Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 26   Do dołu

Autor Wątek: Uprząż  (Przeczytany 30800 razy)

Lobo

• Administrator
    • Timber
Odp: Uprząż
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 17, 2011, 10:38:32 »

zastanów się nad tym modelem 030 ona ma klamry fast - jest to bardzo praktyczne.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 17, 2011, 11:13:06 »

Powiem tak: za 550 zł nie kupisz lepszej do pracy na drzewach. Użytkuję ją jakieś 1,5 roku. Dla mnie osobiście wygodna. Ma to co potrzeba, ruchomy punkt wpięcia, rozpinane klamry, sztywne, szerokie plecy, miękkie, szerokie taśmy udowe. Mam porównanie do innych. Zostałem przy tej i póki co nie zmieniam.
Jedyną wadą jest to że trocina łatwo się przyczepia do wyściółki pasa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 11:21:03 wysłana przez leśnik »
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 17, 2011, 16:01:03 »

zastanów się nad tym modelem 030 ona ma klamry fast - jest to bardzo praktyczne.
w katalogu jest tylko 020 czy jakiś błąd się wkradł czy jest inny model?
Chyba jednak będzie sprzęt od Protecta
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 16:07:23 wysłana przez WochuDR600 »
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 17, 2011, 16:40:53 »

020 bez rozpinanych klamer
030 z rozpinanymi klamrami
Pobierz sobie ten katalog:
http://protekt.com.pl/pl/index.php?option=com_content&task=view&id=550&Itemid=92
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 17, 2011, 19:00:53 »

Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem oferty Protekt-a
Najbardziej intryguje mnie przeciągarka RUP-503 - może kiedyś pomyślą nad usprawnieniem jej do rangi GRCS... :) - uwzględniając oczywiście krajowe realia cenowe... ;)
Uprząż też niczego sobie- szczególnie klamry są dobrym rozwiązaniem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 19:02:37 wysłana przez Franc »
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 17, 2011, 19:29:50 »

no tak w katalogu na 2012 nie ma w ofercie 030 :( Muszę zapytać czy będzie dostępna

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 17, 2011, 21:28:55 »

wszystko ok

na co mi 2 sztuki ?

jak leży też się zużywa
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 20, 2012, 18:16:10 »

W tym miesiącu nabyłem protekta TH-030, zrobiłem w niej już kilka drzew,  fajna uprząż ,pas lędzwiowy wypada niżej niż w moim starym petzlu ale już się przestawiłem. Niestety oprócz czepiających się środka pasa wiórek ma jeszcze jedną wadę -rozmiar. Zakres regulacji jest za mały do dołu, na razie na zimowe ciuchy jest ok ale w lato będę musiał kombinować.. Chyba rozmiarówkę przewidzieli na amerykanski rynek (przy 80kg/180cm raczej jestem przeciętnym europejczykiem. Mowa oczywiście o rozmiarze M-XL  Rozmiar S nie jest produkowany za to można nabyć XXL  ;D
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:16:25 »

Hmm. Rzeczywiście jak wziąłem tą uprząż do testu to mi z tyłka spadała. Moją uwagę potraktowano serio i przysłano mi drugą poprawioną. Myślałem że w produkcji seryjnej jest większy wybór rozmiaru. Moją mogę jeszcze sporo "ścisnąć" a jestem szczupak (75 w pasie).
Fajnie że ktoś z forum nabył i potwierdza opinię że generalnie jest ok.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 01, 2012, 19:19:42 »

Ok.
Po Waszych postach odnośnie uprzęży protekta musiałem w końcu wypróbować i....

