Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 26   Do dołu

Autor Wątek: Uprząż  (Przeczytany 33224 razy)

Odp: Uprząż
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 18, 2013, 20:32:56 »

Generalnie się z wami zgadzam że ring mógłby być większy aczkolwiek te małe kółko mi bardzo pasuje. Moim zdaniem jest to zarówno wadą i zaletą. Karabinek się w nim nie przekręca, blokuje się na zamku i jest zawsze w pozycji takiej jak trzeba. Ale jak komuś pasuje większy ring nie widzę problemu żeby wymienić pierścień na większy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 18, 2013, 20:39:03 »

Tu z Tobą sie tez zgodze ;)  wystarczy zeby był większy  o 5mm i było by ok ,nawet o 2mm, tyle brakuje zeby   płynnie włozyc drugi karabinek. A zawsze moze dołożyć większy ring i bedą oba, o takim zestawieniu tez myślałęm

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:52:58 »

Dzwoniłem, wczoraj do protekta na dział serwisu, przekazałem i Wasze i moje uwagi co do TH-03 choć mam wątpliwości czy ktoś tam się tym zaiteresował. Swoją usterkę zgłosiłem ale nie myślę odsyłać uprzęrzy do naprawy gdyż jest to błąd w konstrukcji i jestem pewien że z parę miesięcy było by to samo. Momału kieruję myśli w stonę tree motion lub sequoi petzla..

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 01, 2013, 10:21:40 »

Jednak firma liczy się z klientem, wczoraj telefonował do mnie pan J. Wilk z Protekta, dowiedziałem się że w od jakiegoś już czasu uprzęże są  produkowane z większym koluchem (most również został zmieniony, ale nie wiem dokładnie jak). W mojej taśma z której jest most kończyła się po wewnętrznej stronie uprzęży i jednym z skrajnych położeń kolucho się tam blokowało (można odwrócić niby samemu) - to również zostało wyeliminowane. Szpejarki obciągnięte teśmą z zwenątrz mają taką konstrukcję w celu zwiekszenia wytrzymałości , podobno 50 kg na pewno wytrzymują (wiem przynajmniej czemu są takie). Prawdopodobnie zostaną zmienione. Produkowane teraz TH-30 mają też dodane miejsce na cartitoole. Co do rozmiarówki nie została zmieniona gdyż jest to ponoć standard w protekcie ale intnieje możliwość zamówienia indywidualnego rozmiaru S. Uprząż jednak odeślę gdzyż poza naprawą zaproponowano mi zmianę mostu na nową wesję, chętnie ją wypróbuję. Dowiedziałem się też że w przeciągu trzech miesięcy pojawi się drzewna lina produkcji protekta 13mm (nie tendon).  Pojedyńczo kolucha do kambium/mostu też mają być dostępne, na razie jest kłopot ze znalezieniem dla nich odpowiedniej normy.
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 01, 2013, 11:54:04 »

Pomału kieruję myśli w stonę tree motion lub sequoi petzla..

To ja proponuję kierować mysli bliżej treemotion

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 01, 2013, 12:14:20 »

Tzn uważasz ją za lepszą od seqoii? Chciałem zasięgnąć opini w tej sprawie na forum ,miałem do czynienia z kilkoma petzlami ,jednego mam, choć nie drzewną, mam swoje zdanie o ich produktach. Jeśli ktoś miał kontakt z obiema to zapraszam do podzielenia się opinią i własnymi doświadczeniami :)

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 01, 2013, 12:47:51 »

Ja mam Sequoię SRT i nie mam do niej zastrzeżeń. Wygodna, przewiewna (!!!) i bardzo lekka. Od razu przy zakupie warto zamówić do niej caritool-e i ring albo krętlik na most, bo na wyposażeniu standardowym jest tylko kluczyk do rozkręcania koluch ;) Treemotion z tego co wiem też przychodzi "goła" ale tyle mojej wiedzy o niej, raz ją u kogoś na d**ie widziałem ;)

Wir

« Odpowiedź #97 dnia: Luty 01, 2013, 13:46:54 »

