Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: SRT + ROPE WRENCH  (Przeczytany 2038 razy)

SRT + ROPE WRENCH
« dnia: Styczeń 01, 2015, 16:54:49 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=D5TdEYAZeSY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=D5TdEYAZeSY</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ySCXH5PN29g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ySCXH5PN29g</a>

Czy ktoś ma doświadczenie w używaniu tej techniki? Wygląda to całkiem fajnie. Zastanawiam się nad wyborem techniki w jakiej będę się uczył poruszania w koronie i ten system jakoś do mnie bardziej przemawia niż DRT.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2015, 16:58:37 wysłana przez Perszeron »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: SRT + ROPE WRENCH
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2015, 18:31:15 »

Widziałem rope wrencha w akcji i wydawał się ok, ja pracuje na srt i sobie chwale.(strach się przyznać z Gri) ::)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2015, 20:07:30 »

Ja testowałem na suficie różnice między grillonem a VT i przy mojej wadze zdecydowanie płynnej działa VT. Ale takie SRT jakoś do mnie przemawia bardziej. Tylko dlaczego urządzenie skomplikowane jak konstrukcja młotka musi kosztować milion dolaruff?  :-\

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2015, 02:22:43 »

Gri gri daje radę, moim zdaniem najlepsza alternatywa jak ktoś nie lubi węzełków. Na drzewach o "leśnym" pokroju nawet wolę niż VT. Dodatkowo możesz pozolić się asekurować dowolnemu "żółtkowi" na ścianie czy nawet w skałach bo przyżąd sam cie wyłapie, aby tylko lina była wybierana co filozofią żadną nie jest. Dodatkowo pozwala jak żaden chyba inny przyrząd przeskakiwać z SRT na DRT lub odwrotnie. Latwe podejścia, płynne zjazdy (z ósemką oczywiście nic konkurować nie może). Być może że Rig jest opcją alternartywną (dla strasznie praworządnych) ale mnie to tam nie przekona  :D
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2015, 12:10:14 »

Rig jak dla mnie nie nadaje się do pozycjonowania, za bardzo . Żeby wybrać jedną ręką luz na Rigu lina musi być napięta, inaczej krzywka zaciska się na linie. Gri gri może byłoby opcją, ale z moją wagą przy pełnym obciążeniu działa w trybie 0-1. Albo nie jedzie, albo jedzie na full speed, dlatego nie przepadam za wiszeniem na tym urządzeniu.

Czy gość na drugim filmiku używa jakiejś samoróbki? Tak w zasadzie, to odpowiednio zamontowany Locker powinien działać tak samo jak Rope Wrench.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2015, 15:44:32 »

Moim zdaniem gościu na drugim filmiku pokazuje jak można miło spędzić czas na drzewie czyli wspinając się na nie:). Ale nie pracując w takim systemie jaki prezentuje.Miałem kilka razy okazję właśnie tak prowadzić line.W skrócie powiem szczerze kiepska sprawa.  :-[
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2015, 17:20:36 »

Mógłbyś Miki trochę rozwinąć temat? Czy masz na myśli taki konkretny sposób, czy SRT w ogóle?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2015, 18:50:48 »

Moim zdaniem Miki ma rację - przekombinowane.
Facet w krótkim rękawku, świetna pogoda, nic tylko łazić sobie po drzewie.
Chodzi o to żeby ten system sprawił się np. jak jest plucha, śnieg z deszczem, wiatr, zimno, mokro, brrr... z samego opisu mnie otrzepało  ;D. Brudna, mokra lina a jeszcze (jak siedzisz na  świerku czy modrzewiu) oblepiona żywicą, nie będzie dobrze "chodziła" w tym systemie.
Trzeba zdawać sobie sprawę, że w naszym klimacie przez większość dni jednak się nie opalamy  8) . Dodatkowo trzeba na siebie wrzucić trochę grubszych ciuchów - te dopiero krępują ruchy. Chłopak na filmiku ma chyba ze 2 kg szpeji przy uprzęży. Dodajmy mu jeszcze piłę, tyczkę, jakąś dyndającą lążę a banan ;D z jego facjaty momentalnie zniknie ;).
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2015, 19:41:01 »

... ale za to ma fajną podkoszulkę   ;D ;D ;D
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2015, 21:22:25 »

To, że filmik jest propagandowy nie podlega żadnej dyskusji. Z tego co wyczytałem na zagramanicznych forach, to takich patentów na SRT używa wielu arborystów, nie tylko do skakania po drzewach z drinkiem w ręku, ale też do regularnej pracy, więc może jednak jakoś to działa.

