Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 26   Do dołu

Autor Wątek: Uprząż  (Przeczytany 30669 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: Uprząż
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 18, 2012, 18:36:44 »

ja na początek swoich prac [ z 15-20 lat temu ] zacząłem od prostej uprzęży coś w rodzaju http://drzewnyekspert.pl/index.php?route=product/product&product_id=91

ale samej dolnej części

teraz jest wybór - jeśli lubisz tą pracę i chcesz się dobrze ,,usprzętowić '' to bierz tą co pokazałem kompletną a nie będziesz wydanej kasy żałował
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2012, 06:04:45 wysłana przez piotr880 »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 18, 2012, 20:41:48 »

Nie do końca taka sama, dość znaczną różnicą jest w zwykłej Sequoi pas biodrowy spinany na szybkozłącze (tak jak w pasach udowych), bez konieczności każdorazowego ściągania pasów jak w wersji SRT, gdzie biodra są "klasyczne" a więc trzeba ściągnąć pasy
Prawda, ale uniwersalność SRT to dobra rzecz dla początkujących.

Do robienia prostych strzał nie potrzeba mostu. Jeśli takie zastosowanie ma sens to tylko ze względu na szeroki i dość wygodny pas biodrowy w tym protekcie. Ale uprząż z szerokim pasem bez mostu można raczej kupić taniej.
Też prawda - tym gorzej dla Protekta ;) . W każdym razie jest potencjał, ale osobiście na razie nie polecam, bynajmniej nie do codziennej roboty.

ja na początek swoich prac [ z 15-20 lat temu ] zacząłem od prostej uprzęży coś w rodzaju http://drzewnyekspert.pl/index.php?route=product/product&product_id=91
Piotr, zalinkowałeś do chyba najbardziej rozbudowanej uprzęży arbo :P. Ciężko ją nazwać "prostą" :D

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 18, 2012, 20:58:06 »

Z "ultra-uprzęży" dla początkującego lepsza od TreeMotion będzie Kollibri ;) Chyba najwygodniejsza uprząż na rynku a nie jest tak custom'owa jak TreeMotion, Newbie się w niej nie zapląta  ;D ;D ;D Obie niestety drogie niemiłosiernie więc jeśli ma być do okazjonalnego użytku to... chyba że ktoś ma dużo zbędnych pieniędzy  ;D

Chciałem u Drzewnego poszukać uprzęży w "rekreacyjnych" ramach cenowych ale niestety, w Marcina sklepie nie ma półśrodków, tylko poziom "Profi" (jakościowy i cenowy) ;)
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 18, 2012, 21:02:29 »

Zamienię Kolibri na TreeMotion i jeszcze dorzucę bardzo dobrą flaszkę :-P Chyba że ktoś ma sposób ma ciągle zmieniające miejsce paski udowe :-/.

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 18, 2012, 21:06:17 »

Przyszyj rzepy  :o ::)

piotr880

« Odpowiedź #65 dnia: Październik 18, 2012, 21:25:28 »

zalinkowałem do jednej z najlepszych

dostałem już prztyczka że nie do końca dobrze radzę
mogłem napisać np ; że na początek będzie dobry stary strażacki pas

ale dla początkujących start z dobrym sprzętem to priorytet i dobre samopoczucie

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 18, 2012, 21:29:18 »

Piotr, napisałeś "zacząłem od prostej uprzęży, coś jak... TreeMotion". Hmmm... trochę nie ten tego ;) . Ale bez urazy, nic osobistego. Tak na poprawę humoru :P .

A pas strażacki, to może być dobry, ale na koniec... dosłowny.
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 18, 2012, 22:33:00 »

Nie  da  się  ukryć  że   uprząż  protekta nie  jest  szczytem  marzeń i wygody, ale komfort  pracy  jest do  zniesienia ,no  i Panowie :) myślę  że  cena  jest  adekwatna   do  samego  produktu. Na  początek chyba łatwiej  wydać 630zł na  uprząż  i  dokupić   trochę  sprzętu. Zawsze  po  jakimś czasie  można zmienić  na  coś  lepszego.Będzie łatwiej  docenić i porównać :)
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 18, 2012, 22:51:52 »

No nie wiem, 630 zł to sporo kasy i zazwyczaj ciężko podjąć decyzję o wydaniu tysiaka na kolejną uprząż, jak jedną już się ma. Chyba mimo wszystko wolałbym dołożyć te 250-300 zł na Petzl-a, lub kupić super tanią bez mostu.

