Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Sprzęt do wspinaczki drzewnej w lasach deszczowych Amazonii  (Przeczytany 1750 razy)

Sprzęt do wspinaczki drzewnej w lasach deszczowych Amazonii
« dnia: Kwiecień 26, 2013, 00:14:23 »

Hej

Jestem aktualnie w Boliwii i pomagamy trochę miejscowej społeczności Indian Tacana. Świadczą usługi turystyczne w Parku Narodowym Madidi, bo odkąd powstał park, nie mogą żyć po staremu i muszą sobie jakoś radzić. Chcemy uatrakcyjnić ich ofertę i dołożyć wspinaczkę na drzewa (w najprostszej formie, czyli wspięcie się do platformy na drzewie lub wejście po drabince z ubezpieczeniem). Potrzeba nam trochę sprzętu więc konieczni byliby sponsorzy sprzętowi.

Napisałem do wielu firm i tylko jedna odpowiedziała pozytywnie (na razie nie zdradzę która, dopóki wszystko nie jest dopięte, niemniej nie maja w ofercie wszystkiego co potrzebujemy). Inne, jak Tentom, Petzl (EU, PL), Singing Rock, Teufelberger, ART, Yale, Buckingham, Samson, Stein nie odpowiedzieli w ogóle lub odpowiedzieli negatywnie.

Na obecna chwile przede wszystkim brakuje nam takich rzeczy jak:
- przyrząd kostkowy typu Petz Pantin 4 szt.
- bloczki DMM Hitch Climber (lub ew. inne do VT) 4 szt
- repy do węzłów VT 4 szt.

Jak widać lista nie jest długa a musimy mieć ten sprzęt szybko, bo inaczej cały plan nie wypali. Macie jakieś pomysły, swoje dojścia etc? Wszystkie idee mile widziane.

Pozdro
Krzysiek

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: Sprzęt do wspinaczki drzewnej w lasach deszczowych Amazonii
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2013, 05:10:43 »

Krzysztofie domyślam się która firma

pogadam z firmą w której coś czasem testuję  jak kolejny raz do Nich pojadę - może coś da się zrobić

gorzej że potrzebne to ,, na szybko ''

jednak złe domysły miałem , ale może warto zapytać ponownie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 22:45:53 wysłana przez piotr880 »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2013, 09:34:58 »

Bardzo ciekawe....
Jeśli na poziomie forum powstanie jakaś zrzutka, to z chęcią dorzucę się na "pół" pantina - kilku chętnych i część ekwipunku byłaby skompletowana - nie wiem tylko jak z wysyłką do Boliwii .....
Koniecznie napisz coś więcej , no i oczywiście czekamy na jakieś foto z wyprawy  8)
Powodzenia !
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2013, 14:57:48 »

Sprzęt, który już mamy zapewniony i tak będzie wysłany z Polski, wiec to nie problem.
Na razie jadę w teren i będę za kilka dni, wiec sorki jakby ktoś czekał na ewentualna odpowiedz ode mnie.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2013, 19:57:01 »

czy jest taka mozliwosc w Polsce, zeby zalozyc strone dla arborystow z bezpieczna platnoscia karta kredytowa? Ten post az sie prosi o dotacje przez internet! Musze byc tutaj zupelnie szczery - na rozwoj parku Makagigi w prowincji Ulebule na pewno bym sie nie dolozyl, na podobna inicjatywe w Bystrzycy Klodzkiej lub Ustrzykach Gornych jak najbardziej.

Wir

« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2013, 23:30:19 »

Ok, ja i Emilia dajemy hitch climbera, dajcie Ponczki znac gdzie to wyslac! Pozdrowcie od Nas Indian ;)
DREVO
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2013, 23:53:07 »

Dzięki za wsparcie :)

Niestety sytuacja się skomplikowała. Pochorowałem się trochę na rożne choróbska i przez to czas nam uciekł i najzwyczajniej się nie wyrobimy w 90 dniach które nam przysługują tutaj. Niestety urząd migracyjny nie chce nam przedłużyć pozwolenia na pobyt, możemy jedynie płacić kary a to kupę kasy. Kombinujemy jeszcze, ale szanse marne. A najgorsze ze znaleźliśmy fundatora brakującego sprzętu :/. No cóż  tak to bywa :/.

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2013, 16:39:04 »

Jak wiecie projekt nie wypalił. Co najgorsze, z powodów formalnych, bo udało się pozyskać sponsorów na cały sprzęt!

Niemniej chciałbym podziękować firmom, które zdecydowały się wesprzeć nasz projekt:
–      Nasza rodzima firma Protekt zdecydowała się przekazać nam produkty z swojej linii TreeUp, które w większości pokryłyby nasze zapotrzebowanie. Przy okazji mieliśmy przeprowadzić ich testy w ciężkich warunkach, szczególnie ciekawe, że Protekt wprowadza właśnie nowe produkty do swojej oferty. Warto śledzić ich stronę internetową i zapytać o nowy katalog.
–      Sklep dla arborystóTreeStuff miał zapewnić nam wszystko, czego brakowało, żeby skompletować całość. Po jednym mailu, bez żadnych formalności, poprosili o adres pod który mają wysłać wszystko! Jeżeli planujecie zakupy za oceanem, to na pewno jest to dobry adres. Możecie liczyć na szybkie i bezproblemowe zakupy.
–      Firma Samson zdecydowała się przekazać nam swoje liny. Szkoda, że nie udało się ich przetestować, bo póki co w naszym kraju ich liny nie są popularne, natomiast w świecie to znany i uznany producent.

Osobne, szczególne,  podziękowania dla Franza oraz Wirusa i Emlii, którzy też chcieli nas wspomóc w ramach swoich możliwości, chociaż o to nie prosiliśmy!

W przyszłym roku chcemy powrócić do tego projektu, choć tym razem ma on być wątkiem pobocznym dużo większego przedsięwzięcia. Pod koniec roku odkryjemy karty ;) i będziemy liczyć na Wasze zaangażowaniem, w różnoraki sposób :) . Na razie nie chcę zdradzać o co chodzi, bo czeka nas jeszcze wiele pracy, żeby móc w ogóle powiedzieć, że wystartowaliśmy. Na razie to tylko idea.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 16:47:07 wysłana przez poncz »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45