Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 26   Do dołu

Autor Wątek: Uprząż  (Przeczytany 30519 razy)

Lobo

• Administrator
    • Timber
Uprząż
« dnia: Styczeń 10, 2010, 13:32:03 »

witam
Zastanawiam się nad nową uprzężą typową do pracy na drzewach, dotychczas używałem takiej uniwersalnej. Nie wiem czy pchać się w Sequoie, Timber, czy może dołożyć trochę do jakiejś
Innej np. tree austria itp.
Pozdro
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Uprząż
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2010, 14:25:39 »

ha :)
tez kombinuje nad czyms nowym..

tutaj mozesz pooglądać fajne uprzeze - niektóre mają recenzje na filmikach....
co ciekawe podają też wagę uprzezy - co sie zadko zdarza:)
pozdrawiam

http://http://www.sherrilltree.com/Professional-Gear/Saddles;jsessionid=0a010c551f43edd38f016c384af49891ce2471d06e2e.e3eSc38RbhuLe34Pa38Ta38Maxb0

mnie osobiście kusi strasznie
Dragonfly II Tree Climbing Saddle

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2010, 16:30:54 »

Dzięki Już Patrzyłem ;) Chodzi mi aby ktoś się wypowiedział kto używał dotykał, testował itd.
Żeby w ciemno nie wydać "tyśka". Najłatwiej kupić te 2 co wymieniłem dostępne w PL, ale słyszałem negatywne opinie o singing rock-u nie wiem jak z Petzl-em.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2010, 17:31:29 »

w timberea wbiłem sie na szkoleniu bo akurat mieli, poza faktem ze troche gniutł w okolicach pachwin to nawet nienajgorszy,
w petzlu (uprzezy pracuje moj znajomy juz ok poł roku jak go spotkam to moge popytac)

dużo osób chwali też Kolibri Multislide- na forach... ale nie miałem niestety z nią zadnej styczności
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2010, 20:43:51 »

ja "zajechałem" już dwie austrie  ...
mam też petzla, weavera i stringa

niestety nigdy nie robiłem w tzw uniwersalnych ani innych skałkowo-przemysłowych więc nie mam porównania tylko takie powiedzmy przeczucie, że daleko im do konkretnej drzewnej uprzęży

teraz zimą, gdy pracuję naubierany jak pączek doceniam rozwiązanie weavera ze zwykłymi pasami na dziurki na biodrach i udach

latem jest fajnie po prostu wskoczyć w uprząż - tu zaciągnąć tam zaciągnąć i hopla nadrzewo

no to wtedy austria - tylko, że ta starsza z centralnym zaczepem typu-D ślizgającym się po szerokim pasie bez zmieniania położenia - zresztą tak jak w weaverze i wielu innych
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2010, 21:39:45 »

Jeżeli szukasz typowej uprzęży na drzewa to polecił bym ci taką

Zrobiłem w podobnej kilka drzew (jeden pierścień przesuwny a nie dwa). Bardzo wygodna, nic nie gniecie, nie uwiera, łatwo się zakłada, solidnie wykonana, szybko się nie zniszczy. Minusem może być to że trochę waży. Wspólnik kupił ją od kolegi Drzewnego. Dał mniej niż tysiaka.
Pracowałem też w uprzęży Timber

Raczej nie polecam. Jakaś taka sztywna, przeszkadzają mailony na pasach udowych, kłopotliwe zakładanie.
Obecnie robię w Petzl Navaho Sit Fast

Nie jest typową uprzężą dla drzewiarzy ale godna polecenia, wygodna i tania ( 500zł). Nie wiem jak ze zużyciem czas pokaże.
P.S. Jakoś specjalnie nie widzę dużej różnicy w komforcie pracy w uprzęży z przesuwnym koluchem i mocowanym na stałe. Być może dlatego że jestem początkującym arborystą i niektóre akrobacje są poza moim zasięgiem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2010, 21:44:57 wysłana przez leśnik »

arborserwis

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2010, 09:28:47 »

Tutaj małe sprostowanie odnośnie uprząży Timber, kolega Lesnik przedstawił przestarzałe zdjęcie. Na rynku od dłuzszego czasu jest  nowszy model Timber, bez mailonów itp. Fajnie skonstruowana, wygodna, tania i typowa do drzew. Pływający punkt to gites sprawa.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2010, 09:42:37 »

