Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Arborysta a lęk przestrzeni/wysokości  (Przeczytany 268 razy)

Arborysta a lęk przestrzeni/wysokości
« dnia: Marzec 16, 2017, 22:19:52 »

Witam wszystkich na forum, ledwo co się zalogowałem bo zrodziło się w mojej głowie marzenie zostać arborystą.

Jestem zawodowym drwalem na codzień pracuję w Lasach Państwowych jako podwykonawca, więc z ścinką drzew mam bardzo wiele wspólnego, czasem też wykonuję zlecenia prywatne, szczególnie w dobie ustawy, która daje dużą swobodę.

Ostatnio miałem okazję wycinać kilka drzew na działce oraz jedno z nich lekko przyciąć na wysokości około 3m, musiałem się na to drzewo wdrapać i wtedy pomyślałem sobie, że dużej ilości zleceń nie mogę wykonać przez to, że nie mam sprzętu oraz umiejętności dotyczących ścinki alpinistycznej.

Mój problem niestety zawiera się w tytule, rzekłbym że nie czuję się zbyt pewnie na wysokości co mocno dyskwalifikuje wykonywanie takich prac. Jakie są Wasze doświadczenia, da się tego pozbyć poprzez stawianie sobie poprzeczki, ćwiczenie?

Trochę kijowy problem, bo arborystyka jest dla mnie pięknym zawodem, a jednocześnie tak niedostępnym, o ile finansowo sprzęt nie jest aż tak drogi i da się w tym kierunku śmiało rozwinąć, to pozostaje niestety ten psychiczny problem.

pozdro.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Beny

• ISA certified
Odp: Arborysta a lęk przestrzeni/wysokości
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2017, 20:11:26 »

Strach to nie problem a dar. Środki ochrony indywidualnej i właściwy trening zapewią bezpieczeństwo, jeśli ppmimo racjonalizacji nie możesz opanowac strachu to raczej nie dla ciebie ten zawód. To nie zawód dla każdego
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45