak 22- 25 roku życia, ponieważ zbyt młody człowiek jest za bardzo narowisty (porównując do konia :D), jeszcze lepiej jak już ma założoną rodzinę - rozsądek jest o niebo większy.
 Po kursie bardzo rozsądne stopniowanie trudności . Konieczne omawianie błędów, czytanie literatury i niektórych ;) postów z tego forum. To tak miej więcej wg mnie.

piotr880

« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:43:07 »

święte słowa

nic nie będe więcej pisal/dodawal do postu suszkina

na wszystko jest czas

Pabianice

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45