Po rozpakowaniu moim oczom ukazał się zielono - czarny pas.
Pierwsze wrażenie - fajnie odszyta, lekka pas biodrowy sprawia wrażenie szerokiego ale również miękkiego przy okazji. Pasy udowe z miseczkami fajnie odszyte, z normą na "nogawce", mam opcję bez szybkich klamer. Dodatkowe akcesoria w postaci kleju do zabezpieczenia szekli od mostu.
Taśmy dobrej jakości, boczne kolucha niczym w petzlu.
Most no i tu pojawiają się pierwsze niedoróby - gruby, sztywny, kółko na nim średnio się przesuwa a przecież tu chodzi o płynność ruchu... No ale nic można to poprawić montując większego ringa. Most sam w sobie montowany na dużych szeklach, które są zabezpieczone przed otwarciem (klej na gwintach).
Sam most ma regulację, ale nie za dużą (tu duży minus) można regulować jego wysokość tylko poprzez regulację pasa biodrowego (ciężko wytłumaczyć zrobię niebawem zdjęcia).
Po założeniu uprząż nadal wydaje się bardzo lekka +
Leży fajnie. Wygodna, pas biodrowy już nie jest aż tak szeroki ponieważ taśmy nie do końca dobrze rozkładają obciążenie na całą powierzchnię.
pasy udowe z miseczkami - wygodne ale dziwnie się z takimi nogawkami czuję.
No nic trzeba wejść na drzewo coś wyciąć.
Wchodzi się ok (akurat w kolcach) Po chwili zaczyna mnie do szału doprowadzać brak caritoola ;/, można go założyć gdzieś na siłę, ale powinna mieć do tego przystosowane miejsca.
Wchodzę z asekuracją na innym drzewie. Lina od systemu zaczyna się napinać tym bardziej im jestem wyżej, zaczyna pracować most.
I okazuje się, że trójkątnie wykonane pasy udowe zaczynają się nienaturalnie skręcać podczas pracy mostu, gdy ring jest przeciągnięty na jedną ze stron.
No i wychodzi poważna wada! Zła konsturukcja połączeniowa pasa udowego z szeklą, albo za mała odległość albo problemem jest brak możliwości pracy pasa udowego w każdym razie do bani.
Nie wiem jak  ożna w niej pracować przy poważnych drzewach - nie wyobrażam sobie
Nie ma miejsca na apteczkę - nie jest to wada bo można ją przeczepić w inny sposób lu w ogóle ... Ale bądźmy poważni jeśli dobra praktyka od nas tego wymaga to czemu nie ułatwić ludziom i nie zrobić odpowiedniego miejsca na apteczkę?
Szpejarki... Daleko im do peztla coś sztywnego obciągniętego taśmą - fuj.

Dobra Moi mili to tak na szybko, niebawem napiszę coś więcej ze zdjęciami.
Mam nadzieję że będę mógł wpłynąć na Polską produkcję i zmienić conieco.
Generalnie potencjał jest.
Na plus wygoda (mimo wady pętli udowych)
Lekkość,
Cena,
Generalnie może dużo napisałem uwag, ale uważam że można z tego produktu zrobić coś sensownego.
Mam nadzieję że Poncz dołoży coś od siebie. Pozdro

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 01, 2012, 19:52:52 »

Fajna recenzja, ze wszystkim się mogę zgodzić.  (choć pomysłu na noszenie ze sobą apteczki na drzewo nie kupuję) Dobry pomysł ze zmianą kolucha na większe, wkurza mnie że w tym nie można nawet karabinka obrócić.
Moja po tym ok. pół roku trzyma się nieźle, choć gdzieniegdzie pasy się powycierały trochę (wg mnie są gorszej jakości niż w petzlu)  Staram się ją  oszczędzać i gdzie nie potrzebuję ruchomego mostu wychodzę w navacho petzlowskim.
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 18, 2012, 13:02:14 »

Zaczynam w branży, póki co raczej hobbistycznie ale zawsze z perspektywami ;).
Moje pytanie brzmi:
PETZL Sequoia czy PETZL Sequoia SRT?
A może SINGING ROCK Timber 2 ?
Proszę o recenzję/porady
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 18, 2012, 14:34:39 »

Jeżeli chodzi i Petzl-a, to na pewno bierz wersję SRT, skoro nie masz rozeznania. Zawsze będziesz miał możliwość dopięcia Top-a, a poza tym uprząż jest dokładnie taka sama.

A w kwestii uprzęży protekta to podzielam zdanie Loba. Na razie jest niedopracowana, szczególnie "gwałcące" poduszki udowe, miękkie szpejarki w które ciężko się coś wpina, brak regulacji odległości pasów udowych od pasa biodrowego, brak możliwości wpięcia caritoola, ciężki w działaniu system regulacji długości pasa biodrowego. Z tych powodów na pewno bym jej nie kupił na główną uprząż. Co najwyżej, ze względu na cenę, jako uprząż pomocniczą np. do "brudnych" wycinek prostych sztuk iglastych.

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 18, 2012, 17:10:19 »

Jeżeli chodzi i Petzl-a, to na pewno bierz wersję SRT, skoro nie masz rozeznania. Zawsze będziesz miał możliwość dopięcia Top-a, a poza tym uprząż jest dokładnie taka sama.

Nie do końca taka sama, dość znaczną różnicą jest w zwykłej Sequoi pas biodrowy spinany na szybkozłącze (tak jak w pasach udowych), bez konieczności każdorazowego ściągania pasów jak w wersji SRT, gdzie biodra są "klasyczne" a więc trzeba ściągnąć pasy ;)

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 18, 2012, 18:14:06 »

Z tych powodów na pewno bym jej nie kupił na główną uprząż. Co najwyżej, ze względu na cenę, jako uprząż pomocniczą np. do "brudnych" wycinek prostych sztuk iglastych.

Do robienia prostych strzał nie potrzeba mostu. Jeśli takie zastosowanie ma sens to tylko ze względu na szeroki i dość wygodny pas biodrowy w tym protekcie. Ale uprząż z szerokim pasem bez mostu można raczej kupić taniej.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 26   Do góry

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45