Po przeczytaniu całego internetu, lepszą alternatywą dla RW wydaje mi się Hitch Hiker. Ma dobre opinie, bezproblemowo przeskakuje się na nim z SRT na DRT, więc chyba będę próbował pójść w tym kierunku:

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2015, 22:30:29 »

Przy używaniu Rope Wrencha, przejście na DRT to kwestia chwili - co ważne, na typowe DRT (prus + Hitch czy inny bloczek). Hitch Hiker wydaje się bardzo ciekawy i mam nadzieję, że będę miał okazję za jakiś czas go wypróbować - natomiast już teraz wątpię, że w systemie DRT będzie działał super płynnie, bo obawiam się zbyt dużego oporu (bo rolą urządzenia w systemie SRT z prusem, jest wytworzenie odpowiedniego oporu). Mówię np o dalekich odejściach, kiedy na układ nie działamy swoim ciężarem, tylko luzując prusa wyciągamy linę ciałem przesuwając się.

Używam Rope Wrencha jakoś od 3 lat i powiem jedno - warto mieć opanowane obydwie techniki, zarówno DRT i SRT. A początkującym bardziej poleciłbym DRT, bo nauka w tym systemie powinna być bezpieczniejsza. W każdym razie, jeżeli zdecydujesz się na Rope Wrencha w połączeniu z Hitchem, to od razu masz wszystko do SRT i DRT.

Wbrem sceptykom, którzy zapewne nie spróbowali, SRT jak najbardziej nadaje się do codziennej normalnej pracy. Ma swoje ograniczenia (jak i DRT) i trzeba być nim świadomym.

A co do ceny, to nie płacisz tylko za kawałek metalu, ale przede wszystkim za pomysł i czas poświęcony na zaprojektowanie i wdrożenie urządzenia oraz techniki jego używania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2015, 22:40:58 wysłana przez poncz »
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2015, 22:36:13 »

Mówcie co chcecie ale wg mnie to za duzo kombinacjii, niby fajnei ale do podciagania trzeba uzyć 2x wiecej siły niz w DRT, ew zrobić wielokrązek( gdzie potzreba już duzo więcej liny przy 3x przełożeniu)  i gdzie sens ułątwiania pracy skoro przy DRT mamy to odrazu? Pozatym każdy zapomina o jednym ciągle
przy SRT gałąz przez którą jest przewieszona lina( czy podpięta pod  dolna gałezia czy przy pniu) to i tak jest obciażona podwójną masą wspinacza, a ten pryz dodatkowym szpeju wazy jeszcze wiecej. Na kruchych czy przypruchniałych  to porażka. O tym nikt niewspomina a myśle że to bardzo ważna  sprawa, bo przy czubku znaleźć gałąź która wytrzyma ponad 200kg jest ciężko.

Najlepsze rozwiazana są najprostsze. Ja i tak wole prusa i VT  i nic tego niezmieni.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2015, 22:41:43 wysłana przez krzychu1 »
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2015, 22:46:16 »

Tyle, że na SRT wchodzisz o wiele szybciej. Wielu arborystów, pracujących wyłącznie na DRT, podchodzi najpierw na górę na SRT, bo jest zwyczajnie łatwiej. Spróbuj, to ocenisz, bo chyba nie wiesz o czym mówisz.

Natomiast co do bezpieczeństwa, to SRT ma też plusy (oprócz minusów oczywiście). Przy odpowiednim poprowadzeniu liny można mieć kilka punktów, które posłużą niejako za "backup".
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2015, 22:53:55 »

Wiem
szybciej ale wydatek energetyczny większy.
co mnie uratuje ze na drzewo wejde w minute a nei w 2??????? jakie to  ma znaczenie? to nie zawody na czas, ja mam to zrobić bezpiecznie .

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2015, 23:01:56 »

A właśnie, że nie tylko szybciej, ale też i miej się męczysz. Serio spróbuj - trzeba opanować technikę oczywiście, ale po prostu podchodzenie na SRT ułatwia życie (a jeszcze bardziej ułatwia życie kombinowanie SRT i DRT w pracy).
W DRT masz przełożenie 2 do 1 także w przebywanym dystansie przy każdym ruchu. Więc niby masz łatwiej, ale musisz się namachać 2 razy więcej - sumarycznie męczysz się więcej niż przy SRT.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45