Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: frezarka  (Przeczytany 954 razy)

frezarka
« dnia: Październik 30, 2015, 16:05:12 »

szukam kogoś z frezarką w Krakowie niedrogiego,potrzebuje do wierzby -około1m średnicy,jest ktoś na forum kto ma i wynajmuje?,albo zna kogoś kto wynajmuje,albo zna kogoś,kto może znać kogoś kto wynajmuje? :)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: frezarka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2015, 17:08:18 »

Kiedyś , kiedyś, jeden gość miał na ul. Wąwozowej frezarke husqvarny cena jak pamiętam to była chyba 100-150zł za dzień, tylko to było dość dawno, nie wiem czy gość jeszcze wypozycza, poszukam numeru do niego bo gdzieś miałem zapisany...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2015, 17:33:18 »

nie szukaj mam do niego tel ,  pożyczałem nieraz-Tomasz Sysło sie nazywa ,obecnie to 250 za dniówkę-bardzo tanio,tylko jest jeden problem.,że  czasem nie odbiera tel  przez tydzień i nic nie zrobisz,szukam kogoś innego
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2015, 17:21:35 »

No ja niestety też nie pomogę bo mam namiary najprawdopodobniej(też rzadko odbiera tele.) na tego samego Tomka.Ale mogę go polecić od str.rębaka.Maszyna full wypas:)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2015, 15:45:20 »

Kalkulacja przy ekonomicznej frezarce - najmniejszej hydraulicznej bandit (2150 XP)
   - 8 godzin pracy 20  l benzyny - 100 zł
   - zużycie noży + ostrzenie - 100 zł
   - amortyzacja ( 5 lat - cena zakupu ok. 90 tyś zł) -  120 zł (mniej-więcej)
   - operator przy najniższej krajowej (wraz z ZUS, US, socjal, zysk) - 200 zł

Wychodzi 520 zł dniówka w ciągu której można freznąć (zależnie od warunków) 4 metrowe pniaki na głębokość 30 cm. Niekiedy potrzebny jest pomocnik operatora bo trzeba zabezpieczyć czy posprzątac teren. Oczywiście operatorowi nie można zapłacić najniższej krajowej bo to odpowiedzialna robota.

Pojedynczy (dojazd, rozłożenie sprzętu) pień o średnicy 100 cm musi kosztować więcej niż dwie stówy.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2015, 16:47:41 »

@suszkin - Oni piszą o ręcznej popierdółce
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2015, 16:53:14 »

Suszkin rozumiem kalkulacje,ale ja jestem w stanie zapłacić do 400zł maksymalnie  za tego jednego pniaka,tylko  mi daj namiary na kogoś takiego w krakowie?????????,bo mój tani frez nie odpowiada na tel,może sie zarżnął z przemęczenia.... :),inne  frezy też  sa zajeb... robotą przez następny miesiąc  i nie pomogą.Zostaje chyba zarzynanie pilarki przez parę godz,ale szkoda mi sprzętu

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2015, 17:20:27 »

swego czasu @drzewny miał na sprzedaż

lub zerknij na allegro , może ktos z okolic ma do sprzedania a chce jeszcze zarobić
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2015, 17:51:24 »

Mozna pewnie zainwestowac w lancuch "widia", mnie sie sprawuje bardzo dobrze na 441, ale to dalej zarzynanie pilarki (chociaz jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma). Te zeby poza tym wcale nie sa "niezwyciezone", mam juz chyba ze cztery ukruszone na lancuchu.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2015, 18:03:21 »

Może widia..., ale no właśnie mnie ten widia jakoś do końca nie przekonał,niby tak szybko sie nie tępi  ,ale  kupiłem go raz do pniaków i stępiłem po 3 godz i musiałem założyć zwykły,bo nie naostrzysz
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2015, 18:52:18 »

Ooo, tak.Wycinanie pniaków piłą to morderstwo dla maszyny, zabiera na filtr i wirnik wszystko co tam przy ziemi aktualnie lata.
Dla frezera mamy ostatnie gruchoty przeznaczone na złom z których już się nie da nic wykręcić.
Jest to też dobry sposób na pozbycie się góry starych łańcuchów.
Widię do pniaków próbowałem. O ile jest tam drobny piasek, kamyki piaskowca albo gwoździe, można ciąć. Jednak jak trafi się kostka granitowa, klamry stalowe czy odłamki z granatnika (żeliwo) to jak pisze Lysy, nie wyostrzysz a i serwisy też mają problem żeby uzyskać oryginalny profil zęba.
Do drobnego piachu miedzy napływami korzeniowymi przydaje sie mocna dmuchawa.

P.s. gratulacje dla dziadka :) - żeby się  zdrowo chowało
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2015, 21:20:13 »

do tego jest frezarka, zeby frezowac, zgadzam sie w calej pelni, lancuch widia nigdy tej maszyny nie zastapi, ale do jakiegos pniaka malego na zadupiu naprawde nie warto holowac  maszyny, tym bardziej jak klient nie chce zobaczyc w dolku dupy chinczyka, tylko starczy mu 6 cali.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45