Tu jest nowy Timber:
[attachment=1:123zp2sr]timber.jpg[/attachment:123zp2sr]

A obecnie pracuję w tym:
[attachment=0:123zp2sr]RL-Sit-13.jpg[/attachment:123zp2sr]
Strasznie mnie denerwują te klamry które ciężko chodzą i starsza tym gorzej.

avantgarden

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:37:30 »

Lobo, niestety Singing Rock Timber (nowszy model) ma ten sam mankament - mianowicie klamry. Mocno zaciskają się, trudno poluzować pasy. Poza tym uprząż jest wygodna w pracy: szeroki pas biodrowy, duże i stabilizowane kolucha, przesuwny pierścień do połączenia z liną roboczą.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2010, 22:26:07 »

posiadam różne uprzęże więc moge coś powiedzieć.
-petzl hirundos, do sportowej wspinaczki, bardzo lekka, mała, wąska, tylko do wspinaczki..mam nadzieje że nie ma tu forumowicza który wpadłby na pomysł pracy na drzewie w czymś takim:)

-nawaho miniboss, do prac wysokościowych, bardzo wygodna, ma zintegrowaną ławeczkę, posiada 2 punkty centrale,jeden pływający jak w uprzężach arbo, a drugi zwykły jak w normalnych przemysłówkach, na drzewie uprząż sie średnio spisuje, jest za duża i klinuje sie między konarami, więc używan jej tylko do prac wysokościowych

-kolibri multiside, typowa uprząż arbo,rzeczywiście wygodna, trwała,pętle udowe ma usztywniane i nie ma opcji żeby uwierały.posiada wszystkie cechy dobrej uprzęży arbo

-treemotion- nie tak wygodna przy dłuższym wiszeniu jak kolibri ale świetna jako uprząż do treeclimbingu i prac na drzewach nie wymagających targania ciężkiego sprzętu,typu piły spalinowe itp.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2010, 15:12:19 »

Już pokazywałem na innym forum swoją uprząż. Nie wiem, czy sprawdzi się, ale przez pewien czas będzie musiała :mrgreen:

http://www.skylotec.de/equi/gurt/detail ... -C&gruppe=

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2010, 12:14:04 »

WIęc ostatnio na ET wisiałem w sequoi, Kolibri i drzewiarskiej coś jak pierwszy jpg leśnika
Więc tak
sequoia - słaba prócz ruchomego mostu szybkich zapięć nie doszukałem się jakiejś przełomowej innowacji.

Kolibri ( http://www.skylotec.de/equi/gurt/detail ... 00&gruppe= )
- zabrakło mi słów jak w nią wsiadłem a muszę dodać że była za duża na mnie i nie wyregulowana, szok jedyne co mi przeszkadza to szeroki most z pasa - wolałbym cieńszy taki jak w sequoi.

Ostatnia nie znam konkretnego modelu (własność Drzewnego z forum) - fajna umieściłbym ją pomiędzy tymi dwoma typowo drzewna ze skóry wygodna duże kolucha boczne, nie czuć jej przy pracy.

Odczucia po chwilowym wiszeniu więc wrażenia mogą być trochę nieprecyzyjne.

W każdym razie już się ukierunkowałem i wiem czego oczekuję a w zasadzie czego mogę oczekiwać.
podsumowując dla mnie treemotion lub kolibri
Mam nadzieję, że komuś to pomoże w wyborze.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2010, 11:32:15 »

Ostatnio dzięki uprzejmości kolegi z forum miałem okazję pobujać się w treemotion.
Zrobiła na mnie równie duże wrażenie jak kolibri. W tree... most odpowiada mi bardziej niż w kolibri -cieńszy chodzi płynniej. Obie uprzęże miałem na sobie bez sprzętu i wygoda jest porównywalna.
pozdrawiam

Wertyder

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2010, 22:10:27 »

Cytat: "bimber"
http://www.skylotec.de/equi/gurt/detail ... -C&gruppe=

Wiesz może gdzie to można kupić?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2010, 22:53:26 »

Ta uprząż jest w niemieckim katalogu GRUBE.
Przedstawicielstwo tej firmy na Polskę jest w miejscowości Suchy Las koło Poznania.
Myślę że ci to ściągną bez problemu. Sam u nich kupowałem lonżę stalową i też ściągali z Niemiec.
Jak chcesz ten katalog w PDF to napisz na PW.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 26   Do góry

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45