Srt - niewygodna, a już napewno niewygodna w porównaniu z TM, spada z zadu jak się piłę przywiesi (chyba że się TOPa używa), fakt przychodzi goła, ale jak dla mnie pierwsze wrażenie (wykonanie) robi znakomite! Brak pasków i miejsca do mocowania apteczki to niewątpliwie minusik, TM ma taki bajer na apteczke. SeqSRT ubiera się sprawniej niż TM (pomijając potrzebę zapięcia TOPa [czy TOPu???]).
Osobiście uwielbiam SeqSRT!!!
Obydwie uprzęże są wysokij klasy, ale SeqSRT to uprząż specyficzna, natomiast TM bardziej klasyczna rzekł bym. Obydwie mają swoje zalety.
Jeśli chodzi o wygodę to polecam TM bo funkcjonalność na podobnym poziomie z tym że przewagą TM jest to że możesz według własnego uznania rozmieszczać sprzęt (że tak brzydko powiem ma dużo dziurek w które możesz coś powkładać ;))!
DREVO

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 09, 2013, 16:14:53 »

Dzięki ,o takie opinie mi chodziło ,mam już teraz większe  rozeznanie :) Wczoraj moja TH-030 wróciła z serwisu, nie mogę narzekać, cały czas dobry kontakt ,szybka naprawa i wysyłka. Odprute paski zostały wymienione na inne solidniejsze, czy problem nie wróci pokaże czas (do tego podchodzę akurat trochę sceptycznie) Został wymieniony most i kolucho. Most wydaje mi się taki sam jak stary -przede wszystkim bardzo sztywny. Za to duże kolucho wędruje po nim zdecydowanie chetniej niż małe i spodziewam się odzczuwalnej poprawy (na razie pogoda u mnie nie zachęca do testów w terenie). Doszyta została specjalna szlufka  na cartitoola (budzi pełne zaufanie) którego zresztą otrzymałem też do testów. Cartitool Protekta wygląda solidnie ,myślę że okaże się dobrą alternatywą dla droższego petzla. Szlufka została dodana niestety tylko po prawej stronie (ja np. jestem leworęczny) ,mam nadzieję że w teraz  produkowanych uprzężach jest ona z obu stron. . To tyle tak na szybko z czasem pewnię będę mógł trochę dodać.

TJ

« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 26, 2013, 23:30:28 »

Panowie a wiecie coś na temat uprzęży Edelrid EDL 210 ?

Najbardziej interesuje mnie informacja czy ta uprząż posiada wsuwki na Caritolle ?

Pozdarwiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2013, 08:49:42 wysłana przez TJ »

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 01, 2013, 12:04:26 »

Nowa uprząż z nowym mostem 2 taśmy w jednym koluchu - dziwne rozwiązanie. Może to powodować nadmierne tarcie i zmniejszać płynność działania.
Miałem ją w rękach i na pewno będzie wygodna, co do cari... to nie zwróciłem uwagi.   
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 23, 2013, 19:15:57 »

Witam,
Chciałbym poznać waszą opinie na temat tej uprzęży http://www.alpintech.pl/index.php?p2828,skill-tree,
a może ktoś z was miał z nią styczność?
Jeszcze jedno pytanko jest ktoś posiadaczem http://www.alpintech.pl/index.php?p2343,sequoia-swing-petzl i powiedział coś więcej o wadach i zaletach?
Szukam czegoś w tym targecie cenowym, obecnie używałem protektowskiej TH 030 ale przed zakupem jakiejś nowej chciałbym się dokładniej rozejrzeć.

Pozdrawiam Marcin ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 19:47:36 wysłana przez eknah »
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 26, 2013, 21:45:40 »

Moja uwaga do caritool, producent wyraznie pisze "tensile strenght not rated" (nie testowany na wytrzymalosc), uzywajcie sobie do woli, ale ze swiadomoscia, ze producent nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za przechodnia, ktoremu spadla na glowe pilarka, albo cos podobnego. Moje caritool gdzies wisi, uzywam 4x tanszych karabinkow testowanych do 65kg, zrobie fotke tego badziewia nie od strony "katalogowej", tylko od tej drugiej, prawdziwej strony.
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 27, 2013, 00:34:15 »

Ja używam zwykłego karabinka "gruszki" z najprostszym nieblokowanym zamkiem.
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 27, 2013, 20:42:22 »

No wlasnie...caritool za 18 dolarow z napisem "no load bearing" ( bez wytrzymalosci) czy aluminiowy clip za dolar4 z wytrzymaloscia do 65kg?
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 26   Do góry

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45