A tak w ogóle to już kilka razy była zwykła Sequoia na http://www.saleup.pl/ za 730 zł. Podejrzewam, że jakby do nich napisać, to sprzedaliby za taką cenę bez czekania.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2012, 22:53:54 wysłana przez poncz »
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 18, 2012, 23:01:45 »

Przyznam, że ten sprzęt robi wrażenie!
Niestety największą jego ,,wadą" jest cena na którą w chwili obecnej nie mogę sobie pozwolić....... :'(
Póki co chcę bardzo podziękować za wszelkie rady i ciepłe przyjęcie - nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji z Waszej strony !!!

piotr880

« Odpowiedź #70 dnia: Październik 19, 2012, 06:56:40 »

napiszę z innej beczki

też rozglądam się za inną uprzężą ,

pytałem @Drzewnego i ma kilka propozycji - dla mnie kilka jest super

wiem że ma na sprzedaż dobre uprzęże poza zakupami ,, na fakturę '' i z Nim trzeba się skontaktować

ps. zakładacie/macie w swoich ,,top-y '' ?

mnie pasowało by właśnie komplet dół+góra

jak to się ma w Waszych pracach [ + górna część ] ???????

wracając do ,,pasa strażackiego ''- jest kilka modeli uprzęży dosyć podobnych do niego  :P :P
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2012, 07:00:34 wysłana przez piotr880 »

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 19, 2012, 07:50:18 »

Witam

Zamienię Kolibri na TreeMotion i jeszcze dorzucę bardzo dobrą flaszkę :-P Chyba że ktoś ma sposób ma ciągle zmieniające miejsce paski udowe :-/.

Próbowałeś skrócić i skrzyżować tylne paski podtrzymujące pętle udowe..?? cudów nie ma ale pętle są mniej "ruchome"... faktem jest że jest to największy minus tej uprzęży..

Uprząż Timber - dobry stosunek jakości do ceny, jeśli chodzi o wygodę to znaczny dyskomfort jest już odczuwalny po 30 min pracy... polecam jednak tą uprząż ze względów ekonomicznych, mało waży, i na początek chyba będzie ciężko znalezć coś z podobnej półki... u mnie wytrzymała ok 3 lata - po tym czasie zaczęły puszczać niektóre szwy....

Pozdrawiam
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 19, 2012, 13:48:31 »

Próbowałem różnych ustawień pasków ale niewiele to daje. Skrzyżować się nie da chyba żeby je wcześniej odpruć i przyszywać na nowo. Ogólnie uprząż bardzo fajna. Dzięki sztywnym pasom udowym można wisieć godzinami. Gdyby tylko nie zmieniały położenia w czasie chodzenia.
Mam do niej dedykowanego topa ale żadko używam. Zresztą może on służyć chyba tylko jako szelki żeby uprząż z tyłka nie leciała jak podepniesz cięższy sprzęt bo nie ma punktu A ani z przodu ani z tyłu.
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 19, 2012, 17:03:01 »

No właśnie - zaletą uprzęży petzla jest to, że po podpięciu top-a staje się pełną uprzężą, spełniającą wszelakie wymagania. Z możliwością podpięcia crolla i z piersiowym punktem. W innych uprzężach arbo tego nie spotkałem, tylko opcja "szelek".
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 19, 2012, 21:48:54 »

Zamienię Kolibri na TreeMotion i jeszcze dorzucę bardzo dobrą flaszkę

A jaka flaszka by to była?  No i rozumiem, że mowa o zamiance używanej Kolibri na używaną Treemotion ...
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 26   Do góry

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45