Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Dotacja z Urzędu pracy  (Przeczytany 3448 razy)

Lobo

• Administrator
    • Timber
Dotacja z Urzędu pracy
« dnia: Grudzień 13, 2010, 16:38:04 »

Dotacja dla bezrobotnych.
Jeśli chodzi o Poznań:
Warunki jakie trzeba spełniać to:
*Być zarejestrowanym w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna,
*Nie mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku.

Możemy wówczas starać się o równowartość 6-ciu średnich krajowych.

Warunkiem otrzymania pomocy jest prowadzenie działalności przez minimum 12 miesięcy, terminowe rozliczanie sie z Zus-em i urzędem skarbowym, orac ciągłość prowadzenia działalności.
Do urzędu trzeba złożyć wniosek, zabezpieczenie (w postaci poręczenia lub weksel z banku), dokumenty potwierdzające lokalizację siedziby (umowy wynajmu, użyczenia), dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, oraz biznes plan przedsięwzięcia.
Dodatkowym atutem są listy intencyjne, oświadczenia współpracy, ewentualne umowy.
Trochę tego jest ale chyba warto.
Procedury oraz szczegóły mogą się różnić zależnie od urzędu, roku w którym się stara o dotację.
Po złożeniu wniosku urzędnicy mają 30 dni na pisemną odpowiedź, weryfikację złożonych materiałów.
Po tym okresie jeśli jesteśmy pozytywnie sklasyfikowani to otrzymujemy skierowanie na szkolenie "abc przedsiębiorczości" 8 dni ok 7 godzin dziennie.
Po szkoleniu test z nabytej wiedzy zaliczenie daje nam możliwość podpisania umowy z urzędem i od tego dnia mamy tydzień na dokonanie wpisu do ewidencji gospodarczej.
Jeśli wszystko to uczynimy w przeciągu 3 dni od dostarczenia wpisu mamy pieniądze.
Kasa musi być wydatkowana zgodnie z biznesplanem.
mamy 30 dni na wydanie. Na wszystko oczywiście muszą być faktury, rachunki itp.
Tak to mniej więcej wygląda w poznaniu.
Jest o co walczyć 19200
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Re: Dotacja z Urzędu pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2010, 17:23:00 »

Mała korekta - kwota dotacji to 10-cio krotność średniej krajowej.
Z tego co wiem to jeśli dobrze wypełnisz wniosek, znajdziesz żyrantów i przejdziesz szkolenie to PUP nie ma prawa odmówić ci dotacji  :) .

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2010, 19:02:49 »

w Poznaniu jest 6 (jestem na bieżąco)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2010, 19:44:30 »

Maksymalnie można dostać dotację w wysokości 6-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia. Mówi o tym ustawa: http://http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20040991001. Były plany zwiększenia jej do 10-krotnej wysokości, ale rząd wycofał się z tego. Trzeba też pamiętać, że niektóre urzędy proponują mniejszą stawkę, gdyż wolą dać większą ilość dotacji w ramach pieniędzy, którymi dysponują. Przed złożeniem wniosku konieczne jest odbycie szkolenia - w Opolu na takie szkolenie czeka się kilka miesięcy :!: . Trzeba zasięgnąć języka lokalnie.

Ja osobiście polecam jednak wzięcie dotacji z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 6.2.: 40 tyś + wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy. Trwa to dłużej niż w przypadku dotacji z UP, ale jak widać kwota dużo wyższa. Sam skorzystałem z takiej dotacji w zeszłym roku - nic skomplikowanego, jeżeli ma się jasny, mocno osadzony w relaniach projekt.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2010, 15:08:30 »

..... :oops:  :)
Odp: Dotacja z Urzędu pracy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2014, 17:31:33 »

Dostałem się na bezzwrotną dotację unijną, ostatnią z możliwych w tym programie. Chciałbym się doradzić osób, które korzystały z tego typu wsparcia.
(tematyka biznesplanu)

Korzystał ktoś z forumowiczów?

W ramach projektu mam możliwość skorzystania ze szkolenia zawodowego, ale ważne jest, aby instytucja szkoleniowa posiadała wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy. Szkolenie musiałoby się odbyć w maju. Orientuje się ktoś na bieżąco gdzie mógłbym takie szkolenie odbyć?

Uprzedzam, że dzwoniłem w parę miejsc tj.
WSA - czekam na odp.
E.T. raczej odpada, nie mam zaświadczeń o uprawnieniach do pracy pilarką i zaświadczenia o ukończeniu kursu dostępu linowego.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45