Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Kurs arborysty Opolskie  (Przeczytany 1002 razy)

Kurs arborysty Opolskie
« dnia: Luty 22, 2015, 12:00:54 »

Witam. Jestem nowy na forum, nie mogę powiedzieć że w branży bo jeszcze daleka droga ale...interesuje mnie zrobienie kursu arborystyki, jestem z woj. opolskiego i mam na oku trzy szkoły które gdzieś tam sobie wybrałem przeszukując google. Czemu akurat te? Ponieważ są w miarę nie daleko i wydają mi się ciekawe. Jeśli mógłbym prosić o waszą pomoc z doradzeniem mi którą szkołę wybrać, jakieś opinie itd. to by było fajnie:) :
-http://kursy-drzewa.pl/kontakt/  wielkopolska szkoła arborystyki
-http://www.eko-trek.pl/strona-glowna,s.html we Wrocławiu
-http://www.arbor.edu.pl/index.php  ze świadectwem treeworker
- słyszałem że gdzieś w Kluczborku jest dobra szkoła w systemie czy też wydająca certyfikat treeworker ale nie mogę znaleźć strony.
http://polskiedrzewa.pl/kategorie/european_treeworker bodajże to jest ta strona ale nie znalazłem tam info o żadnych kursach, zawsze mogę zadzwonić i się dowiedzieć czy jakieś są i kiedy ale najpierw potrzebuję opinii o wyżej wymienionych. Z tego co wiem to kurs zaczyna się od poziomu A, po zrobieniu tego kursu zanim przystąpię do etapu B będę ćwiczył, łaził po drzewach  czytał i się rozwijał w tym temacie bo nie ukrywam zainspirowałem się tym, jest w tym coś fajnego. Dobrze by było załapać się gdzieś do roboty po kursie najlepszy sposób na zdobycie doświadczenia, pewnie nie będzie łatwo ale zobaczymy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Kurs arborysty Opolskie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2015, 19:47:26 »

to jest dosc ciekawa stronka, jak ktos ma doswiadczenie w pracy i/lub wyksztalcenie, jest zdrowy i ma papiery pilarza, to moze sie ubiegac...
bardzo sprytne, tylko po kiego grzyba ma sie ubiegac, zamiast wracac do roboty?
kazdy kurs, za ktory placi sie ciezkie pienadze musi dawac konkretne rezultaty, jak juz ktos sobie wymyslil, ze chce zarabiac na szkoleniu to powinien dawac przynajmniej weryfikowalny procent zatrudnienia absolwentow w zawodzie po ukonczeniu kursu/szkolenia.
takie papiery trzeba "odnawiac", warto od razu sprawdzic jak czesto i za ile.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2015, 21:19:32 »

Doświadczenia w pracy stricte arborystycznej nie mam, chcę się tego wszystkiego nauczyć, myślę że powoli sukcesywnie można do wszystkiego dojść nie da się nic zrobić na hura, na wszystko potrzeba czasu. Rozumiem że papiery trzeba odnawiać będę musiał się tego wszystkiego dowiedzieć, no ale to już o wszystko wypytam w konkretnej wybranej przeze mnie szkole. Co do gwarancji zatrudnienia byłoby miło choćby na możliwość rozwijania się i zwiększania doświadczenia co jest bezcenne. Rozumiem że nie bardzo będziecie mnie namawiać na tą czy inna szkołę bo nie chcecie robić niepotrzebnej reklamy czy antyreklamy, kto wie pewnie nie jeden instruktor jest tutaj na forum. Nie ukrywam że interesuje mnie wielkopolska szkołą arborystyki, albo Wrocławska ze względu na terminy kursu A który się odbywa w marcu a wtedy mam urlop więc mógłbym to obgonić:), no ale interesuje mnie jeszcze kurs u  Andrzeja skupa (arbor) raz że ma dobre referencje a dwa że z tych trzech szkół mam najbliżej  z tym ze nie ma podanych terminów kursów no ale z drugiej strony to nie problem wziąć telefon i się dowiedzieć. Proszę tylko dajcie znać która szkołę z tych trzech wybrać, nie zachwalajcie, nie róbcie anty reklamy tylko "cos w stylu ten i ten jest warty polecania"  i  będę zadowolony. Dzięki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2015, 21:31:59 »

Acha jeszcze jakbyście mogli polecić dobrą książkę dla początkujących to by było fajnie.

TJ

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2015, 00:00:12 »

Zakup i poczytaj "Poradnik TreeClimbera"

www.---.pl/poradnik-treeclimbera-p-15.html

Co do kursu to polecam Eko-Trek. Fajni ludzie.
A z Opolszczyzny do Wrocławia rzut beretem.

www.eko-trek.pl

Owszem, w Kluczborku siedzibę posiada Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew, które zajmuje się organizowaniem kursów European TreeWorker, ale aby przystąpić do kursu musisz mieć zrobiony kurs pilarza.

Skąd dokładnie jesteś? Mieszkam również na Opolszczyźnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2015, 00:07:43 wysłana przez TJ »
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2015, 19:20:48 »

Książkę już zamówiłem. Co do Wrocławskiej szkoły to chyba najrozsądniejszy wybór z punktu widzenia terminu który mi pasuje, no i jeden z instruktorów jest członkiem federacji arborystów Polskich a to ma według mnie znaczenie, więc decyzje raczej podjąłem no chyba że coś się urodzi. Jestem z Nysy a Ty?

TJ

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2015, 20:04:46 »

W tygodniu Tułowice k. Niemodlina, zaś weekendami mieszkam pod Opolem.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2015, 20:13:50 »

Wykładowca, nauczyciel albo uczeń w technikum leśnym?

TJ

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2015, 20:36:43 »

Maturzysta ZS w Tułowicach.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45